Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros kérdés (? ) többnyire

Kerékpáros kérdés (? ) többnyire

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy elütöttek.

Én kerékpárral voltam. Semmi baj nem történt. Kocsi/kerékpár meg a személyek is jól vannak. Nem történt semmi komoly. Ha én (kerékpáros) odamegyek hogy informáljam (mi, miért történt, személyazonosság stb) és hamis adatot adok meg magamról akkor mi történik?(lakcím név stb)


2017. febr. 23. 10:02
1 2 3
 11/23 kovpet ***** válasza:

Neked volt elsőbbséged és még te örülsz, hogy nem jelentettek fel meg te adod meg az adataid a szabálysértőnek? Felnőtt létedre azért lehetne több eszed.

Az írásod alapján 14-nek tippeltelek volna, azért kérdeztem rá amúgy...

2017. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Magyaráznàm, de nehezen értenének, mivel az én szemszögéből nézve elmagyarázni hosszú lenne. De az én hibám is volt. Ez biztos. Ja és csak mert 19 az ember(felnőtt) miért kene tudnia a KRESZ-t? Életemben nem magyarázták el, hogy mi hogy van (lehet fikázni, de itt nem az alapokra gondolok) ezért is gondolom hogy az én hibám is, de ha nem akkor emberi tévedés, nem dől össze a világ. Jogsit nem rakok, mert nem akarok, tehát maradt az utcán "táblákról való tanulás". Fixit tavaly szeptemberben raktam össze, azelőtt nem bicóztam semmit, mert a suli stb. a közelemben volt (max 5perc gyalog) így annak eddig hasznát nem vettem. Adatokat nem kért, ezt senki sem mondta. Csupán feltevés volt, (lsd. Kérdés). A nevemet említettem meg -ezt a 2. válaszban írtam, persze félre érthetően- mivel én nem úgy mennék oda hogy: csókolom, megvagyok, nacsá. Ehelyett mondtam ki vagyok (megjegyzem, nem memorizálta a nevemet), néztük van-e valakinek/valaminek valami baja. Nem volt. KRESZ nem megfelelő tudatában lévén pedig csak megkérdeztem hogy lesz-e feljelentés. Válasz:nem. Elmagyaráztam hogy (szerintem!) nekem volt elsőbségem, de szerintem minden ember erre azt mondta volna hogy nem te vagy a hibás-> és persze ezt is kaptam.
2017. febr. 23. 20:21
 13/23 A kérdező kommentje:
A 40km/h-ás dolgot ma néztem meg az interneten. És volt bicikli út, szóval itt is egy rossz pont tőlem. De HA jól tudom ott max 20-al lehet menni. Eddig nem érdekelt. Főleg mivel fixi a bico. Nem tudom tudod-e mi az, de semmi nincs rajta (fék/lámpa/csengő/stb) ami nem szükséges. Ezt csak tekerni lehet.
2017. febr. 23. 20:26
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és csak mert 19 az ember(felnőtt) miért kene tudnia a KRESZ-t? Életemben nem magyarázták el, hogy mi hogy van..."


Jézusom, én ettől lehidalok!!!

Hát azért, te szerencsétlen, mert KÖZLEKEDSZ!!! Méghozzá nem is gyalog, hanem JÁRMŰVEL!!!


Nem kell MINDENT tudnod, de logikus, hogy ha gyalog közlekedsz (és nem anyukád kezét fogva, mint óvodás korodban), akkor a gyalogosokra vonatkozó szabályokkal nagyjából tisztában kell lenned. Ha biciklizel, akkor a biciklisekre vonatkozó szabályokkal.

És nem kell ehhez semmi oktatói (szülői) magyarázat. Biciklisként néhány tábla jelentését kell tudni és az elsőbbségadási, kanyarodási stb. szabályokat. Ma már internetről is mindennek utána lehet nézni.


Komolyan mondom, a hozzád hasonló biciklisek miatt mondják az autósok, hogy a bicikliseknek fogalmuk sincs a KRESZ-ről!

2017. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam hogy ezt írja valaki. Táblákat tudom, írtam is hogy tudom az alapokat. Na meg a másik hogy ott a bicikli út. Akkor vagyok köteles az úton menni ha nem jó a járda, ha jól tudom. A járda meg a legsimább aszfalt volt, mégsem azon közlekedtem. Na ilyenkor csak az én hibám, nem?

Mégegyszer akkor, tudom a táblákat stb, irtam is, csak valaki nem akarja megérteni. Na meg fék sincs bicón. Ha meg lett volna rendőr a közelben, simán kapok valamit.

2017. febr. 23. 21:12
 16/23 A kérdező kommentje:
A másik, hogy melyik gyerek/felnőtt néz utána a biciklis szabályoknak (ne hogy felhozza valaki, hogy az aki vizsgázik-.-) Egy "mai" ember biztosan nem. Ha mégis akkor én nem vagyok köztük, és nem is leszek.
2017. febr. 23. 21:15
 17/23 anonim ***** válasza:

16-ra:

Hát igen, én nem "mai" ember vagyok. Nálad kb. egy generációval idősebb. És számomra természetes, hogy amivel foglalkozom, ami érint, abban igyekszem tájékozott lenni. Nem jófiúságból, hanem saját érdekemben. Pláne, ha a bőrömre mehet a tudatlanságom.

Nem tudom, a "mai" emberek (20 év körüli fiatalok) között mennyire általános, ahogyan te vélekedsz erről. Csak remélni tudom, hogy a többség nem így gondolkodik.


Az, hogy mellékesen megemlítetted, hogy fék sincs a bicikliden, az már csúcs! Így 40-nel tekerni forgalomban, hát öregem, fogsz te még aszfaltot kóstolni, de szervdonor is lehet belőled.

2017. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem azért, de nézzetek már utánna mi is az a FIxie kerékpár, ha már a KRESZnek csak úgy utána néztek.

Tájékozottnak nagyon is az vagyok. Ennél sokkal fontosabb dolgok vannak aminek utánanézek. Ha vizsga vagy hasonló lett volna az életemben akkor biztos megnéztem volna.

Mert ugyebár, az ember ha vesz bicót/összerak egyet nem azzal kezdi a másnapot, hogy: na akkor nézzük is meg hogy mennyivel lehet és hol, hogyan közlekedni, csak mert kaptam egy biciklit. Inkább teker egyet vele, majd egyre jobban mindennaposá válik. Taknyolni nagyot meg csak feltételezve fogok. Fél éve ugyanúgy közlekedek mint eddig, fék nélkül, 40-nel. Egyszer nem estem el.

Ezt akkor is le kellett írjam, de nem szeretnék további vitába elegyedni, inkább a mostaniból kerülnék ki.

2017. febr. 23. 22:03
 19/23 A kérdező kommentje:
Na jó ezt is le kell írjam. Ha valami a testi épségemet ronthatja, akkor én nem kezdek bele, ha nem vagyok jól informált a bizonyos dologról. Mielőtt még ezt összeraktam (fixiet) utánanéztem hogy mi hogy működik. Akármibe bele kezdek utána nézek. Minden nap rengeteket olvasok(akármitől Ja legyen szó) csakhogy jól legyek informálva, viszont inkább "komolyabb" dolgokat, ha lehet így nevezni ezt a KRESZ-szel szemben. Nem szeretném ha azt hinnéd, hogy nem vagyok tájékozott, csupán ez nem érdekelt, mivel nem láttam benne semmi "rosszat" ami a testi épségemet nagy arányban rontaná. Természetesen ezt mások máshogy látják, negatív értelemben. Csakhogy ők nem nézik az én szempontomból.
2017. febr. 23. 22:13
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Neked ez a fixi, akarom mondani fixa ideád, hogy itt mindenki ellened van? Lassan kiprovokálod.

Nincs jelentősége annak, hogy te fixin, parasztbiciklin, esetleg több millió forintos országúti versenygépen ülsz. Az égvilágon semmi.

Aki közlekedik, annak ismerni KELL a rá vonatkozó szabályokat. Nem ismered.

De - már megbocsáss - ahogyan írsz, az leginkább zavart elmére utal. Valami nincs rendben a fejedben.

Másik lehetőség, hogy a magyar nem az anyanyelved, s valami idegen kultúrából származol.

Másra nem tudok gondolni.

Ha van kerékpárút, s lakott terülten belül vagy, akkor köteles vagy azt használni.

Az elsőbbség viszont az úttest teljes szélességére vonatkozik, s nem járműre. Ha egyenrangú utak kereszteződnek, akkor neked elsőbbséged akkor megvan, ha szabálytalanul közlekedsz.

Gyorsabb nem voltál vélhetőleg a megengedettnél. Van GPS-es bringás komputered? Honnan vagy biztos a tempódban ennyire?


****

Más

****

Mi az, hogy most még ej-ej, de lehet, hogy később feljelentés lesz?

Ha ilyent valaki kilátásba helyez, az zsarolás.

Meg nálad gyakoriak az olyan esetek, hogy ugyanazokkal akaszkodsz össze?

Nem értem.


***

Más

***

Ez az eset lezárult azzal, hogy mindketten elhagytátok a helyszínt. Utólag senki nem hozakodhat elő semmivel.

Illetve csak nagyon macerás módon.

2017. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!