Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beengednétek, vagy beengeditek...

Beengednétek, vagy beengeditek az ilyen sofőröket?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a helyszín, Budakalász M0-ás felé.

A sor szinte a felüljáróig állt, amit úgy láthattok,hogy 180 fokot fordítotok a képen, és zoomoltok hátrafelé, na ott állhatott körülbelül az utolsó autó, én pedig ott ahol a kép bejön.

Jön egy BMW, és indexel,hogy ő be fog jönni elém.

Ezt megláttam a tükörben, és rátapadtam az előttem lévőre, zárva a rést, nehogy bejöjjön.

Az megállt, és indexelve állt a külsőben.Akik meg a képen látható hídra mentek Békásmegyer felé azok tövig nyomták neki a dudát.A BMW fanatikus ,és tulajdonos utasom közölte,hogy beengedhetném, mert ez BMW, és azok jó fejek.

Hát mondom látom, de jó fej akkor lenne ha beállna a sorba, mert bár nincsenek előítéletem a márkával kapcsolatban, de tudom hogy nem arról híresek,hogy elnéztek valamit, és véletlenül sem tolakodni szeretnének.

A mögöttem lévő is rám tapadt, és ő sem engedte be.

Végül valaki óriásit fékezve majdnem belecsapódott a BMW hátuljába, így azt a döntést hozta,hogy elmegy Békásmegyer felé, mert nem biztonságos ott vesztegelni, és várni,hogy befurakodhasson valaki elé.

A kedves utasom szerint nagyobb bunkóság volt nem beengedni, meg így már veszélyeztettem is, mert ott kellett állnia.

De most már kíváncsi vagyok, hogy ki mit tett volna?Mert ha ez olyan,hogy "hagyni kell" akkor ezentúl én is átváltok erre a taktikára, és akkor majd remélem nekem is hagyni fogják, mert én 19 percig álltam a dugóban, csak a képen látható szakaszig 10 perc telt el.Ezt a 10 percet legközelebb én is megspórolom, ha tudom,hogy a birkák majd beengednek, csak szóljatok,hogy ha ez el van fogadva.Mondjuk én nem fogadom el másnak, de ha ez az általános vélemény akkor remélem nekem is elfogjátok fogadni.

Ha meg beengedem azzal pont megerősítem benne,hogy igen haver, működik a bunkó balkáni stílusod, csinálhatod legközelebb is.Persze nem vagyok rendőr, de én akkor is úgy gondolom,hogy jól tettem amit tettem, és a válaszoktól függetlenül a jövőben sem fogok beengedni sem Porscét, sem BMW-t, de még Suzukit sem.


Nekem 2011-es Skoda Octaviam van, megfelelőek az életkörülményeim, tehát nem mondanám,hogy a kisebbségi komplexus muzsikál bennem.Az persze lehet,hogy önérzetes vagyok, de ez van.


2016. ápr. 29. 12:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
60%

Jogos is meg nem is. Egy balesethez két ember kell. Azzal, hogy nem engedted be, te is ugyanúgy hozzájárultál egy veszélyes szituáció kialakulásához. Ez olyan, mint mikor mész a 4-esen és úgy előz ki a szembejövő, hogy 3 sávot kell csinálni, hogy beférjen, annyi nincs helye. Ne oldjam meg a helyzetet, mert önérzetes vagyok, inkább jöjjön nekem és lesz, ami lesz?

Persze, sarkított példa, de ha annak a BMW-nek nekicsattant volna valaki, te is hibás lettél volna.

2016. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
38%
Igaza van az utasodnak... Te voltál paraszt... Nem is kicsi... Akármilyen okból elnézhette és már nem tolathat vissza a sor végére... Illik beengedni ilyenkor az embert... Semmivel nem leszel hátrébb abban a rohadt sorban, ha beengedsz 1 autót... De bunkó parasztnak neked jobb volt lenni... Remélem majd te is jársz hasonló helyzetben...
2016. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

1-es


Jogilag biztos nem lettem volna hibás, tehát egy rendőr nem tudna mivel megbüntetni.Azt mondom,hogy nem láttam, amúgy is záró vonal van, nem lehet besorolni, nem számítottam onnét autóra stb...ha meg nekimegy valaki, én azért nem érzek felelősséget, lehet,hogy velem van a baj, de nem gondolkodhatok, és vezethetek mások helyett is.Egy előzésnél természetesen megpróbálom fékezéssel segíteni,hogy visszatérjen, az egészen más, de senki sem mondta neki,hogy ott álljon meg.Mehet Békás felé is, és ott is megtud fordulni.Igaz, az még 10-15 percbe is beletelhet, de nem így működik,hogy elfelejtettem, és akkor jó napot én most itt befúrom magam.Autópályán is megcsinálhatja?Mert ott még többet kell mennie a következő lejáróig.

Egyébként köszönöm, ha nem is értek maximálisan egyet, korrekt válasz volt, ment a plusz.


2-es


Te egy f-sz vagy, igazából erre ennyit tudok hozzászólni.

Remélem azt is tolerálod majd, ha én is megcsinálom, meg a Józsi is, sőt mindenki csinálja ezt, én azt mondom.Meglátjuk mi lesz, és akkor majd szidjuk a szabályosan közlekedőket,hogy az a hülye köcsög nem engedett be.Fhu, micsoda idióta vagy...

2016. ápr. 29. 12:20
 4/43 anonim ***** válasza:
27%
Nem közlekedtél szabályosan és veszély helyzetet teremtettél...
2016. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Szituációtól függ. Csak akkor nem engedek be valakit és viselkedek úgy ahogy a kérdező, ha valaki szándékosan kielőzi a sort nem megfelelő helyen (pl. más irányba menő sáv, buszsáv, stb.), hogy majd úgy előnyre tesz szert. Ezt simán ki lehet szúrni.

Viszont amikor valaki egy másik sávból kéredzkedik át a forgalmi helyzet vagy irányváltás miatt, azt beengedjük.

tapasztalatból tudom, hogy simán ki lehet szűrni a különbséget.

2 hónapja hasonló szitut megéltem, lekanyaródó sávban kielőzte a sort 1 audi, az emberek összetartottak, senki nem engedte be. tehát látványosan volt sz_rházi az audis, de remélem tanult belőle.

2016. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
8%

Sajnos hülyék mindig vannak és lesznek is és néha felül kell ezen emelkedni, csak baromi nehéz.

Mint írtam, kisarkított volt a példa és nem is a jogi felelősséget mondtam, te teljesen szabályosan közlekedtél, csak erkölcsileg lehet megkérdőjelezni a helyzetet, de ugyanígy a BMW-nél is és a kedves utasodnál is.

2016. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Beviz Elek ***** válasza:
55%

Jahh, a zseniális rész ahol minden nap hosszú dugó van és mivel az emberek nem tudják használni a 2sávos körforgalmat, ezért átrajzolták 1-re hogy méglassabb legyen a forgalom.


Igazad is van meg nem is. Előfordul hogy az ember elnézi a rajzot egy ismeretlen helyen, de legtöbb esetben inkább előremennek az utolsó utáni méterig és ott bepofátlankodnak.

Nem tudom megmondani hogy mit tennék az adott esetben, sok mindentől függ.


Ne válts át te is ilyen stílusra, a bunkókat kellene felhúzni, nem a normálisnak visszafejlődni.

2016. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
8%
Jól csináltad. Igazából az lenne a leghelyesebb eljárás, ha ilyenkor kiszállna 3-4 ember és ripityára verné az autót és/vagy annak a vezetőjét, csak hát ez ugye nem túlságosan legális... bár az ilyen veszélyesen vezető, mindenkire sz..ró emberek ezt érdemelnék, mint az említett jómadár.
2016. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom,hogy a felüljárótól már belátható,hogy a hídra lehet menni, így a dugó valószínűleg az M0-ásra menő forgalom miatt van.

Vagy nagyon buta, vagy jól tudta,hogy miért áll a sor.Szerintem pedig jól tudta, és szándékosan kielőzött mindenkit.

Ha belé megy valaki akkor azt sajnálom, de az sem figyelt aki belement.A BMW is indokolatlanul vesztegelt ott, ez két szabálytalanság, és egyiket sem én követtem el.

Békásmegyer felé el lehet menni, és vissza tud fordulni, de az is 15 perc, mert sokan csinálják, és ott is dugó van.

Hibázott, elnézte, de ez nem az,hogy jaj hát elnéztem akkor megfordulhatok akár tripla zárón is mert ne kelljen annyi benzint elégetnem.

Tényleg, ez egyáltalán nem így működik, én nem éreznék felelősséget azért ha egy figyelmetlen sofőr belemegy tahó BMW-sbe.

Ez nem az én hibám, rólam ez lepereg, a záró amúgy is kőfal az oktatók szerint.Akkor a köcsög kőfal nem engedte be?...

Egyébként nem fogom ezt csinálni, de beengedni sem fogok senkit aki ezt csinálja, nem érdekel,hogy elnézte e vagy sem, nem csak az az egy variáció van,hogy szabálytalankodással korrigálok...

2016. ápr. 29. 12:43
 10/43 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Te vagy felháborodva! Fordítva hogy látnád?? Ne legyél tapirrrr. Használd az józan észt!
2016. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!