Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor mi a teendő? (BKV...

Ilyenkor mi a teendő? (BKV átvert? )

Figyelt kérdés
Még olyan február környékén volt egy kis gond, jött az ellenőr és nem volt nálam a bérletem (ami aznap járt le), az ellenőr azt mondta, hogy vigyem el a bérletemet bemutatni, hogy nekem igenis volt, ez így is történt de elküldtek azzal, hogy "a bérletem a büntetés elött járt le", de természetesen ez nem így volt, na de mindegy, vártuk, hogy jöjjön a 16 ezer forintos csekk, (azt mondták következő hó elején jönnie kell) de nem jött, erre most jött egy 65 ezer forintos csekk (!!!!!), most ilyenkor ez mit jelent? mi a teendő? mert kifizetni nem fogom az 100%

2013. nov. 9. 13:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

" mert kifizetni nem fogom az 100%"


Akkor várjál még pár hónapot és amikor már 3x ennyit követelnek tőled adósságbehajtó cégek, akkor kifizeted. Vagy mész a bíróságra velük, és magyarázod a bírónak, hogy "azt mondták, hogy". Ráadásul gondolom már a bérleted sincsen meg, így tuti bukod az ügyet...

2013. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd be. Ha volt érvényes bérleted, akkor miért hagytad annyiban a dolgot?
2013. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
Fizess.
2013. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
annyiban hagytam mert nem tudtam mi mást tehetnék ha nem hisznek neke, de a hangsúly inkább azon van, hogy miért vártak eddig a csekkel? ebből látszik, hogy csak a pénz kell nekik...
2013. nov. 9. 13:34
 5/22 tetro ***** válasza:
100%

13.34

mert mire gondoltál, mi kell nekik? a bocsánat kérésed? :D

bérlet meg van még?

2013. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy kifizesd.. :) Engem már 3x büntettek meg ebből egyet se fizettem be. Beszéltem egy ügyvéddel és azt mondták, semmit nem tudnak csinálni azon kívül, hogy kiküldik a csekket..
2013. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
semmit nem tudnak csinálni azon kívül, hogy kiküldik a csekket...ők nem is, de a behajtó cég akinek kiadják az már igen.
2013. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"semmit nem tudnak csinálni azon kívül, hogy kiküldik a csekket.."


Szerinted :D

Akkor csak véletlenül volt itt nem olyan rég egy srác aki azt panaszolta, hogy a BKV behajtó cége rátette a kezét a diákhitelére... De persze semmit nem tudnak tenni...

2013. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Hát barátom, gyorsan kaparj össze 65 ezret, mert ez csak nőni fog. Idővel akár banki inkasszóval vagy ingó tulajdonod lefoglalásával is behajtható lesz a tartozásod, ami addigra tovább nő. Ezt felelős ember nem veszi félvállról úgy, ahogyan te...
2013. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs semmi a neveden (kocsi, ház, telefon, bármi), akkor küldd vissza a felszólításokat "Ismeretlen helyre költözött" jogcímen (ezt mondd a postásnak). 3 év után meg fogják unni, te meg élsz, mint hal a vízben. Ezt el lehet játszani olyan cégekkel is, ahol a szerződés felmondható (tévé, telefon, internet).

Bár, ha én a helyedben lennék, befizetném. Az más kérdés, hogy cserébe lebontanék egy-két BKV irodát.

2013. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!