Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros kérdés (? ) többnyire

Kerékpáros kérdés (? ) többnyire

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy elütöttek.

Én kerékpárral voltam. Semmi baj nem történt. Kocsi/kerékpár meg a személyek is jól vannak. Nem történt semmi komoly. Ha én (kerékpáros) odamegyek hogy informáljam (mi, miért történt, személyazonosság stb) és hamis adatot adok meg magamról akkor mi történik?(lakcím név stb)


2017. febr. 23. 10:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Jól vagy?
2017. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én jól vagyok. Tegnap történt. Egyébként mindent megadtam magamról tisztességesen. Azt mondták feljelentés nem lesz; csak hátha lesz egy következő és ott nem lesznek elnézőek. Nem egy átlagos bringa, és szeretem gyorsan hajtani, persze oda is figyelek. Ha érdekel privátba írhatom
2017. febr. 23. 10:57
 3/23 kovpet ***** válasza:

Kicsit jobban fejtsd már ki, légy szíves.

Téged ütöttek el? Szabálytalan voltál? Kinek adtad meg az adataid? Kit informáltál és miről? Miért? A rendőrök mit mondtak?

2017. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

elütöttek <> semmi baj nem történt - nincs itt valami ellentmondás?

Ha elütöttek, akkor te fekszel picit a földön, s odamennek hozzád. Odamentél. Jó, de honnan hová. Ha ODA kellett menni, akkor az a hely nem az ütközés helyén volt, vagy te nem voltál ott, ahol elütöttek. Mi van?

S kihez mentél oda?

2017. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem értelek.

Ha nem történt sem személyi sérülés, sem anyagi kár, akkor minek hívna bármelyik fél rendőrt? Egyébként meg azt képzeli, hogy ha hív, akkor erre ki fog menni?

És milyen jogon kérdezi a másik fél az én adataimat? Még ha (szerinte) én is voltam a hibás! Megmondanám, hogy a személyi adataimat nem adom meg neki. Egyébként meg visszaülnék a biciklire (autóba) és elhajtanék. Ha biciklivel vagyok, lehetőleg arra, amerre autóval nem tud utánam jönni cirkuszolni.

2017. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Hoppá, egy tippem van!

Azt gondolom, hogy a kérdező biciklis, ő volt a hibás, az autó meg rendőrautó volt. Tehát ezért fenyegették meg a feljelentéssel. Mert ugye a szabálytalanságért járt volna büntetés vagy feljelentés, ők rendőrként tanúsítani tudták volna, mi történt, de elsőre nem akarták megszívatni a kérdezőt.

2017. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Vicces ahogy találgattok. Igen amúgy elütöttek és nem lett semmi bajom hűha nehéz elhinni de igen. Szerencsésnek érzem magam? Nem. Inkább tapasztaltabbnak, ha így is mondhatom. Bicoval (fixi) tekertem gyorsan (40km környéken) majd jött egy kanyar és paff. Csúsztam egy kilót, majd felálltam. Segíteni nem jöttek, mivel egyből felkeltem (ha nehéz is elhinni) igen én hibám is volt de elsőbség az enyém volt, csakhogy a gyors hajtás miatt nem látta hogy egyáltalán létezem. Ezért ment tovább, majd később nekem. amúgy kereszteződésben, csakhogy mindenki lenyugodjon. Bicómban kár történt, de nem vészes (hajtókar) nála meg semmi mert rendszámmnál kapta el a lábam. Fiatalnak fiatal vagyok (19), azért is adtam meg a nevemet, főleg mert nem volt még velem hasonló. Aki azt mondja hogy na az ilyen ne kerékpározzon, az ne is írja mert nem érdekel. Ugyan így fogok ezután is "tekerni". Azt se írjatok hogy ne csodálkozzak ha lesz még hasonló, mert szintén nem az érdekeimet képviselik. Kérdésre kaptam választ, köszönöm is szépen ezért. Feljelentéstől parázni nem parázok mert nem volt semmi kamera. Tanú" mind továbbsetált/ hosszan nézett majd elment. Oka hogy gyorsan tekertem, fontos dolgot kellett kézbesíteni. További szép napot #nohomo

-thelegend27-

2017. febr. 23. 15:12
 8/23 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja hogy na az ilyen ne kerékpározzon, az ne is írja mert nem érdekel. - senki nem írt ilyent.
2017. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De írhat. Mivel emberek általában nem szeretik a fixit. Főleg ha valaki száguldozik össze vissza, kocsik/emberek között csak mert siet.
2017. febr. 23. 15:22
 10/23 Alex Fly ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem, az illető nem adta meg a neked járó elsőbbséget és ezzel balesetet okozott, ráadásul olyan rendes volt, hogy ezért téged nem jelentett fel -de az adataidat elkérte?

És szerinted ezért te volrál a hibás?

Tudod mit: tényleg ne kerékpározz addig, amíg legalább a KRESZ rád vonatkozó legalapvetőbb szabályait meg nem tanulod. Például a sebességhatárokat... aminlakott területen 40 km/h, ergo ha annyival mentél, az teljesen szabályos.

Gondolom aki elütött, az kihasználta a tudatlanságodat és téged hozott ki hibásnak az ő szabálysértése miatt...

2017. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!