Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miként lehetne elérni, hogy...

Miként lehetne elérni, hogy csökkenjen az autót használók száma, és nőjön a buszon, vonaton utazóké?

Figyelt kérdés
Pl. akik a jegy és bérletárak csökkentése után sem ülnek át, őket mivel lehetne ösztönözni?
2023. máj. 2. 15:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ha beütne valami krach"


Eddig sem tette le senki, pedig közel duplázódott az évek alatt a benzin ára. Nyilván ha nem tudnák az emberek megfizetni, nem autóznának. De nem is azért ülnének át tömegközlekedésre mert annyira szeretnének azzal utazni, hanem kényszerből.

2023. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
#19 Biciklit is szeretem, csak sajnos 10 perc alatt is leizzadok mint állat így munkában nem használom. Másik gond, hogy sajnos rettentő forgalmas út, nyelni lehet a szmogot, így inkább elkerülöm.
2023. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ez igaz, akinek nem fér bele, hogy izzadtan és büdösen álljon munkába, neki nem jó a bicikli. :o(
2023. máj. 3. 09:56
 24/28 nemaRendőrség ***** válasza:

Balesetveszélyt és a szmogot elfogadom, szerencsére nekem mind a két munkahelyemre vezet kerékpárút.

Illetve szerencsés helyzetben vagyok, mert az egyik biztosít zuhanyzási lehetőséget, a másikban pedig van egy saját irodám ahol át tudok öltözni. Ott is van zuhany, de az fura helyen, messze az irodától, illetve 4 éve használtam én utoljára


De persze sok munkahely nem ilyen, nekem cégválasztásnál ez is szerepet játszott a nyertesekben.

2023. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Lajosmizse - Nyugati vonattal 2 óra. Ugyanez autóval 1 óra. Arról nem beszélve, hogy a pályaállapot és az elöregedett járműpark miatt rendszeresek a késések.
2023. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Sajnos ez valós probléma.
2023. máj. 3. 13:53
 27/28 nemaRendőrség ***** válasza:

@25 ellenbel Miskolc-Budapest belváros ugyanannyi idő.


Feleségem cége vett mávkártyát a dolgozóknak rekreációs célre, akikapjamarja alapon működik. Így neki ingyen van az oda vissza út is.

Számomra az egyetem biztosít 50%os papírkát, Istentudja milyen nyomtatvány, közalkalmazottak számára.

Első osztályon valami 6e ft oda vissza kettőnknek így. Ezt a leghibridebb hibrid, a legdízelebb dízel sem tudja verni, még oszkárral sem.


Budapesten belül a tömegközlekedést okkal nem számolom, ugyanannyiba kerül nekünk mint a parkolók kerültek volna.

Persze ha ikea bútorért megyünk akkor mi is kocsikázunk.


Persze enélkül lenne vagy 20e ft, akkor meg már olcsóbb az autónk éves matricával 4.5/100l 140es tempos fogyasztással

2023. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

De hogy autósként magam ellen is beszéljek. Belvárosba menet például simán letettem a kocsit.


Kelenföld - Belváros viszonylatban inkább mentem be busszal, vagy akár sétáltam haza jó időben, mint hogy autózzak a dugóban. De ez azért ritka kivétel.


Amúgy nálunk a cégnél felmerült egy időben, hogy az irattárból amit totál nem használunk lehetne egy zuhanyzót csinálni és akkor bárki bringával is jöhet, vagy csak simán ha tárgyalásra kell menni, le lehet fürdeni.

2023. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!