Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miként lehetne elérni, hogy...

Miként lehetne elérni, hogy csökkenjen az autót használók száma, és nőjön a buszon, vonaton utazóké?

Figyelt kérdés
Pl. akik a jegy és bérletárak csökkentése után sem ülnek át, őket mivel lehetne ösztönözni?
2023. máj. 2. 15:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Van egy réteg, amelyiket vagy sehogy, vagy drasztikus tiltással.
2023. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne még nagyobb tömeg a járművekre? Hogy a 2. 7-es buszra se tudjál felférni?
2023. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Vidéken nagyon rossz a tömegközlekedés. Ha normális minőségű és gyakoriságú járatok lennének, akkor TALÁN elgondolkoznék rajta.

Viszont nekem sokkal többet ér az hogy magam ura vagyok, nem vagyok időhöz kötve, nem kell más utasokkal osztoznom, tisztaság van, olyan hőmérséklet van amilyet én akarok, és még lehetne sorolni...

A tömegközlekedésnek egyetlen egy előnye van, hogy olcsóbb. De sokkal több a negatívum, és inkább kifizetem az autó üzemeltetésével kapcsolatos költségeket

2023. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Jobb tömegközlekedéssel lehetne csak rávenni őket, az ár nem számít, hisz autózni jóval drágább. Komfort, gyakoribb járatok, több járat, sokkal több ellenőrzés, hogy a csöves cigányokkal ne kelljen együtt utazni, ellenőrök merjenek odamenni hozzájuk és jegy nélkül bírság.
2023. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

2: Például a környezetvédelem miatt? Nem tudom, csak egy ötlet. Szerinted?


A többieknek köszi, vannak hasznos tippek.

2023. máj. 2. 15:52
 6/28 nemaRendőrség ***** válasza:
88%

5-10 évente jogosítvány felülvizsgálat.

Járművek műszaki vizsgájának komolyan vétele.


Illetve szerintem jót tenne eredményes fellépés a bliccelőkkel/alja néppel a tömegközlekedése akik hangosan zenét hallgatnak, dobálják a kaját stb

2023. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%
Nem tömegkozlekedésre hanem lehetőség szerint(mivel ez nem minden esetben járható) gyaloglásra és biciklizésre kellene ösztönözni.
2023. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb városokban a meglévö jármüparkot korszerüsíteni, sokkal több járatot beállítani (hogy ne legyen tömeg rajta), a jármüveket rendszeresen (minimum naponta) alaposan takarítani, hogy ne ragadj az üléshez, a nem megfelelöen viselkedö utasokat azonnal leszállítani.

Vidéken ugyanez, plusz kellö járatsürüség, igények felmérése és ehhez alkalmazkodás, a különözö vonakal egyeztetése, átszállási idö minimalazásása, pontos menetidök.


Mellesleg a mostani buszok annyira rossz minöségüek, hogy környezetvédelmi szempontól nem jelentenek semmi pluszt.

2023. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Normális menetrend, normális menetidő, normális utastájékoztatás, kiszámítható közlekedés, fűtés, légkondi, tisztaság.
2023. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%
Az már elég lenne, ha tömegközlekedéssel ugyanannyi idő lenne az út, mint autóval. De amig, ami 10 perc autóval az 1 óra bkv, addig miért ülnék fel egy koszos buszra?
2023. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!