Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek bunkó,...

Hogyan ne legyek bunkó, amikor a buszsofőrökkel nem árt néha közölni, hogy ne fékezzenek olyan veszélyesen, vagy valami?

Figyelt kérdés

Ma este véletlenül elgurult volna a bőröndöm,így utánakaptam a kanyarban a buszon. Azt a kanyart éjjel 11 után is mint valami idióták, úgy veszik be a sofőrök 10/10. Nem is értem. Ez még nem lett volna baj, megszoktam. De a kanyar után van egy megálló, ott volt egy lány, erre egy totál indokolatlan satut nyomott a sofőr. Biztosan nem látta.


Én értem, hogy éjjel nem olyan jók az ő reflexei sem, de a táskával együtt orra estem kb. Pedig ültem. Nagyon mérges lettem, és azt mondtam így emberek eltörik a lábukat, uram! Nem értettem tisztán, amit motyogott, de valami olyasmit vettem ki, hogy "normálisan kéne ülnöm, meg kapaszkodni, és lejtőn fékezni nehéz".

Leszálltam, majd bocsánatot kért, de erre se sikerült normálisan reagálnom, mert nagyon fájt a lábam.


Szóval szegényen csattant ez az egész, mert meguntam a tömegközlekedésen oly gyakori satukat és a vállalhatatlan kimaradó járatokat. De sajnos nincs más alternatíva, csóró egyetemistaként marad a tömegközlekedés...


Hogy lehet értelmes ember módjára közölni a sofőrökkel, hogy ne ralizzanak, ha nem muszáj?



2022. nov. 3. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanígy, csak a hangsúlyra figyelj.
2022. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezt én is tapasztalom, hogy szeretnek rallizni. Én is egyetemista vagyok, csak én bejárós, úgyhogy ismerem az összes buszsofőrt.


A legelvetemültebb sofőr olyan, hogy elindulni is úgy indul el a busszal, hogy nyikorognak a gumik. Aztán jön egy éles visszafordító ami kivezet a buszállomásról, na azt előszeretettel szokta úgy bevenni, hogy néha azt hiszem felborulunk. A körforgalmakat is rallizva veszi be. Egy állat. Közbe rajta a napszemüveg és megy jó hangosan a tuc tuc zene. :D Sokan félnek amikor ő vezet, de ettől függetlenül meg kell hagyni, hogy már jó párszor bizonyította rátermettségét mert rengeteg baleset veszélyes szituációt sikerült már profin lereagálnia.


Egyébként szerintem hiába jelzed, nem fognak változtatni. Nap mint nap többször bejárják ugyanazt az útvonalat. Esetleg akkor érhetnél el valamit ha többen álltok fel és szóltok neki de akkor sem biztos.

2022. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb mindig sietek ugyh szeretem ha gyorsan megy. Van h jobban kell kapaszkodni 😀 de meg nem volt gond
2022. nov. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Neked nem beosztásod megmondani, hogy hogyan vezessen a sofőr.
2022. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy buszt nem olyan vezetni, mint egy személygépkocsit...
2022. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy. Mondjuk ne szólj bele más munkájába.
2022. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
5.vagyok. Kiskorom óta busszal járok, mert mindig falun laktam, most is kisvárosban ami messze van a munkahelyemtől. Gyakorlatilag 20 éve buszozok. A legtöbb már akkor is vezette a buszt, amikor én kicsi ovis voltam. Nekünk megmondták: amikor csak lehet üljünk le. Ha álló hely van, a táskát tegyük le a lábunk közé, kettő kézzel kapaszkodjunk mindig. Leszállás előtt pedig ha felállunk, ne a legnagyobb kanyarba tegyük ezt. Álljunk fel akkor, amikor a busz az előző megállóban áll. Nem hiszem, hogy a sofőr direkt szórakozik mások életével, meg a saját munkájával.
2022. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
*kanyarban
2022. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6-os ja, és akkor a házastàrsával se veszekedjen az ember, ha az éppen úgy viselkedik, mint egy idióta??? :) Ez az elv nem működik!


A busz nem autó. És??? Attól még nem lehet normálisan fékezni?

2022. nov. 4. 20:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

7 vagyok. Kérdezd meg tőlük! Komolyan! Lehet normálisan fékezni, de nem mindig lehet kivitelezni, hogy normális legyen a végeredmény.


Amúgy meg a sofőr nem tud mindenre figyelni. Ez egy mozgó jármű. Sajnos előfordul, ha nem kapaszkodik az ember, hogy elesik, vagy majdnem elesik.


Amúgy nem tiszta amit írsz. Most te ülve orra estél, és beverted a lábad is?

2022. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!