Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi a helyszíni bírság, ha...

Mennyi a helyszíni bírság, ha a gyalogos át akar kelni a zebrán és nem állok meg neki?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 18:44
1 2
 11/16 anonim válasza:

Rosszul tudod, mármint a jutalom megitélésének mikéntjét; nagyon rosszul! Egyébként, ha azok a gyalogosok a gyalogátkelőn mentek át úgy az 1/1975 Bm-KPM közös rendelet-KRESZ- azt mondja ki, hogy a gyalogátkelőhelyen a gyalogosnak feltétel nélküli elsőbbsége van bármilyen az úton közlekedő jármű illetve gépjárművel szemben.

Egyébbiránt ha megengedtek egy szeméályes véleményt Mo-on semmilyen közlekedési kúltúra nincs sem gyalogosoknál sem pedig gépjárművezetőknél megy mindenki amerre lát, és amikor megtörténik a baleset akkor van a sopánkodás.

Tisztelet a kis számú kivételnek!

Üdv mindenkinek.

2010. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azt kérded, mennyi a bírság , ha a zebrán áthaladó gyalogost nem engeded át, utána meg azt írod, hogy nem is a zebrán mentek?
2010. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

igen a kérdés kicsit hibásan van megfogalmazva, de a részletekben kiderül mi is a helyzet.

A rendőr mi a francért téged baszogat?ment volna a gyalogosok után aztán őket kellett volna megbüntetni! ha ott van tőle 20-30 méterre az a zebra mi a francért nem képes átmenni ott??

2010. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Azért így tettem fel a kérdést mert a rendőr ezt írta volna a hb-ra, mivel azt nem írhatta volna hogy "nem engedte át a szabálytalanul közlekedő gyalogost". Csak arra voltam kíváncsi, hogy mekkora büntetést úsztam meg azzal, hogy nem fogadtam el a hb-ot.
2010. ápr. 14. 13:06
 15/16 anonim ***** válasza:

(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,


a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),


b) egyéb helyen bárhol,


a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.


Ergo őket kellett volna a sünöknek meg..b/hat/stb..ni.

2010. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Adalék: más országokban, ahol nem is igazán jellemző a gyalogos közlekedés, a kint járt, út szélén bámészkodó rokon arra figyelt fel, hogy egyre több autó áll a szintén oda-vissza többsávos úton - mert azt hitték, át akar menni. Zebra nélkül.
2010. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!