Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen veszélyeket rejthet,...

Milyen veszélyeket rejthet, ha nyáron téli gumival közlekedek? Milyen baj lehet ebből?

Figyelt kérdés
2017. jan. 25. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabban kopik a téli gumi nyáron, illetve a tapadása picit rosszabb, mint a nyári gumié, de sokkal kevesebb a veszélye, mint a télen nyári gumival közlekedésnek.
2017. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ütközés , kisodródás , beborulás . Nézd meg a PANASZKÖNYV videótárjában a gumi teszteket , a téliek sem mind alkalmasak közlekedésre .
2017. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
gumikopás,+fogyasztás,nyárihoz képest gyengébb tapadás nagyobb fékút
2017. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Semmi, annyi, hogy egyes téligumik nagyon lekopnak, mikor ilyen 40-50 fokos aszfalton kanyarodnak velük nagyon gyorsan, vagy satufékezel velük. De ez is márkától függ.
2017. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én évek óta nyáron is téli gumival mentem esküszöm nem kopott el de minden kis kanyarnál csikorogtam rendesen.

Furcsán is néznek mikor jön egy autó 10Kmh val és csikorog mint egy rallis :D

2017. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Jobban kopik.


Egyébként ne higgy mindenféle misztikumnak.


Ekkor téli gumi akkor nyári gumi.


Egy kezdő egy 40 millás autóval is falhoz mehet, és egy tapasztalt, egy 30 éves "szakadt" Trabival is hibátlanul mehet. (de ez oda-vissza érvényes)


Van különbség, de még az 1 milliárd forintos/kerék áron is csúszni fogsz a tükör jégen.


Nekem pl. van 2 nyárim és 2 télim tengelyenként.

2017. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az én téli gumim sokkal hangosabb mint a nyári. Úgy tudom ez más is így tapasztalta.

Állítólag, a téli gumival megnövekszik a fogyasztás. Én ezt soha nem érzékeltem, de bevallom nem is figyeltem.

A téli gumi, nyári használatakor. állítólag romlik az úthoz való tapadás is.

2017. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Körömcsiga ***** válasza:
Nem csak az a gond, hogy gyorsabban elhasználódik, hanem van amelyiknek az anyaga is megmerevedik nagy hőségben és télen is használhatatlanná válik.
2017. jan. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. nem kell kereket szerelni, tárolni sem fizetni érte másnak

2. valamivel rosszabb fékút, de ez abszolút gumifüggő, egy jó téli nyáron is lehet jobb, mint pl. valami kínai csoda nyári; ez csak a fékút-versenyre vonatkozik, értelmes ember akkora követésit tart, amekkora a figyelmét, gumitapadást, aszfaltminőséget, időjárást,... is figyelembe veszi

3. a vezetési stílustól függően jelentősebb kopással kellhet számolni; a megfelelő nyomás mellett az egyenletes tempóval gördülés nem tartozik bele

4. el tudod használni az abroncsokat azelőtt, hogy az öregségük miatt kellene / volna érdemes újra cserélni őket

5. ha 5, illetve 4 mm mintamélység alá koptatod, mire jön a tél, pontosabban a havazás, akkor alig érnek többet, mint a nyári

6. zajosabb gördülés


Én ezeket a "veszélyeket" tapasztaltam. Közlekedés jellegű használatnál nem látom értelmét nyári használatának, csak, ha valaki kifizeti helyettem.

2017. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!