Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van nálam jegy a buszon és...

Ha van nálam jegy a buszon és akkor lyukasztom ki amikor az ellenőr oda lép hozzám, az elfogadott, vagy akkor már büntethet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 10:02
1 2 3
 1/27 Antimod ***** válasza:
Jó kérdés, ha elhiszi, hogy csak nemrég szálltál fel, és addig kerested a jegyet, akkor OK. Olyan is van, aki csak legyint, legalább lyukasztottál. És biztos, hogy van a kekeckedős is, aki akkor is azt hiszi, hogy át akarják verni, ha tényleg az előző megállóban szálltál fel, és csak addigra sikerült átverekedni magadat a tömegen a lyukasztóig.
2013. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Konkrétan a szabály érdekel hogy erre mi vonatkozik hivatalosan. Mert végülis lyukasztok, azt megakadályozhatják-e? Mert ha már lyukasztottam, akkor ugye nem büntethet meg, mert érvényes a jegyem. Vagy igen?


Nemrégen olvastam egy panaszlevelet, egy terhes kismama írta a BKK-nak, hogy amikor felszállt, egyből leüllt és nem lyukasztott. Ott az ellenőr nem engedte hogy érvényesítse a jegyét. Többen rá szóltak az utasok közül is, de végül megbüntette a kismamát. Jogosan járt el? Ezt megteheti?

2013. júl. 11. 10:23
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Megteheti. A kismama se szentangyal, nem kell emögé a kifogás mögé bújnia. Simán megkérhet valakit, nyomja be az automatába a jegyét.
2013. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

"gyből leüllt és nem lyukasztott."


És mégis mikor akart lyukasztani? Leszállás közben? Ugye ezt nem kell elhinnünk? :D Kismamára is vonatkozik a szabály, ha nem akar felállni bárkit megkérhet az állók közül, hogy legyen szíves neki kilyukasztani, én is lyukasztottam már ki más jegyét. Nincs benne semmi extra.

2013. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül van már, hogy érvényes bérlettel, vagy jeggyel lehet csak felszállni az első ajtónál, esetleg lehet vásárolni a sofőrtől. Igaz, hogy így jóval nehézkesebb a felszállás, de nincs bliccelés.

Éppen ezért amíg valaki nem lyukaszt jegyet, addig ne is akarjon leülni, szóval nagyon nagyon átlátszó az a szöveg, hogy hosszú percekig keresi valaki a jegyét, vagy le kell hozzá ülnie.

2013. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:

anyuval már megtörtént az hogy az ellenőr rátette a kezét a lyukasztóra és nem engedte neki kilukasztani a jegyét

pedig direkt ott állt ahol a lyukasztó volt csak hatalmas táskája van és és benne általában káosz szóval csak keresgette a jegyet

2013. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
mikor végre megtalálta a jegyet kb akkor ért oda az ellenőr is de az inkább büntetett :(
2013. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondom, van egy rakás rosszindulatú ellenőr is, ellenük lehet panasszal élni. Viszont az embereknek több mint a fele bliccel, szerintem ez sem normális. Ilyen az általános mentalitás, nemcsak a bkv-n. Mindent meg akarnak úszni (belépő jegyek, adók stb.) szóval ha nagyon elcsépelt akarok lenni, akkor azt mondom: ezért tart itt ez az ország.
2013. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Felszállás után kell érvényesíteni, az ellenőr jóindulatán múlik múlik, hogy később büntet vagy sem.

Nekem volt olyan, hogy vártam a buszra, kikészítettem a zsebembe a jegyet, hogy felszállás után tudjak lyukasztani, ne kelljen kotorászni. Felszálltam a buszra a gyerekekkel (két pici, az egyik babakocsiban), egy nő segített. Amikor épp letettem a nagyobbat az ülésre, rögzítettem a babakocsit és vettem elő a jegyet lyukasztani, ő már húzta elő a karszalagot a táskájából. Amikor látta, hogy veszem elő a jegyet, a kezemre tette a kezét és azt mondta: hagyja.... Majd körülöttem elkezdte ellenőrizni a jegyeket.

2013. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:

átlátszó a szöveg?

akkor neked még soha nem volt hatalmas női táskád:D

vagy soha nem voltál rosszul/fáradt úgy hogy ha azonnal nem pihensz meg egy kicsit menten összeesel? mert én igen kb minden buszozásom így zajlik pedig még terhes sem vagyok


hmm:) az ellenőr azért mert ez a munkája még rendelkezhetne empátiával és nem kéne mindenkiben a bliccelőt látni

2013. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!