Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beengednétek, vagy beengeditek...

Beengednétek, vagy beengeditek az ilyen sofőröket?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a helyszín, Budakalász M0-ás felé.

A sor szinte a felüljáróig állt, amit úgy láthattok,hogy 180 fokot fordítotok a képen, és zoomoltok hátrafelé, na ott állhatott körülbelül az utolsó autó, én pedig ott ahol a kép bejön.

Jön egy BMW, és indexel,hogy ő be fog jönni elém.

Ezt megláttam a tükörben, és rátapadtam az előttem lévőre, zárva a rést, nehogy bejöjjön.

Az megállt, és indexelve állt a külsőben.Akik meg a képen látható hídra mentek Békásmegyer felé azok tövig nyomták neki a dudát.A BMW fanatikus ,és tulajdonos utasom közölte,hogy beengedhetném, mert ez BMW, és azok jó fejek.

Hát mondom látom, de jó fej akkor lenne ha beállna a sorba, mert bár nincsenek előítéletem a márkával kapcsolatban, de tudom hogy nem arról híresek,hogy elnéztek valamit, és véletlenül sem tolakodni szeretnének.

A mögöttem lévő is rám tapadt, és ő sem engedte be.

Végül valaki óriásit fékezve majdnem belecsapódott a BMW hátuljába, így azt a döntést hozta,hogy elmegy Békásmegyer felé, mert nem biztonságos ott vesztegelni, és várni,hogy befurakodhasson valaki elé.

A kedves utasom szerint nagyobb bunkóság volt nem beengedni, meg így már veszélyeztettem is, mert ott kellett állnia.

De most már kíváncsi vagyok, hogy ki mit tett volna?Mert ha ez olyan,hogy "hagyni kell" akkor ezentúl én is átváltok erre a taktikára, és akkor majd remélem nekem is hagyni fogják, mert én 19 percig álltam a dugóban, csak a képen látható szakaszig 10 perc telt el.Ezt a 10 percet legközelebb én is megspórolom, ha tudom,hogy a birkák majd beengednek, csak szóljatok,hogy ha ez el van fogadva.Mondjuk én nem fogadom el másnak, de ha ez az általános vélemény akkor remélem nekem is elfogjátok fogadni.

Ha meg beengedem azzal pont megerősítem benne,hogy igen haver, működik a bunkó balkáni stílusod, csinálhatod legközelebb is.Persze nem vagyok rendőr, de én akkor is úgy gondolom,hogy jól tettem amit tettem, és a válaszoktól függetlenül a jövőben sem fogok beengedni sem Porscét, sem BMW-t, de még Suzukit sem.


Nekem 2011-es Skoda Octaviam van, megfelelőek az életkörülményeim, tehát nem mondanám,hogy a kisebbségi komplexus muzsikál bennem.Az persze lehet,hogy önérzetes vagyok, de ez van.


2016. ápr. 29. 12:01
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
50%

"Katasztrófa akkor sem lesz, csak sok tolakodó ember"


Ja, végül is nekem csak katasztrófa idegen vétlen autósok halála ilyen f..szok miatt.


"De nem fog, hanem holnap, és holnapután is így fogja jobbról előzni a sort, mert neki megéri, "


ERRŐL BESZÉLEK! Tegyél róla, hogy ne érje meg neki. Ha három ilyen akció után mind a három azzal végződik, hogy nem engedi be senki, akkor nem fog legközelebb próbálkozni.


"Ha agresszívan lépsz fel vele szemben, egyet érsz el: még agresszívebb lesz. Erőszak erőszakot szül, főleg egy erőszakos ember esetében."


Na erről beszélek, én nem vagyok Buddha. Az ilyen tolakodás agresszív viselkedés, bennem agressziót vált ki, ha fejre állok akkor is. Nem fogom tudni mindig visszafogni magam, ahogy senki sem.

2016. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
19%

"Ja, végül is nekem csak katasztrófa idegen vétlen autósok halála ilyen f..szok miatt."


Ki hal meg, ha beengeded az ilyet? Nem értelek.


"ERRŐL BESZÉLEK! Tegyél róla, hogy ne érje meg neki. Ha három ilyen akció után mind a három azzal végződik, hogy nem engedi be senki, akkor nem fog legközelebb próbálkozni. "


Ahogy gondolod. Szerintem esélytelen az ilyen embert megnevelni, mert a jelenlegi világunk adja alá a lovat minden más területen.

2016. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy nehogy azt hidd, hogy én azzal töltöm a délutánt, hogy beengedem magam elé az egész leállósávot. Nem volna fair a mögöttem lévő autósokkal szemben sem.


Ha egy van, akkor mehet, ha több, akkor az első után én megyek a cipzár-elv szerint, aztán mögöttem azt csinálnak már a többiek, amit akarnak. Ha tolakszik, nem engedem be, kivéve ha látom rajta, hogy még baleset árán is be fog hajtani.

2016. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
70%

Én az egész vitában azt nem értem, miért a kérdező a paraszt? Neki volt elsőbbsége. Élt a jogával.

Az oktatók is azt tanítják, ha sávváltásnál egész nap ott kell állnod mert nem engednek be, akkor egész nap ott állsz. Pont. Az hogy nem tökéletes a rendszer az nem a kérdező hibája.

2016. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Tomcatters ***** válasza:
74%
Ha egyértelmű lenne a helyzet,hogy tolakodik .. én sem engedném be , ha n3m lenne egyértelmű,akkor beengedném ... de nyilván aki elnézi a sávot nem fog 200m előremenni ,es ott bekereckedni... en ha elneznem minél előbb minel kevesebb autót megelozve probalnek bemenni :) Nekem volt ilyen .. nem mentem előre pofátlanul 200m ,hanem ah tudtam bejöttem es kész :) Volt olyan is,hogy lattam eltévesztette a sávot.. fekezett a savelvalaszto korlat elott mint a guzu ... es egyből bekereckedett,nem ment elore 30 kocsit megelozve... be is engedtem azonnal
2016. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%
Naponta több 100 km -t tolom a vasat, de hála kevés ilyen "paraszttal" találkozom! Hála a többség udvarias! Kérdező: te is lépj az utóbbiak táborába!Ja és vigyázz az octáviádra, mert lehet 1*-r rádhuzzák, és amig a rend őre kiér, még el is vernek a bunkóságod miatt! Légy udvarias, és akívánj: balesetmentes vezetést!
2016. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
39%

"Ki hal meg, ha beengeded az ilyet? Nem értelek."


Értő olvasás. Akkor hal meg, ha nem engedem be és egy gyorsan haladó kamion meg nem tud fékezni.

2016. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
47%
#23 na akkor ki az agresszív bunkó paraszt? Kinek az autóját akarod meghúzni?
2016. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
A leírt történetből nekem az jön le, hogy egy (1) autós akart bekérezkedni, és nem álltak hosszas sorban egymás után az előrefurakodók. Kerültem már többször olyan helyzetbe, ahol egyértelmű volt a dugó, mégis sokan akarták magukat bepréselni a sorukra várók közé. Aztán valahogy mégiscsak működött a cipzár elv, különösebb ökölrázás és dudálás nélkül a kívülállókat is beengedték. Nálunk egy ilyen forgalmi akadály többnyire leküzdhető fél órán belül, de a németeknél sokszor és sok helyen várakozhatsz autópályán is órákat, mire arról le tudsz hajtani, vagy éppen föl.
2016. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg mindenki hulye csak en vagyok a helikopter. Mi is volt a kerdes?
2016. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!