Miért menő bunkónak, parasztnak lenni?
Egy elég jó, színvonalas gimibe járok és az osztályom is elég jónak mondható, de mostanában elkezdett pár dolog zavarni . Van egy pár ember, akik úgy érzik joguk van kinyílvánítani a véleményüket a másikról, nem éppen a legkulturáltabb módon . Egy fiú kifejezetten zavaró és bunkó, folyton beszólogat ( nem nekem, de már engem is irritál) és a többi fiúnak ez ahogy látom tetszik is ( vagy legalábbis nem szólnak neki, hogy hagyja abba, néha röhögnek rajta) . A srác elég népszerűbek számít az osztályban. Szerintetek mit lehetne ezzel az emberrel kezdeni ? És miért menő bunkónak lenni ?
( A kérdéshez hozzátartozik, hogy ezzel a fiúval régebben egész jóban voltam, normálisabb volt, de most bármit megtenne, hogy menőbbnek tűnjön ... Arra gondolok, hogy lehet valami problémája van, önbizalomhiány, vagy valami, mert amit művel az már nem normális.)
Nem rossz kategória.
1. Nem menő, de nő a számuk. És ha elég naggyá nő, akkor elkezd az a fősodor, fő irányzat lenni. Mert úgy egyszerűbb.
2. Ilyen a politika. Nézz meg egy országgyűlési napot, hallgass végig magukat menőnek tartó nagymellényű kormány- és közeli figurákat. Hozzájuk képest a hajdani kocsisszöveg maga az elegancia. És ezt követik.
3. Az ilyen politika rombolja az oktatást, gyengébb színvonalú oktatásnak ez a következménye.
4. A gimi! Éppen az a korszak. Menők akarunk lenni, mert még nem vagyunk azok. Éppen ezért azt se tudjuk, hogy kell menőnek lenni. Egyfelől a fentiekből lehet példát venni, másfelől a közeg (lányok, fiúk) visszaigazolja, tehát helyesen cselekszünk.
5. Minden cselekvés igényli a visszaigazolást. Az bizonyítja számunkra, hogy helyesen járunk el. Különben elbizonytalanodunk, és azt az emberi faj a legkevésbé tűri. Ha a "bunkóság" tartós, az azt mutatja, erre van igény. Azért ismétlődik, mert sikeres volt. Ebből adódik az ellenszer. Nem kell visszaigazolni. Néha pedig leértékelni. Levegővé. Nagyon ritkán leállítani. Ha muszáj. Ugyanis ez agressziót szül, bunkóéknál különösen.
Kezdeni? Egyfelől pár év és alábbhagy. Másfelől lehet úgy egy közegben létezni, hogy nem érint meg. Nem vegyülünk, nem reagálunk, nem alkalmazkodunk. Ha feltétlenül szükséges, kerülünk. Ha másképp nem megy, új közeget keresünk. De ez végső eset, és nem feltétlenül jó megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!