Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van nálam jegy a buszon és...

Ha van nálam jegy a buszon és akkor lyukasztom ki amikor az ellenőr oda lép hozzám, az elfogadott, vagy akkor már büntethet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 10:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nálunk Tatabányán az a szabály, hogy felszállás előtt elő kell készíteni a viteldíjat, vagy a kezeltetni kívánt jegyet, mert itt a sofőr csinálja. Szerintem Pesten is van valami hasonló, így nem lehet a kotorászásra fogni.
2013. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Én már jártam így, és elfogadta, és csak mosolygott. Azt mondta, hogy mire ideértem már lyukasztottál, ugyhogy nincs probléma....
2013. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
63%
Ha megfizethető ára lenne az utazásnak, mindjárt kevesebb lenne a bliccelő. Ez nem mentalitás kérdése.
2013. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Szóval akkor senki nem tud erre hivatkozó szabályt. :(


A kismama egyébként ott helyben elbőgte magát. Nem védem, én is voltam kismama, még az utolsó hónapban is utaztam, szerintem lett volna rá lehetősége hogy lyukasszon, vagy megkérjen valakit. Arra hivatkozott hogy vizes volt a lába, meleg is volt, stb, stb. Azért egy lyukasztás nem tart semeddig szerintem.


Még egy kérdés felmerült bennem: ha nincs nálam jegy, akkor tudok venni az ellenőrtől?

2013. júl. 11. 11:05
 15/27 A kérdező kommentje:
Utolsóval nagyon egyetértek. Annyit még hozzátennék hogy ezeknek a horibilis összegű bérleteknek/jegyek áráért nem azt a szolgáltatást kapom, amit el is várnék... és szerintem ez nem az egyedi problémám.
2013. júl. 11. 11:08
 16/27 Antimod ***** válasza:

"Még egy kérdés felmerült bennem: ha nincs nálam jegy, akkor tudok venni az ellenőrtől?"


Nem, elvileg a sofőrtől tudsz venni.

2013. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Egyetértek, én azért közlekedtem két 2 éven aluli gyerekkel+babakocsival, azért a lyukasztás megoldható volt a busz indulásáig, pedig ott meg kellett oldani hogy nem vagyok Siva istennő, nincs annyi kezem, hogy tartsak egy gyereket, fogjak egy babakocsit, kapaszkodjak és lyukasszak egyszerre.


"Még egy kérdés felmerült bennem: ha nincs nálam jegy, akkor tudok venni az ellenőrtől?"


Nem az a feladata. Elvileg előtte kell megvenni, vagy a sofőrtől. Szintén a jóindulatán múlik, hogy egy olyan vonalon, ahol tényleg nem egyszerű vásárolni, a sofőrnél sem volt ott elfogadja-e az indokot. Velem egyszer még az is előfordult, hogy télen, bokáig érő hóban indultam el otthonról, a pici baba kendőben rámkötve, totyogó mellettem. Akkoriban nem volt bérletem, mert nem mozdultunk ki annyit, de akkor is főleg kocsival vittek. Telefonon szóltak, hogy menjek a villamossal, nekem meg épp nem volt jegyem, olyan helyen laktunk, ahol még egy vacak újságos sem volt elérhető közelségben. Két lehetőség volt, vagy egyik irányba felszállok és bliccelve megyek 5 megállót ahová kellett menni, vagy a másik irányban két megállót bliccelek, ott veszek jegyet és visszafelé, a hosszabb útra tudok lyukasztani. Ahogy kimentünk a megállóba, láttam, hogy a másik megállóban ott egy csapat ellenőr, várják a villamost. Odamentem, hogy bocsi, utaznom kellene, de itt nem lehet jegyet kapni, sajnos nincs, árulnak-e ők? Erre az egyik a kezembe nyomott egyet, hogy tessék, a pénzt meg nem volt hajlandó érte elfogadni.

2013. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Hát igen, nyugati áron afrikai színvonalat nyújtanak és csodálkoznak, hogy mennyien nem vesznek jegyet....
2013. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"s de az inkább büntetett :("


Anyukád pedig megtanulta, hogy nem csak a buszon lehet elkezdeni az ejtőernyős táskában turkálni, hanem már a megállóban a jegyet kézben fogva felszállni.

2013. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Most az árvíz idején volt, hogy utaztam haza Győrből,

pesten keletibe ér be a vonat, zuglóból indul a másik

úgy, hogy van 10 percem elérni. Felszálltam a keletinél,

onnan 7E-vel 1 megálló zuglói megálló. Annyira totálkáros

voltam az út miatt (Győrtől pestig 4 átszállás, volt h

vonatpótló busszal kellett menni, 7E késett), hogy

teljesen elfelejtettem jegyet lyukasztani.


Szóval vannak véletlenek is...


Akkor nem találkoztam ellenőrrel, de ha nem így lett

volna, tuti olyat fogok ki (a nap esemélyeiből kiindulva),

aki szétbüntet.

2013. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!