Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek bunkó,...

Hogyan ne legyek bunkó, amikor a buszsofőrökkel nem árt néha közölni, hogy ne fékezzenek olyan veszélyesen, vagy valami?

Figyelt kérdés

Ma este véletlenül elgurult volna a bőröndöm,így utánakaptam a kanyarban a buszon. Azt a kanyart éjjel 11 után is mint valami idióták, úgy veszik be a sofőrök 10/10. Nem is értem. Ez még nem lett volna baj, megszoktam. De a kanyar után van egy megálló, ott volt egy lány, erre egy totál indokolatlan satut nyomott a sofőr. Biztosan nem látta.


Én értem, hogy éjjel nem olyan jók az ő reflexei sem, de a táskával együtt orra estem kb. Pedig ültem. Nagyon mérges lettem, és azt mondtam így emberek eltörik a lábukat, uram! Nem értettem tisztán, amit motyogott, de valami olyasmit vettem ki, hogy "normálisan kéne ülnöm, meg kapaszkodni, és lejtőn fékezni nehéz".

Leszálltam, majd bocsánatot kért, de erre se sikerült normálisan reagálnom, mert nagyon fájt a lábam.


Szóval szegényen csattant ez az egész, mert meguntam a tömegközlekedésen oly gyakori satukat és a vállalhatatlan kimaradó járatokat. De sajnos nincs más alternatíva, csóró egyetemistaként marad a tömegközlekedés...


Hogy lehet értelmes ember módjára közölni a sofőrökkel, hogy ne ralizzanak, ha nem muszáj?



2022. nov. 3. 23:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A bőröndöm elgurult, mert ekkora pakkal csak ahhoz a székhez tudtam leülni, ami a rokkant hellyel szemben van,ergo jó nagy hely volt előttem. És az elguruló bőröndömhöz előrehajoltam, tehát nem kapaszkodtam akkor a buszos kapaszkodóba, mert a pakkot akartam elkapni a kanyarban, ebben az instabil helyzetben csúnyán előreestem a satufékben (ma is iszonyatosan fáj a térdem). Épp kiértünk a kanyarból, akkor satuzott a sofőr, mert valaki felszállni akart.


Halkan megjegyzem, hogy erre a felszállóra lehet nem számított a sofőr, emiatt satuzott, ugyanis 00:20 perckor nem szállnak fel minden nap abban az Isten háta mögötti megállóban (de ez a lány onnan biztos a belváros felé akart menni, ami logikus).


Rengetegszer utaztam mar ezzel az éjjeli járattal és rendszerint én vagyok az egyik utolsó leszálló, ugyanis a "nagy kanyaros utcához" képest az egy utcával arrébb lévő végállomásnál lakom.


A mi utcánk szögegyenes, ott éjjel mindig ralliznak. XD Most is nemrég értem haza,de a mostani sofőr nem vezetett őrült módjára a "lejtős-emelkedős-nagykanyaros utcában." :D


Amúgy én tényleg azért lehettem bunkó, mert totál elegem lett az itteni közlekedésből. Pécsi vagyok, akkora fejetlenség van itt, hogy az egész Tükebuszt el kéne küldeni a fenébe, ha meg lehetne oldani a csóróságot, a sofőrhiányt és az eszméletlen számú kimaradó járatot. Olyan szinten stresszes tömegközlekedni mostanában ebben a városban, hogy borzalmas.:(

2022. nov. 4. 21:53
 12/12 anonim válasza:
27%
Hát vannak szituk amikor muszáj mert egy embert mégsem üthet el, de ha direkt rallyzik akkor rá lehet szólni, hogy legyen szíves ne úgy vezessen mintha egyedül ülne a kocsijába mert majdnem pofára estem. Ha erre bunkózik mond meg neki határozottan, hogy lefotóztad a vezetőfülke mögötti jármű számot és ha ugyan ilyen veszélyesen vezet bejelentést teszel a bkk-nál, mert balesetveszélyes amit csinál, máris vissza fog venni a pofájából ha olyan az illető, mert ebből nagyon nagy bajok tudnak lenni. Ha ültödből előre estél az nagyon komoly fékezés lehetett, minimum az lett volna ha előre estél, hogy megkérdezi rendben vagy-e, kell-e mentő, vagy bármi(mert ilyenkor ezt kell csinálni). Sokkal nagyobb baj is lehetett volna belőle, pl. ha a fejed vered be. Ezért pl. simán tehetsz bejelentést ha komolyabban megsérültél, mert ezt nem lehet csinálni.
2022. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!