Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mentősök alapból így közleke...

A mentősök alapból így közlekednek?

Figyelt kérdés

Múlt héten mentem Budaörs felé. Előttem haladt egy mentő, amely NEM használt megkülönböztető jelzést. Tehát előttem haladt, amint kiértem Pestről,azonnal gyorsítani kezdett és olyan 130-as tempóban előzgetett. Én mentem 100-al, de hamar eltűnt, úgyhogy ebből kifolyólag 130-al biztosan repesztett.

Nyílván tudom, hogy a mentősök jó sofőrök és megtudják választani a sebességet. De ez természetes, hogy megkülönböztető jelzés nélkül így közlekednek? Én látok kevés mentőt? Vagy csak éppen így volt kedve vezetni?


2017. dec. 15. 19:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ez az 1-es főúton történt. Nem az M1-esen.
2017. dec. 15. 19:10
 2/17 anonim ***** válasza:

Te is 100-zal mentél, pedig csak 90-nel lehetett :)

Én rengeteg sofőr a szar kis utakon is 130-cal megy, miközben semmilyen megkülönböztető jelzést nem használnak, nem is használhatnak. A mentős is ugyanolyan ember, mint bárki más.

2017. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Főútvonalon közlekedett, lakott területen kívül, nem pedig lakott területen, ahol 50 a sebességhatár.... naponta több ilyet látok, ami nem mentőautó hanem civil jármű. Ha nem egy mentőautó lett volna, gondolom fel sem tűnik. Napi szinten több ezer ember csinálja ezt, sokszor még agresszívabban. Semmi furcsa nem volt benne, csak gondolom ritkán látsz ilyet... gondolom ha egy böhöm nagy BMW lett volna, nyilván fel sem teszed a kérdést.
2017. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Igen, valószínűleg nem tettem volna fel a kérdést. Nekem ebben az volt a furcsa, hogy pont egy mentőautótól látom ezt. Amely nem használ megkülönböztető jelzést.
2017. dec. 15. 19:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem használt, mert nyilván nem vitt beteget. De ettől haladhat (persze, persze nem szabályos, tudjuk).
2017. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#3 Én nem azt nézem, hogy most szabályos e vagy sem. Engemet az érdekel a legkevésbé. Csak sokan azt mondják, hogy 110-nél már más életét veszélyezteted. És hát ez pont egy életMENTŐ-től.
2017. dec. 15. 19:41
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor menjünk 30-al. De nem is, mert 30-nál is halálra lehet gázolni egy embert. Más életét veszélyeztetjük. Menjünk 10-el.
2017. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10-zel egy hangyát el lehet még ütni!
2017. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Aki tud vezetni ( és a mentősök tudnak ), annak nem okoz problémát ekkora sebességnél uralni az autót, és figyelni a többi közlekedőre. Lehet hogy sietett valahova, akárkivel megesik. Egyébként is, a hazai sebességhatárok nevetségesen alacsonyak, a főutakra is simán be lehetne vezetni egy 130-140es sebességhatárt. Ekkora sebességgel való haladás még nem minősül közúti veszélyeztetésnek szerintem , ellentétben a belső sávban 80al tötymörgő "úri vezetőkkel".
2017. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom, hogy a többi szabályt ugyan nem,de a sebességhatárokat a megkülönböztető jelzés használata nélkül is túlléphetik indokolt esetben. Bár nem vagyok benne biztos...lehet,hogy ez csak a rendőrökre vonatkozik?
2017. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!