Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki bírjátok nyitni a vonatajtó...

Ki bírjátok nyitni a vonatajtókat, csak én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés
Hülye kérdés, tudom, de én eddig akárhányszor utaztam egyedül, mindig szenvedtem az ajtók kinyitásával leszálláskor, eddig szerencsére mindig volt valaki, aki segített, de sokszor erős férfiak is küszködnek vele, olyan nehezen nyílik. De szeptembertől sokkal gyakran fogok utazgatni, mivel 200 km-rel messzebb fogok tanulni. Odafele (Pest) nem gáz, mert úgyis a Nyugatiban szállok le, végállomás, mindenki leszáll. De mikor hazafelé jövök, már előre rettegek, ez egy kicsi város, főleg este nem biztos, hogy más is száll le abban a kocsiban, ahol én utazom, ráadásul nagyon kevés ideig áll a vonat, már szinte akkor nyitni kell, mikor még meg sem álltunk. A rossz élményektől valóságos fóbiám lett. Most gondolkozom azon, hogy hazafelé mindig IC-vel jövök majd, mert az legalább gombnyomásra nyitja az ajtókat. De nehogymár nekem kelljen pluszban fizetni azért (pótjegy), mert a MÁV nem nyújtja megfelelően azokat a szolgáltatásokat, amiért amúgy is eleget fizettem?
2009. aug. 8. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Én is megszenvedek vele mindig.

A titka, hogy először kifelé kell tolni, erősen nekifeszülni középtájon, és utána már jön magától oldalra.

2009. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
86%
mindig ott szállj le ahol a kalauz, minden megállónál leszáll és adja a jelzést a tovább induláshoz
2009. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
De ha megkéred a kalauzt,akkor leszálláskor abban a kocsiban lesz ahol te.Egy idő után már ismerni is fogod őket.Általában azonos vonalon teljesítenek szolgálatot.
2009. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
92%
Jajj, ugyanez van velem is, mindig stresszelek, hogy fennmaradok a vonaton :( De eddig nekem is szerencsém volt, valaki segített.
2009. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De a kalauz mindig ott száll le, ahol éppen van akkor, mikor megáll a vonat..én eddig még nem vettem észre ebben rendszert, hogy ugyanott szállna le.


Első válaszoló, a módszeredet hamarosan módom lesz kipróbálni. :)

2009. aug. 8. 21:23
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam kalauz.Azért írtam,hogy szólj neki,mert tudom,hogy a vonatokon általában nincs sok utas,így át tud menni abba a kocsiba,ahol vagy.Akkor szólj,amikor a jegyed kezeli,és akkor ott fog leszállni,ahol te.

Azért nem találsz rendszert a leszállásaiban,mert általában a vonat elején kezdik a jegykezelést,és úgy haladnak hátulra,és vissza.Vagy pedig abba a kocsiba száll vissza,ahol több felszálló utas van.

2009. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne a MÁV-nak jelezni hogy a vonatok ajtajának zsanérját kenjék meg valami kenőanyaggal, és akkor ki bírnák nyitni az emberek.
2009. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én már írtam egyszer nekik ilyen ügyben. Fél év után írtak vissza, hogy nem áll módjukban kivizsgálni az ügyet, mert végülis nem ragadtam fent a vonaton (ami nem az én érdemem, hanem azé az úriemberé, aki a szomszéd kocsi folyosóján cigizett, és látta, hogy nem boldogulok, és gyorsan nyitotta az ő kocsijuk ajtaját, feltartva a kalauzt). Hozzátették, ilyen esetben (nem nyíló ajtó) a vészfék meghúzása indokolt.


Én valamiért mégis azt érzem, hogy ha egy ilyen "csekélység" miatt meghúznám a vészféket, annak minden oldalról anyázás lenne a vége, és még én örüljek, hogy nem büntetnek meg.

2009. aug. 8. 22:31
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem anyáznék le senkit se ha meghúzza a vészféket mert nem tud leszálni. Hát elég szomorú hogy nem áll módjukban mert ha egy kis fáradt olajat tennének a zsanérokra egy 50kg súlyú hölgy is kibirná nyitni. Idétlenek ezek!
2009. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy még egy tipp:

én addig szoktam menni kocsiról-kocsira, míg nem látok valakit, aki az ajtónál áll.

Na az valszeg szintén le fog szállni, vagy ha nem is, akkor segít.

Ha nem áll senki az ajtónál, az ciki:F

Esetleg megkérsz valakit a legközelebbi kupéban, hogy segítsen már kinyitni.

2009. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!