Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beengednétek, vagy beengeditek...

Beengednétek, vagy beengeditek az ilyen sofőröket?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a helyszín, Budakalász M0-ás felé.

A sor szinte a felüljáróig állt, amit úgy láthattok,hogy 180 fokot fordítotok a képen, és zoomoltok hátrafelé, na ott állhatott körülbelül az utolsó autó, én pedig ott ahol a kép bejön.

Jön egy BMW, és indexel,hogy ő be fog jönni elém.

Ezt megláttam a tükörben, és rátapadtam az előttem lévőre, zárva a rést, nehogy bejöjjön.

Az megállt, és indexelve állt a külsőben.Akik meg a képen látható hídra mentek Békásmegyer felé azok tövig nyomták neki a dudát.A BMW fanatikus ,és tulajdonos utasom közölte,hogy beengedhetném, mert ez BMW, és azok jó fejek.

Hát mondom látom, de jó fej akkor lenne ha beállna a sorba, mert bár nincsenek előítéletem a márkával kapcsolatban, de tudom hogy nem arról híresek,hogy elnéztek valamit, és véletlenül sem tolakodni szeretnének.

A mögöttem lévő is rám tapadt, és ő sem engedte be.

Végül valaki óriásit fékezve majdnem belecsapódott a BMW hátuljába, így azt a döntést hozta,hogy elmegy Békásmegyer felé, mert nem biztonságos ott vesztegelni, és várni,hogy befurakodhasson valaki elé.

A kedves utasom szerint nagyobb bunkóság volt nem beengedni, meg így már veszélyeztettem is, mert ott kellett állnia.

De most már kíváncsi vagyok, hogy ki mit tett volna?Mert ha ez olyan,hogy "hagyni kell" akkor ezentúl én is átváltok erre a taktikára, és akkor majd remélem nekem is hagyni fogják, mert én 19 percig álltam a dugóban, csak a képen látható szakaszig 10 perc telt el.Ezt a 10 percet legközelebb én is megspórolom, ha tudom,hogy a birkák majd beengednek, csak szóljatok,hogy ha ez el van fogadva.Mondjuk én nem fogadom el másnak, de ha ez az általános vélemény akkor remélem nekem is elfogjátok fogadni.

Ha meg beengedem azzal pont megerősítem benne,hogy igen haver, működik a bunkó balkáni stílusod, csinálhatod legközelebb is.Persze nem vagyok rendőr, de én akkor is úgy gondolom,hogy jól tettem amit tettem, és a válaszoktól függetlenül a jövőben sem fogok beengedni sem Porscét, sem BMW-t, de még Suzukit sem.


Nekem 2011-es Skoda Octaviam van, megfelelőek az életkörülményeim, tehát nem mondanám,hogy a kisebbségi komplexus muzsikál bennem.Az persze lehet,hogy önérzetes vagyok, de ez van.


2016. ápr. 29. 12:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ha baleset lett volna megszólalt volna a lelkiismereted, igazából a baleset helyzet miatt beengethetted volna, de hasonló helyzetben én sem szoktam mindig előzékeny lenni, ha én bent toporgok a sorba akkor ne szágoldjon el mindenki melett aztán a végén bekéretszkedik. Tehát én ugy érzem be kellett volna engedned, de tényleg csak a baleset helyzet lehetősége miatt!

Egyébként én eléggé előzékeny vagyok viszont az utálom hogy bejönnek és se egy köszönés semmi. Egyébként a magyar sofőrök 90 % a pont olyan mint te, főleg pesten mert azt hiszik nem lehet máshogy közlekedni, ezt nem bántás képpen irom, én is felveszem a pesti vezetési stilust ha ott vagyok, senki senkinek nem segít a közlekedésben, beállnak a lámpa alá a kereszteződésbe stb..

2016. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
0%

Ez a tipikus "Megdöglött a lovam, akkor dögöljön meg a szomszédé is". Attól hogy téged nem engednek be máskor, még nem kell a másikat is szívatni hogy álljon ő is tovább a dugóban.

Mondjuk nem is értem a kérdést, mert a végén meg kijelented, hogy úgysem engedsz be senkit ezentúl, szóval mindegy is mit írunk.

2016. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 Beviz Elek ***** válasza:
76%

Mielőtt annyira leharapnátok a fejét hogy ő volt szabálytalan és sajnálni kell a másikat.


Előjelző tábla van 200m-rel visszább, pontosan lehet tudni hogy melyik sáv merre megy, lehet látni a kanyarodásra váró sort, teljesen egyértelmű a helyzet. Ez speciel nem a "véletlen elnéztem" kategória, kivéve ha a sofőr azt hitte hogy a hosszú kocsisor valójában parkoló és mindenki a párját várja hogy bevásároljon a madaras teszkóba, a kanyarodósáv a kocsisor mellett lesz. Ugye hogy elképzelhetetlen kategória.


Tehát a sofőrünk kiröhögve a sok töketlen gyökeret akik végigvárják a sort (bunkóskodni sem képesek!!), gyorsan előrement, majd a ZÁRÓVONALon keresztül akart bepofátlankodni.


A kérdező a bunkó? Tényleg?

2016. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
49%

Nekem kisebbségi komplexusom van hisz Suzukis vagyok, én beengedtem volna, mert tudom az ilyen szitukat nem úsznám meg szárazon, esetleg követne és büntetőfékezne vagy egyéb módon bántana.


Legutóbb megúsztam egy balesetet mert éreztem előre, hogy útszűkületbe bejön a sávomba ( nekem lett volna elsőbbségem) éreztem, hogy siet túlórába és lefékeztem majd behúztam jobbra, hogy el ne késsen. :)

2016. ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

A KRESZ ott kezdődik, hogy bizalmi elv... Nem csinálunk összeesküvés elméleteket, ha egy autós szeretne bekéreckedni elénk, nem állapítjuk meg a teljes élettörténetét és könyveljük el bunkó parasztnak mert BMW-je van, hanem kölcsönösen elvárjuk egymástól a bizalmat.. Ő valamilyen okból eltévesztette a sort, te pedig beengeded, mivel semmivel nem leszel ettől hátrébb...

De neem te pusztán önfejűségből kreáltál egy veszély helyzetet... Gratulálok és örülök a válaszokat olvasva, hogy sok ilyen debil van...

2016. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
56%
A kötekedőknek: ha elnéztél valamit, akkor csak egy szabályos út van: továbbmenni! De biztos csak elnézte... Tehát akkor a rengeteg hasonló helyzetben lévő luxusautó-vezető nem törtető, bunkó, hanem csak pusztán hülye. Mert olyan gyakran elnézik. Tehát vagy bunkó, vagy hülye. :D
2016. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Általában az az elvem, ha tolakszik, nem engedem be, ha szimplán csak indexelget, akkor igen. Ha tolakszik valaki agresszíven, akkor nem valószínű a "szegény csak elnézte az utat" forgatókönyv.

És amúgy eléggé márkafüggetlen ez, mindenféle autóst szoktam látni ilyen szituban.

2016. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Nem tudom képesek leszek e rá, de a válaszok alapján komolyan gondolkozom,hogy ezt én is bevezetem.

Szomorú,hogy Magyarországon ennyire birkák az emberek, hogy a szabálytalan sofőröket védik, és naivan hisznek a vétlenségükben.

De nem gondoltam,hogy ez ennyire elfogadott, mindenesetre egyszer biztos kipróbálom ki mit szól hozzá.Remélem ha az egyik válaszoló elé pofátlankodok be egy elakadásjelző nyomásával megenyhül majd a lelke.

2016. ápr. 29. 12:55
 19/43 anonim ***** válasza:
24%
15 éve vezetek 40 tonnást, számtalanszor előfordul főleg 10-12 óra cezetés után, hogy elnézi az ember a táblát és rossz sávban marad... Ilyenkor be kell kéreckedni, vagy kerülni... Olaszországban pl pont tudok egy ilyen helyet, ott ha nem kéreckedsz átt, 60km kerülő út... Szerencsére nyugateurópában van ennyi kultúrájuk az embereknek, hogy beengedik a kéreckedőket, csak ti pestiek vagytok ilyen böszmék... Tisztára mint a románok...
2016. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
Nem, nem naívan engedem be, nem is agyalok rajta, hogy biztos csak elnézte... Egyszerűen a kresz alapja a bizalmi elv... Ha ezt sem tartod be.. Képzelem milyen szabálykövető lehetsz más helyzetben... Tipikus agreszív sofőr...
2016. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!