Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor mi a teendő? (BKV...

Ilyenkor mi a teendő? (BKV átvert? )

Figyelt kérdés
Még olyan február környékén volt egy kis gond, jött az ellenőr és nem volt nálam a bérletem (ami aznap járt le), az ellenőr azt mondta, hogy vigyem el a bérletemet bemutatni, hogy nekem igenis volt, ez így is történt de elküldtek azzal, hogy "a bérletem a büntetés elött járt le", de természetesen ez nem így volt, na de mindegy, vártuk, hogy jöjjön a 16 ezer forintos csekk, (azt mondták következő hó elején jönnie kell) de nem jött, erre most jött egy 65 ezer forintos csekk (!!!!!), most ilyenkor ez mit jelent? mi a teendő? mert kifizetni nem fogom az 100%

2013. nov. 9. 13:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"akkor küldd vissza a felszólításokat "Ismeretlen helyre költözött" jogcímen (ezt mondd a postásnak). "


Kb 2 éve bevezették a hivatalos leveleknél a kézbesítési vélelmet, amikor is a 2. kézbesítési kisérlet után minden esetben kézbesítettnek minősül a levél. Akkor is, ha meghaltál...

Pont az ilyen türhőségek miatt.

2013. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
És az nem tűrhőség, hogy valakit megbüntetnek 16.000 forintra, majd nem küldik időben a csekket, csak azért, hogy rádverhessék a késedelmi kamatot?? Nem a BKV az egyetlen, aki ezt csinálja. Miért nekem kell hozzájárulni a BKV felsővezetésének év végi prémiumjához, mikor azt se tudják, hol vannak és mit csinálnak? A járatok retkesek, az ellenőrzés bunkó módon történik, sokszor még a sofőrök is kattosak... Előbb itt kéne rendet tenni, és utána büntetni az egyébként fizető, jeggyel/bérlettel rendelkező utast.
2013. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell használni. Olyan mintha rendelnél pizzát és akkor fel lennél háborodva, hogy ki kell fizetni. Vagy nem fizeted be a villanyszámlát és csodálkozol ha kamatostól hajtják be...
2013. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem értitek, amit mondok...

Írta a kérdező, hogy volt aznapra érvényes bérlete. Ebbe belekötni nem lehet, mert ha a bérlet mondjuk november 5-ig szól, akkor én november 5. 23:59 percig utazhatok azzal. Namármost, ez nem volt nála, de később be tudta mutatni - ilyenkor legtöbbször 1-2000 forintos pótdíjat szoktak fizettetni... De oké, legyen az, hogy megbüntetik: akkor nem lenne illendő 8 napon belül kiküldeni a büntetést, hogy azt az egyén késedelem nélkül befizethesse?

A te példáddal élve: megrendelem a pizzát, de csak másnap hozzák ki, hidegen, szottyadtan - és ezért még dupla pénzt akarnának velem kifizettetni. Te megvennéd? Én tutira nem.

2013. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"És az nem tűrhőség, hogy valakit megbüntetnek 16.000 forintra, majd nem küldik időben a csekket, csak azért, hogy rádverhessék a késedelmi kamatot?? "


Mivan?

Megbüntetnek. Kapsz egy csekket, amin 2 napig 8000 forintot utána 30 napon belül 16 ezret kell már fizetned. Ha nem fizeted be, jön a következő tétel, ami már igencsak magas, erről jön csekk.


A 16 ezerről nem... Mi a szarnak? Fűszoknyás lányokat nem szeretnél, akik sírva könyörögnek, hogy ugyan fizesd már be?

Már egy T-mobile sem szarozik veled, a számla alján ott van, hogy a számla egyben 1. fizetési felszólítás is, utána már emelt összeggel játszunk.


Ez egy szolgáltatás meg kell fizetni az árát. Ha nincs, megbüntetnek. Nehogymár ők nyújtsanak be bársonyborítású kérvényt, hogy legyél már szíves fizetni....


Amúgy a kérdés amúgy i több sebből vérzik, ugyanis a kérdező kapott csekket, mert azzal ment bemutatni. Nem fogadták el, állítólag valamiért. Nem voltunk ott nem tudjuk. Ettől függeltnül ott volt a csekk a kezében, ráadásul ugye bemutatási időn belül azon csak 8000 büntetés. De nem, ő csak ült a seggén, és várta a 16 ezreset, mert nyilván baromi jó duplaannyit fizetni. Nemdebár?


Kicsit szagos ez a történet...

2013. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
21%

"A te példáddal élve: megrendelem a pizzát, de csak másnap hozzák ki, hidegen, szottyadtan - és ezért még dupla pénzt akarnának velem kifizettetni. Te megvennéd? Én tutira nem."


Ráadásul a példád is szar. Ugyanis a pizza esetében a szolgáltatás utólagos.

Itt előre veszed igénybe a szolgáltatást amit nem hajlandó fizetni.


Tehát a példáddal élve itt az történt, hogy kihozták a friss meleg pizzát, megette, majd utólagosan nem hajlandó fizetni.

2013. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ember, te valamit nagyon kavarsz! :D Mindkét szolgáltatásért ELŐRE fizetsz: a BKV-ra csak jeggyel szállhatsz fel, amiért már fizettél (ha mást nem, megveszed a buszon a sofőrtől), vagy ugye bérlettel, amit szintén hó elején fizetsz ki; a pizzás pacák meg csönget, kimész, odaadod a zsét, ő a pizzát - ugye, itt annyival egyszerűbb a történet, hogy ha nincs pénzed, akkor nem kapod meg a pizzát, és csókolom, míg a buszra (ha ügyes vagy) fel tudsz szállni érvényes utazási igazolvány nélkül is, és meglehet, hogy ezt nem veszik észre.

A kérdést se olvastad el rendesen. Idézek: "vártuk, hogy jöjjön a 16 ezer forintos csekk, (azt mondták következő hó elején jönnie kell) de nem jött, erre most jött egy 65 ezer forintos csekk (!!!!!)" Tehát NEM volt csekk, utólag akarták kiküldeni - ami rendben is van, addig amíg valóban határidőre kiküldik. Na most, a kérdezőnek nem jött csekk, ergo nem volt mit befizetnie - most ezért ő a hibás? Mondom, ugyanaz a pizzás sztori: rendelsz, nem jönnek ki, pár nap múlva meg felhívnak, hogy miért nem fizettél - de miért is kellett volna, mikor nem kaptad meg azt, amiért fizetned kellene...? :)

2013. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
69%

"Tehát NEM volt csekk, utólag akarták kiküldeni - ami rendben is van, addig amíg valóban határidőre kiküldik. "


Te kevered a szart haver.

Ha NEM volt csekk, akkor bemutatni sem tudta volna a büntetését. Azzal kezdik, hogy kérik a csekket, amit az ellenőr adott, ugyanis arra kerül rá az ellenőr azonosítója, a büntetés helye és ideje. Ez alapján ellenőrzik, h akkor volt-e bérleted.

Ha nincs csekkje elhajtják babot kapálni.

Ezért mondtam, hogy ez a történet is sánta alaposan.


Pizzafutival még mindig nincs igazad: ha a futi egy plöttyedt hideg pizzát hoz ki, akkor elküldöd a francba. Nem átveszed megeszed és nem fizeted ki...

2013. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, ahogy mondod. Ha fizetsz, kapsz terméket, ha nem fizetsz, nem kapsz. Elméletben a BKV is úgy működik, hogy ha veszel jegyet, utazol, ha nem veszel, nem utazol. Az a lényeg, hogy a szolgáltatásért, termékért ELŐRE fizetsz, és nem utólag. A Telekomnál már más, adják a tévét, és te mindig az előző hónapot fizeted ki. Itt UTÓLAGOS fizetésről beszélünk. Ha az általad említett pizza hideg, akkor nem fizetem ki - de a futár nem is adja oda a pizzát. Mint írtam, itt könnyű ezt megtenni, hiszen tárgyiasult dologról beszélünk, amin, mielőtt kifizetem, tudom ellenőrizni a minőséget. Azonban a BKV-n nem tudod megmondani előre, mikor jön a bunkó ellenőr, kidob-e a buszról ok nélkül, lesz-e büdös hajléktalan, kötekedő cigányok, satöbbi. És a legfontosabb, a késés: a MÁV erre remekül kitalálta, hogy ha késik a járat, a menetjegy X %-át visszafizeti.

A büntiről annyit, hogy nekem nem adott csekket az ellenőr, mikor nem volt ott a bérletem. Egy ilyen kis kártyát kaptam, amire valóban fel volt írva az időpont meg az intézkedő kalauz neve. Másnap bementem az irodára, felmutattam mindkettőt, és kaptam egy helyszínen fizetendő 1500 ft-os pótdíjat, amiről a nőci adott nekem egy számlát is. Semmi csekk nem volt.

2013. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
az a vicces, hogy a csekken nincs is rajta a teljes nevem, sőt a levél ami a csekkel együtt jött, na azon sincs rajta se a teljes nevem se a születési évem se semmi, úgyhogy apám azt mondta, hogy ő bemegy és megmondja hogy nem vette igénybe a bkk szolgáltatásait, ha má ők is átbasztak majd most mi is őket :P
2013. nov. 11. 06:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!