Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi a helyszíni bírság, ha...

Mennyi a helyszíni bírság, ha a gyalogos át akar kelni a zebrán és nem állok meg neki?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
3-20 ezer vagy feljelentés...
2010. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
igen 3-20 ezerig, a rendőr mérlegel és dönt.
2010. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha elütöd börtön is xxxDDDD
2010. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt hogy 3-20 évig :)
2010. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
És miért csinálsz ilyet? Te sohasem jársz gyalog?
2010. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A történet a következő: Kocsival mentem tegnap este, egy áruház előtt gyalogátkelő, 20-30 méterrel odébb egy másik gyalogátkelő. Fiatal pár a túloldalról elindul a két zebra között pont félúton. 3 sávos az úttest,kb a középső sávnál tartottak mikor elhaladtam mellettük. Rendőrautó kikanyarodik mögém,levillog. Igazoltatnak, közli a zsaru hogy meg fog bírságolni, mert nem engedtem át a gyalogosokat. Én meg közöltem hogy nem fogom elfogadni egyből a feljelentést írja meg,mert a gyalogosok nem a kijelölt helyen keltek át, nem vagyok köteles megállni. De inkább elengedett azzal,hogy többet ilyen ne történjen.

Szoktam gyalogolni,de én betartom a gyalogosokra vonatkozó szabályokat. Szerintem az a baj,hogy a legtöbb ember (a zsarukat is beleértve) nincs tisztában azzal hogy mit jelent a zéró tolerancia.

2010. ápr. 12. 21:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles megállni... de attól hogy neked van igazad, még nem kéne tetézni a gyalogos szabálytalan viselkedését azzal a taplósággal, hogy nem engeded át !

Örülj, hogy szemből se jött semmmi, mert ha eléd ugranak és elütöd, hiába hajtogatod, hogy neked volt elsőbbséged, nem éri meg azzal a tudattal élni, hogy elgázoltál egy szabálytalankodót!

2010. ápr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jól tetted, nem büntethet meg, ha a gyalogos közlekedett szabálytalanul, de ha elismered akkor adhat helyszíni birságot.

A közlekedési rendőrők jutalma attól is függ mennyi bírságot szabnak ki ha jól tudom.

2010. ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez egy 20 méter széles úttest, esély se volt rá hogy elüssem őket. Ha úgy látom hogy balesetveszélyes a helyzet, természetesen megteszek mindent a baj elkerülése érdekében, annak dacára hogy más szabálytalanul közlekedik, de az a gyalogos aki nem tud választani 2 zebra közül és inkább a 2 között kel át az úton, szerintem nem érdemli meg hogy átengedjem.
2010. ápr. 13. 10:03
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezt én értem, de egy szabálytalankodó gylogostól nem várhatsz kiszámítható mozgást, és akár eléd is ugorhat, szaladhat.. nem éri meg
2010. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!