Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor mi a teendő? (BKV...

Ilyenkor mi a teendő? (BKV átvert? )

Figyelt kérdés
Még olyan február környékén volt egy kis gond, jött az ellenőr és nem volt nálam a bérletem (ami aznap járt le), az ellenőr azt mondta, hogy vigyem el a bérletemet bemutatni, hogy nekem igenis volt, ez így is történt de elküldtek azzal, hogy "a bérletem a büntetés elött járt le", de természetesen ez nem így volt, na de mindegy, vártuk, hogy jöjjön a 16 ezer forintos csekk, (azt mondták következő hó elején jönnie kell) de nem jött, erre most jött egy 65 ezer forintos csekk (!!!!!), most ilyenkor ez mit jelent? mi a teendő? mert kifizetni nem fogom az 100%

2013. nov. 9. 13:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"úgyhogy apám azt mondta, hogy ő bemegy és megmondja hogy nem vette igénybe a bkk szolgáltatásait, "


Qrvára nem fogja őket érdekelni. Nekik ott a bizonyíték a büntetés képében, ők bármikot (a bíróság előtt is) bizonyítani tudják, hogy igénybe vetted a szolgáltatást.


Meg van ennek a megfelelő háttere, naponta 50 ilyen pitiáner próbálkozóval találkoznak, nem fogják magukat összecsinálni egy ilyen bejelentés után...

2013. nov. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Egyébként MOST még célravezetőbb egyezkedni velük. A MÁV-nál ilyen fázisba egy igazán szívhezszóló, és ALKUKÉPES!!!! levéllel simán le lehet alkudni a pótdíjakat. Én MÁV-osként is segítettem már utasnak, hogy mit kell leírni, hogy engedjenek belőle.

De ha egyszer hepciáskodsz, nem ismered el, onnantól a kompromisszumkészsége a szolgáltatónak is nulla lesz.


Tehát szerintem ti is jobban járnátok, ha elismernétek, de a diák mivoltodra, a nehéz anyagi körülményekre, és arra hivatkozva, hogy a büntetés befizetése veszélyeztetné a megélhetéseteket, kérsz engedményt, és az engedményezett összegre részletfizetést.

Törölni/elengedni nem fogják. Ezt tudomásul kell venni, és azt is, hogy az ilyen "nem vettem igénybe" jellegű szarakodások sem a kompromisszumos megoldásra vezetnek.

2013. nov. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!