Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőrök miért nem...

A buszsofőrök miért nem használják a klímát?

Figyelt kérdés
Eddig ahány busszal utaztam, egyiken se volt. Veszélyeztetik az utasok egészségét. Nyugdíjas korú, szívbeteg nénik és bácsik életével játszanak! Hol lehet ezért feljelentést tenni? De legalábbis panaszlevelet kellene írni nekik, vagy a busztársaságnak.

júl. 12. 16:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Engem az jobban zavar, hogy nem ismernek középutat, vagy nincs klíma és 50 fokban aszalódunk, vagy fullon nyomatják, és pulcsiban is fázol (már, ha van nálad, mert én sokszor elfelejtem, mikor 30+ fok van kinn, hogy esetleg kellhet).

Mindenhol azt tanácsolják, hogy maximum 8 fok legyen a különbség a kinti levegő, meg a klimatizált levegő között. Remek érzés 37 fokból felszállni a 21-be izzadtan, rövidnadrágban meg ujjatlanban, szarrá fagyni, majd leszállásnál majdnem elájulni, mikor pofán csap a 37 fok.

Ha akarsz panasszal élni, felmész a busztársaság honlapjára, megkeresed a Kapcsolat menüpontot, és vagy az ott lévő szövegdobozba, vagy az ott található e-mail címre szépen leírod, mi a problémád. Én már tettem panaszt többször is, és volt, hogy semmi sem történt, de sokszor lett eredménye a dolognak, változtattak olyanon, amin tudtak.

júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
S láss csodát, mióta kiírtam a kérdést, minden buszon van klíma. Mert az új buszok járnak most.
júl. 13. 21:16
 13/17 anonim válasza:

És láss csodát, tegnap a buszokon ugyanúgy nem volt klíma és ugyanúgy nyitva voltak az ablakok!


[link]

júl. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
50%
Van a BKK-nál egy úgynevezett gázolajpótlék. Sok vezetővel jóban vagyok itt a vonalon, ami nálunk fut, egyszer megkérdeztem egyiket. Azt mondta, hogy ha jól vezet (kevés felesleges fékezés, kevés felesleges gyorsítás), plusz nem használ télen fűtést, nyáron klímát, akkor havi 80-100 ezer forint összejön neki ebből a pótlékból. Sofőr hiány van, a buszvezetők bármit megtehetnek következmény nélkül. Ha bejelented, hogy nem ment a klíma/fűtés, gond nélkül a pofádba hazudják, hogy de működött. Ez egy ilyen ország.
júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%

Elárulom, drága barátom, hogy nálam elől, a vezetőfülkében kb. 8 fokkal melegebb van, mint neked hátul az utastérben, tehát semmi érdekem nem fűződik hozzá, hogy ne nyomjam a klímát. Ha nem működik, nyilván nem kapcsolom be, mert felesleges. Te 30 percet utazol szenvedve, én meg 8 órát ülök a 45 fokos üvegkalitkában. Sőt, még azt is elárulom neked, hogy elől még klímával is vagy 8-10 fokkal melegebb van, mint hátul. Úgyhogy, ha tudjuk, használjuk, ha nem megy, az meg nem a mi hibánk.


#14 nyáron pont emiatt van lényegesen kitolva az üzemanyag-megtakarítási határ, hogy klímával is hasonló eredménye legyen, mint amúgy klíma nélkül. A 80-100 ezer meg baromság, extrém esetben is max 25-30, de ahhoz tényleg nagyon profin kell vezetni.

júl. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
15, Hogyne, baromság, sofőr! Én mondjuk 20 éve vagyok választott önkormányzati tisztviselő, nyolc éve a főváros egyik vállalata vezetőségének tagja, de te biztosan jobban tudod azt, ami nyílt titok a budapesti városházán.
júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Kéred a bérpapíromat, vagy mit szeretnél? Tisztviselő max álmodban, legfeljebb portás vagy takarító vagy.
júl. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!