Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell ilyen bunkónak lenni?

Miért kell ilyen bunkónak lenni?

Figyelt kérdés

Hatalmas ködben, reggeli órákban haladtunk édesapámmal a kórházba, hogy az EEG vizsgálataim eredményeit megtudhassam, amikor egy agyoniskolázott Opel Vivaro kisteherautó sofőrje annyira direkt kitette a kocsija elejét, hogy majdnem az előttünk lévő Citroennek neki ment. Mi is kishíján nekimentünk, annyira ki akart vágni, azt még utánunk kiabál, miért nem akarjuk kiengedni. Idáig oké, de utána mit csinál? VIllogtat, dudál mint az őrült, majd kiszáll a kocsiból. Ekkor már apám is ideges lett, én meg attól tartottam, megakarja verni a 74 éves nyugdíjas rendőrfőtörzsőrmester édesapámat. A srác kinyitotta az ajtót, közben pofázta miért nem engedtük ki, ekkor dulakodás lett, majd apám a kisbaltát megfogta (( aminek a vége le volt takarva )), és felszólította, fejezze be ezt a magatartást. Ekkor megijedt a hepciáskodó tehersofőrünk, amit én felvettem kamerára. Pestre beérve meg rendőr jön villogtatva mögöttünk, ő hívott rendőrt, mert kicsi lelke megsértődött, amiért nem akartuk kiengedni! Nem elég, hogy balesetet okozott majdnem, nem elég, hogy akadályozta a megállásával a forgalmat, nem elég, hogy apámra neki akart támadni, még ő játszotta az áldozatot... És feljelentést akar tenni az ,,ügyvédjével" apám ellen. Kérdem én: hogy kaphat az ilyen ember jogsit, hogy először ő kezdi a verekedést, majd még ő hív rendőrt, mert apámat vádolja... Ennyire bunkók, és kétszínűek az emberek??? Miért kell úgy viselkedni, hogy nem figyel a többiekre, és az öklét rázza a diplomatikus megoldás helyett? Ennyire nagyeszű, hogy idős emberre nekitámad??? Hol élünk???


25/F



2017. okt. 19. 10:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Előbb beszéljük meg a kisbaltát.
2017. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A kisbalta az azért volt, mert a teherautó sofőrje fenyegető módon jött apám felé. Nem tudtuk, hogy mire készül, mivel mikor a dulakodás elkezdőtött, akkor kellett kezébe venni a baltát, hogy álljon le. A balta vége levolt takarva egy kisronggyal, be volt gumizva. Ekkor ő vissza is hőkölt. Egyébként pedig a kisbaltát túrázás céljából vittük magunkkal, meg leszoktuk járni horgászni, azért volt a kocsiban.
2017. okt. 19. 10:58
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudtam, hogy kötelező kresz tartozék a mentőláda, az égőkészlet, meg a kisbalta?!

Rendőrként tudhatná, hogy nem tartunk baltát az ülés mellett...

2017. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Ez a bármit megtehetek mer én vagyok a rendőrfőkapitánytörzsőrmester ez egészen jól működött még az átkosba. Már nem az a világ van. De a régiek közt még megvan a felfogás sajnos. El kéne már felejteni.

Ha esetleg az Opelos jön zacskózott baltával apuka fejbe is lövi nem?

2017. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"ekkor dulakodás lett"

Tehát összeverekedtetek? Te és a másik sofőr? Ki ment neki a másiknak?

Mert a szóbeli böszmélkedés és a tettleges bántalmazás között nagy különbség van - a rendőri ill. bírósági gyakorlat szerint is.

Egyébként tényleg sok a bunkó az utakon. Mi ugye nem voltunk ott, nem tudhatjuk, melyik fél mennyit tett hozzá a hangulathoz.

Ha ő kezdett verekedni, akkor a jogos önvédelem megáll. Szerintem a balta megmutatása is belefér ebbe, de nem vagyok jogász. Végül is, a baltát nem használtátok, felmutatása csak önvédelem célját szolgálta, és miután ő békén hagyott titeket, ti nem folytattátok a konfliktust.


És igen, kevesen, de vannak ilyen bunkók, akik utána még rendőrt is hívnak és nekik áll feljebb. Nemcsak a közlekedésben, mindenütt az életben. Átgázolnak mindenkin, és ha politikai kapcsolataik is vannak, akkor mindezt büntetlenül is teszik. Ez ugyanúgy maradt, mint az "átkosban", ha már célzott rá valaki.

2017. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3-mas HSZ-nek: persze, hogy nem kötelező a kisbalta... De mint írtam, valamikor pecázni járunk, és valamikor szoktunk szalonnát sütni, tábortüzet csinálni, azért volt ott a kisbalta. De nem szokott baltát tartani a kocsiban...


4-es HSZ-nek: nem tudom hogy ment régen, mivel én azt nem éltem át, de azt tudom, hogy ha valaki felé támadó szándékkal megy valaki, vagy annak a látszatát kelti, akkor nyilván az emberben ott van az, hogy ártani akar nekem, akkor meg kell védenem magam valahogy, hogy elrettentsem attól, amit véghez akar vinni. Ezért is volt ott a kisbalta, de nem akarta megütni vele őt, csak a kezébe vette, és felszólította - persze nem szépen az igaz, de ilyenkor nem is lehet óvodás módjára megkérni szépen őt - hogy azonnal fejezze be amit csinál. Ha nem lettem volna vele, és a balta se, akkor lehet, hogy nem a rendőrséggel beszéltünk volna, hanem nekem kellett volna kórházba mennem apámért... Az meg pont nem jött volna jókor magánéleti dolgok miatt. A stukkeres dolog meg azért erősen túlzás már nem azért...


5-s HSZ-nek: én nem vettem részt a dulakodásban, hanem felvettem az egészet telefonra, hogy azt megmutassam a rendőröknek. De közbe én is hangosan mondtam a teherautósnak, hogy fejezze be amit tesz, vagy rendőrségre megyünk. De gyorsabb volt, és dugó közepén hívta a 107-t... A sofőr kezdett el minket provokálni, végig dudált, villogott, reflektorral jött. Majd elkezdtem felvenni az idióta viselkedését, ekkor szállt ki, és kezdte el a jelentet rendezni, megfogta a kocsi ajtaját, és ki akarta volna rángatni apámat, közbe pofázta miért nem akartuk kiengedni, ekkor fogta meg apám a kisbaltát, és lökte el magától a srácot, ki a baltát meglátva azonnal meggondolta magát. Én meg kiáltottam hagyja abba ezt, mert rendőrségre megyünk. De mint írtam, nem akart apám ártani a baltával a sofőrnek, csak ő meg ugye mivel kicsi lelkét nyomta, hogy egy 74 éves emberrel nem tud mit kezdeni, ezért fordult a zsarukhoz... Most azt várjuk, mikor jön a feljelentésről a papír, meg ügyvédjéhez megy. Nem baj, mi állunk elébe, bár nem sok kedvem van járni bíróságokra, meg apámnak se...

2017. okt. 19. 17:44
 7/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak én nem értem, de ti álltatok, ő meg ki akart kanyarodni? Beálltatok a kereszteződésbe?

Utána amiért álltatok meg?

2017. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Mikor tanulja már meg az ostoba nép, hogy az ilyenekkel nem dulakodni kell, hanem otthagyni a p!csába? Az aki nekiáll egy idiótával kötekedni meg baltát rántani, az pontosan ugyanolyan idióta úgyszintén.
2017. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

7-es: nem, itt nem volt kereszteződés. Simán egyenes út volt, és egy kis műszaki bolt előtt akart kivágni a sofőr. Csúcsforgalom volt, és csak lépésben haladt a kocsisor, a sofőr szállt ki előbb, mi hagytuk is volna a fenébe, ha nem csinálja a balhét...


8-as: Ott hagytuk volna, ha nem lett volna csúcsforgalom, de egyértelműen a balhét akarta keresni sajnos a tehersofőr... Ami sajna meg is lett. Tényleg nem kell az idiótákkal foglalkozni, mert igazad van, de az ilyen helyzetekben ha nem tud mit tenni az ember, mert se előre nem tud menni, se hátra, akkor mit lehet csinálni?

2017. okt. 19. 23:22
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Vérhiggadtnak lenni és menni tovább a forgalommal. Miért, mit tus csinálni a teherautós? Kiszáll, leanyáz? Aztán továbbmegy. Vagy megüti az autót? Akkor meg előkapod a betétlapot vagy rendőrt hívsz.


Én napi 3-4 alkalommal verhetnék valami faszt ordításig amíg átmegyek a belvároson, nem kell ezekkel foglalkozni. Az ilyen az eleve szellemileg sérült valamilyen szinten, idegbeteg, proli.

2017. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!