Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki bírjátok nyitni a vonatajtó...

Ki bírjátok nyitni a vonatajtókat, csak én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés
Hülye kérdés, tudom, de én eddig akárhányszor utaztam egyedül, mindig szenvedtem az ajtók kinyitásával leszálláskor, eddig szerencsére mindig volt valaki, aki segített, de sokszor erős férfiak is küszködnek vele, olyan nehezen nyílik. De szeptembertől sokkal gyakran fogok utazgatni, mivel 200 km-rel messzebb fogok tanulni. Odafele (Pest) nem gáz, mert úgyis a Nyugatiban szállok le, végállomás, mindenki leszáll. De mikor hazafelé jövök, már előre rettegek, ez egy kicsi város, főleg este nem biztos, hogy más is száll le abban a kocsiban, ahol én utazom, ráadásul nagyon kevés ideig áll a vonat, már szinte akkor nyitni kell, mikor még meg sem álltunk. A rossz élményektől valóságos fóbiám lett. Most gondolkozom azon, hogy hazafelé mindig IC-vel jövök majd, mert az legalább gombnyomásra nyitja az ajtókat. De nehogymár nekem kelljen pluszban fizetni azért (pótjegy), mert a MÁV nem nyújtja megfelelően azokat a szolgáltatásokat, amiért amúgy is eleget fizettem?
2009. aug. 8. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Ne is mondd. Velem is így van, volt, hogy majdnem fennragadtam. Van egy enyhe pánikbetegségem, vonatajtó nyitásánál ez rendszerint előjön.

Igyekszem amikor csak lehet IC-vel utazni, mert ugye azon gombos ajtónyitó van, de még azon is stresszelek...

Praktikákat nem tudok mondani, de nem vagy egyedül! :S

2009. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Leszálláshoz menj át IC részbe.

2009. aug. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én még olyat szoktam nézni, hogy az ajtó mellett legyen lehúzható ablak, meg is nézem ha sehol senki, hogyha netán nem nyílik az ajtó akkor kilógatom magam és kiabálok, hogy le akarok szállni segítsen már valaki vagy éppen a kalauz.

De az is jó ötlet ha jegykezeléskor megkéred a kalauzt, hogy ahol te leszállsz, mond neki külön, előtte oda tudna e jönni a te kocsidba, fülkédbe hogy kinyissa neked az ajtót, mert már párszor majdnem felragadtál a vonaton az ajtó miatt és ezért már félsz. Ha aranyos biztos segít!

Meg az is jó ötlet ha oda ülsz ahol többen vannak, illetve hogy lássanak ha szerencsétlenkedsz az ajtóval, hátha valaki megszán.

Hát igen az IC-vel csak az a gond, hogy többe kerül. Bár én biztos még azon is fennt ragadnék, mert nem működne az ajtó.

Egyszer babakocsival jártunk úgy egy ilyen automata gombos működő ajtóval, hogy nem nyílt ki, mentünk előre az összecsukott babakocsival, a gyerek az én kezembe a pároméba a kocsi, de eljött egy olyan ajtó mikor nem fért át sehogy sem. Aztán én maradtam a gyerekkel kocsival ott a párom gyorsan előre a vonat elejébe, hogy szóljon. Persze szerencse volt, hogy végállomáson volt. De még majdnem haragudtak is a páromra hogy mit akar, meg hogy szóljon a mozdonyvezetőnek ők nem tudnak segíteni. De aztán észrevették és kinyílt az ajtó. De nem felejtem el soha. Mondjuk max a mosóba vittek volna be, de hát oda sem akartam menni, csak le a vonatról minél előbb. Kemény volt.

2009. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
8%
Egyszeru az egész, nem kell vonattal kozlekedni.
2009. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszi, ez magamtól sosem jutott volna eszembe, nyilván majd veszel nekem autót sofőrrel, ez esetben tényleg soha többet nem ülök vonatra. :)
2009. aug. 9. 16:19
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Minek vegyek neked kocsit Baby, van a világon taxi, ne keljen már mindenre figyelmeztetni, hogy mit kell csinálni. En csak jot akarok.
2009. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nézni kell a nyilat. Nekem megy.
2009. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!