Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőrök miért nem...

A buszsofőrök miért nem használják a klímát?

Figyelt kérdés
Eddig ahány busszal utaztam, egyiken se volt. Veszélyeztetik az utasok egészségét. Nyugdíjas korú, szívbeteg nénik és bácsik életével játszanak! Hol lehet ezért feljelentést tenni? De legalábbis panaszlevelet kellene írni nekik, vagy a busztársaságnak.

júl. 12. 16:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
92%
Édesapám buszsofőr. Saját elmondása szerint azért nem szokta használni, mert az utasok állandóan nyitogatják az ablakokat, és nincs értelme a klímát járatni, ha a nyitott ablakon kimegy a hideg levegő.
júl. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es, másrészt nagyon megterheli a motort, sok klíma gatya állapotban van, ereszt mindenhol, feltölteni őket így felesleges.

1x dolgoztam egy kamion szerelő telepen, ott egy pali kb fél évig javított már szabadidejében szinte egy félreállított buszt, aminek leégett a klímája.

A klíma kompresszor+tartozékai, amit a motor hajtott, nagyobb volt szinte, mint maga a motor.

júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amin én utazok azon melegben mindig bekapcsolják.Igaz az a munkáltató által bérelt különjárat.
júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
0%

"Édesapám buszsofőr. Saját elmondása szerint azért nem szokta használni, mert az utasok állandóan nyitogatják az ablakokat, és nincs értelme a klímát járatni, ha a nyitott ablakon kimegy a hideg levegő."


Jól teszik, így legalább jár, cserélődik a levegő, nem az állott levegőt hűti!

júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
a gázolajat meg el lehet lopni.
júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ilyenek miatt, mint a 4-es, kell megdögleni a forróságtól. Kit érdekel, hogy "friss" a 40 fokos levegő... Még szerencse, hogy a munkahelyen akkora kisebbségben vannak, hogy őket könnyen meg lehet akadályozni. Meg az nyilván egy kulturált közeg, egy buszon ilyenből akár balhé is lehet...
júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%
Nincs balhé mert amin én utazom azon például nem használják a klímát! ;P
júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Ezt én is nagyon szeretném tudni. Mindenkinek árt a fülledt hőség, kortól és egészségügyi állapottól függetlenül (még azoknak is, akik ezt soha el nem ismernék, hiszen ők annyira imádják a nyarat, hogy arról az egész világnak tudnia kell). Viccen kívül: az élő vágóállatok szállítása szigorúbban szabályozott, mint a személyszállítás. Meg van szabva, hogy hány fok lehet a raktérben, és hány állatot lehet összezsúfolni X négyzetméteren. Az meg ugyan kit érdekel, ha a BKK 45 fokos buszain úgy állnak egymás mellett az utasok, mint szardíniák a konzervdobozban, és még az ablakok sem nyithatóak? Aztán persze ha elájulok, engem fognak anyázni az utastársak, amiért feltartom őket.


#2 Nem az utasok problémája, ha szar állapotban vannak a járművek. A fenntartónak kötelessége gondoskodni a karbantartásról. Ha ennyit sem tud teljesíteni, le lehet húzni a rolót és át lehet adni a stafétát egy kompetensebb cégnek (lehetőleg nem államinak...).

júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Előre haladunk nem hátra!
júl. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig van olaan busz, amit csak úgy használható, ha a fűtés megy.
júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!