Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros kérdés (? ) többnyire

Kerékpáros kérdés (? ) többnyire

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy elütöttek.

Én kerékpárral voltam. Semmi baj nem történt. Kocsi/kerékpár meg a személyek is jól vannak. Nem történt semmi komoly. Ha én (kerékpáros) odamegyek hogy informáljam (mi, miért történt, személyazonosság stb) és hamis adatot adok meg magamról akkor mi történik?(lakcím név stb)


2017. febr. 23. 10:02
1 2 3
 21/23 Alex Fly ***** válasza:

Na akkor tisztázzuk a dolgokat.

Először is ha nem ismered a KRESZt, akkor felvilágosítalak egy kicsit. Mindjárt a bevezető részben a járművezetés személyi feltételeinél írja, hogy a forgalomban való közlekedés alapfeltétele a szabályok ismerete és betartása. Ha nem ismered a KRESZt, nem vehetsz részt a forgalomban.

Aztán ír a járművekről is, milyen feltételeknek kell megfelelniük, hogy közlekedhess velük. Említi a kerékpárt is. Persze, a tied fixi... A kérdésedre válaszolva igen, tudom, mi az. Valószínűleg előbb, mint ahogy te kerékpárra ültél volna. És azt is, hogy az általad említett "felesleges" dolgok a valóságban kötelező felszerelések. Anélkül ki sem mehetsz az utcára.

És ahogy olvastam, az út, úttest, kerékpárút, járda, gykpút tekintetében is igen nagy a zűrzavar a fejedben. Arról már nem is beszélek, hogy hol mehetsz és hol kötelező haladnod. Ezek a,legalapvetőbb dolgok; ha ezt sem tudod, akkor a sebességhatárokat is hiába ismernéd.

Szóval mielőtt keréjpárra ülnél, először is:

[link]

Utána irány a legközelebbi szaküzlet, és beszerzed, ami a fixidre kell ahhoz, hogy közúton is használhasd.

Azután már kimerészkedhetsz a forgalomba.

Vagy még jobb, ha utánanézel, hogy a Magyar Kerékpárosklub mikor szervezi a következő bebiciklizést a környékeden és elmész. Ott a gyakorlatban tanulhatod meg a szabályokat.

2017. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy a kereszteződésnél elsőbbségem volt, azt is hogy kinek mikor van. De ha ott a kerékpár út akkor, akkor csak az én hibám, mert lehet elsőbségem volt, de nem a kerékpárútat használtam, és ha lehet azt használom nem történt volna meg, ami, nem? A legelejétől erre voltam kiváncsi, de mindig ki tértetek, hogy "neked volt elsőbséged, és még örülsz hogy nem jelentenek fel"; "ha nem tudod a KRESZ-t akkor ne is kerékpározzál". Ha ez nem így van akkor valaki magyarázza meg, mert nem értem.


Feljelentéssel kapcsolatban, meg mondta hogy nem. Nem is mondta hogy: na ha majd máskor is lesz ilyen feljelentelek. Nem is tudom hogy ezt honnan szűrték egyesek. De lehet később történik valami hasonló az én hibámból (valaki más kocsijával) és ha valami súlyosabb dolog történik akkor az adott személy feljelenthet. Mivel csak nem tekerek tovább ha valami súlyos sérülést szenvedett a vezető(ebben az esetben tegyük fel hogy én teljesen jól vagyok) És igen tudom hogy nem lehet ebből már semmi feljelentéses dolog csak nagyon nehezen.


Tudom hogy kötelező dolog a fék, lámpa, csengő. Mivel még mindig "járatos" vagyok az "alapokban". De a kerékpárutat vegyük már figyelembe, majd aztán írjátok hogy az én hibám, vagy sem. Mert erre választ még nem kaptam.


Szóval még mielőtt megint jön a KRESZ-szes dolog, eddig jól tudtam, hogy kötelező a kerékpárút használata (környezettől függhet persze), de ez esetben nem használtam. Így szerintem, HA nagyon-nagyon "véletlenül" feljelentettek volna, akkor én húztam volna a rövidebbet, mert nem a kerékpárutat használtam, fékem sem volt (meg minden más is hiányzott).


Telefonon van egy app, ami a sebességet mutatja, és szinte "megszoktam" ezt a sebességet.

2017. febr. 24. 07:59
 23/23 Alex Fly ***** válasza:

Akkor mégegyszer: a forgalomban való közlekedésnek vannak személyi és tárgyi feltételei, amelyeknek esetedben elég komoly hiányosságai vannak. Ugyanígy gondok vannak a szabálykövetéseddel is. Innentől egy esetleges hatósági vizsgálatnál nem az elsőbbségi viszonyok számítanak, a felelősség minimum 80℅-ban a tiéd. Hiába lett volna szabályosan közlekedve elsőbbséget, mindenképpen te jársz rosszul. Nem véletlenül írtam, hogy mielőtt kerékpárra ülsz, legyél tisztában a rád vonatkozó szabályokkal és tartsd is be azokat.

Ha nem akarod a KRESZt végig tanulmányozni, akkor itt egy olyan kiadvány, ami a gyakorlatban írja le ezeket, ezen kívül egyéb tanácsokat is ír a balesetek elkerülése érdekében. Ha ezt megtanulod és alkalmazod, akkor ez elég ahhoz, hogy kimenj az utakra.

Vagy ha ismered a szabályokat, csak az alkalmazással vannak gondjaid, akkor:

[link]

Mielőtt bármit írnál, közlöm, hogy én is kerékpárrsl közlekedem, pár tízezer balesetmentes kilométer van már a hátam mögött és utálom, amikor az ilyenek miatt az egész kerékpáros társadalmat szivatják az illetékesek. Több ember több éves munkáját nullázhatja le egy ilyen felelőtlen egyén hasonló esete.

2017. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!