Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miként lehetne elérni, hogy...

Miként lehetne elérni, hogy csökkenjen az autót használók száma, és nőjön a buszon, vonaton utazóké?

Figyelt kérdés
Pl. akik a jegy és bérletárak csökkentése után sem ülnek át, őket mivel lehetne ösztönözni?
2023. máj. 2. 15:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten nem gond a tömegközlekedés, vidéki nagyvárosokban sem vészes, de egyik feluról a másikba vagy onnan városba menő buszok baromi rosszak. Én elsősorban a vidéki tömegközlekedést fejleszteném, sűrűbb járatok legyenek, elfogadható menetidő. Reggeli csúcs amikor iskolások, dolgozók mennek ne legyen tömegnyomor ha kell 2 busz induljon hogy ne legyen tömegnyomor mert az nekem a halálom hogy egymás szájába vagyunk és ha le akarok szállni úgy kell tolongani meg könyörögni hogy álljanak arrébb.

Amedig ez nem fog javulni addig én nem vagyok hajlandó buszozni és vonatozni sem, mert autóval még mindig gyorsabban beérek és mégsem vagok időhöz kötve és nem kell várni, meg a buszmegállóból 10 percet gyalogolni. Ha a tömegközlekedés élhetőbb szintre javul, akkor ezt a kis kényelmetlenséget hajlandó vagyok vállalni.

Meg nem azért költöttem jogsi szerzésre meg autóra hogy buszozzak...

2023. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A komfort növelése segítene, nagyobb tisztaság és sűrűbb járatok.


Ki akar 10 percet ácsorogni egy megállóban, pl hidegben, hőségben? Vidéken ez a 10 perc még jóval több is lehet.

2023. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor egy szombati napon kellett elmennem egy faluból a közeli városba. Autóval 20-25 perc az út, de én nem tudok vezetni, és nem volt senki, aki átvigyen. Hétvégén van vagy 3 buszjárat egész nap, persze nem akkor, amikor nekem kellett volna, így csak átszállással tudtam menni. Odafelé 2,5 órával előbb kellett elindulnom, hazafelé 2 óra volt az út. Na ezért járnak sokan autóval.
2023. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Hintalow ***** válasza:
23%
Mondjuk ha beütne valami krach ès felpattanna egy 3x az üzemanyag ára, sokan letennèk
2023. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap egy busz van faluból városba de., egy meg du. városból falura. Sztem nincs több kérdés. Én pl. vasárnap is dolgozom.
2023. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat. Persze jöhet még, ha van.
2023. máj. 2. 20:27
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Talán a P+R és olcsó helyi autóbérlés opcióval lehetne legalább hosszútávon vonatra ültetni a népeket. Olyan vonatra amin van mondjuk büfé és a Bp-Nyíregyháza távolság nem 3+ óra hanem 2 alatti.
2023. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, csak magam nézve:


Munkahely kocsival 5-8 perc.

Tömegközlekedés átszállással 30 perc.

Gyalog meg 35 perc.


Szóval vagy autózok és akkor marad időm, vagy legyalogolom.

2023. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 nemaRendőrség ***** válasza:
59%

@18

Detto ugyanez a helyzet. Bringával viszont 10 perc. Mindig! Ott nincs dugó, nincs baleset stb 10 perc konstans, könnyű vele számolni

2023. máj. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Feltéve, hoyg van bicikliút, mert az autók között sokkal egészségtelenebb, mint bármi más, a tömény kipufugógázat szívod be, sokkal balesetveszélyesebb. Sajnos a legtöbb útvonalon nincs külön kerékpárút.
2023. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!