Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet csinálni egy kerékpá...

Mit lehet csinálni egy kerékpárossal, aki leköp?

Figyelt kérdés

Most, hogy jön a nagy felvonulás, ideje elgondolkodni, hogy nem csak a kerékpárosoknak az érdekeit, de a viselkedési normáit is figyelembe vegyék.


Miért nem lehet azonosítani a kérekpárost? Mit lehet velük tenni, ha leköpnek gyalogosként, vagy fellöknek.


Naponta vám erre példa.


Mikor jön el az, hogy arról beszél egy kerékpáros, hogy miként kell kerékpárosoknak viselkedni?


Ma láttam egy srácot, akit leköpött egy bringás. Rendesen folyt a csula róla.


Adtam neki egy zsepit. De ez akkor is fertőző lehet. Ezt mióta teheti meg a bringás? Egy hete láttam, hogy csengetés és lassítás nélkül ment járdán el a kerékpár úgy a gyalogos mellett, hogy azt félre lökte.


A rendőrség töketlen, nem hajlandó papírok és időrabláson kívül foglalkozni testi sérüléssel sem, a kerékpáros klub vonja a vállát, nem ők voltak, a gyalogos egyedül marad.


Mit lehet tenni?


2016. ápr. 22. 19:49
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Most hétvégén bringáztam.

Velencére mentem le, és toltam egy tó kört.

Az baromság a köbön, hogy a korzóra elviszik a bringa utat. De két hiper I BIKE BUDAPEST -es ráripakodott egy gyerekre, aki ott játszott a rollerével. Érdekes módon előtte 8an ki le tudtunk lassítani és ki tudtuk kerülni a gyereket. Utánam jöttek és annyira agresszívan gyűlölködtek... "visszamegyek, megverem az szüleit", B+ ilyen nincs - gondoltam. Erre a következő kanyarban, ami egy kereszteződés volt elkezdtek.előzni és a szembe jövöket leszorították. Azt sem mondták bocsi.

Miattuk lesz minden bringásról rossz benyomása a többi embernek.

2016. máj. 1. 21:41
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Na ha már az a környék, a nyáron majdnem elütöttem egy biciklist pákozd felé, a körforgalom előtt. Hát az eszement teker az út szélén de ment vagy negyvennel, olyan öntudatos biciklis kinézete volt, én körülbelül hatvannal mentem, index ki rágyorsítottam egy kicsit megkezdtem az előzést, erre kivágódott a felezővonalig. Hát nem sokon múlott hogy elszáguldottam mellette.


Ugyan ezen az útszakaszon a gépkocsivezetők életveszélyes szokása, hogy nem a sávjukban mennek, hanem rámennek a felezővonalra, némelyik átjön a felezővonalon is, a biciklisek meg kicsalingáznak az út széléról, életveszélyes az a rész, sok súlyos baleset történt már arrafelé.

2016. máj. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
62%

"Kicsit beszélgettem erről más tápegységekről származókkal is."


Hol van az a más tápegység, Asus megyében? :)

2016. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
33%

Én rengeteget biciklizem, mert szeretem, de jogsim is van és vezetek is /több a vezetés része, de versenybicóval nyomom, szóval nem boltbajárós kacsázós típus vagyok./


Én is utálom, amikor én megállok a pirosnál, a zebrán mennek át a gyalogok, és hátulról jön egy tulok, aki fékezés nélkül átmegy a gyalogosok között...

Nem, nem azért, mert irigy vagyok és mert én nem merem megtenni! Hanem azért, mert a piros mindenkinek piros! És ezek miatt utálhat egy-egy elborult sötét tahó autós/motoros/gyalogos engem is, aki minden szabályt betart.


Azt is utálom, hogy ezek miatt általánosítanak egyesek... miért kell uszítani az embereket "A BRINGÁSOK" ellen? Miért nem lehet úgy beszélni, hogy "A szabálytalankodó brignások"?


Amit ezek a "gójhó" motorosok is kitaláltak, kész röhely az egész... majd ha a motorosok nem tépnek 200-zal és nyárom nem az ő hulláikkal lesznek tele az utak... /általánosítás! Yeee!/ de végülis a jó belső szervek meg kellenek...

Ráadásul 4x kell az oldalukon írogató szélsőjobbos kötekedő "ikonnak" elmagyarázni a dolgokat, kb mintha egy krumplinak magyaráznánk... :D a szövegértés sajnos nehezen megy neki... :P


Nem lenne rossz mondjuk, ha már iskolás korban kéne valamilyen kresz vizsgát csinálniuk az embereknek. Ezt támogatnám.

Az azonosító számot viszont hülyeségnek tartom, nincs visszatartó ereje, csak ha büntetik is! A büntetés pedig a rendőrök dolga lenne - amit akár most is megtehetnének (személyi igazolvány ;) , de nincs rá kapacitás! És ez nem a biciklik sorszáozottságától fog megváltozni... A gyalogosok nyakában sincs rendszámtábla, de őket is meg lehet büntetni... pedig ránézésre nem beazonosíthatók!...


Vannak súlyosabb bűntettek is, inkább azzal foglalkozzanak /Uuupsz, nem volt épp szabad rendőr, ezért kényelmesen kiraboltak egy-két bankot/boltot/X darab embert, mert nem ért oda senki időben, mert épp egy csoport kerékpárost "túráztattak"... - no ilyet nem szeretnék!/

2016. máj. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak:

Majd a "sértett" teszi, mait jónak lát, fölösleges háborogni. Ha engem köpne le minden előzmény nélkül, utána szaladnék, aztán köpködhetné a fogait!...


Mondjuk elég érdekes, hogy minden előzmény nélkül csak úgy leköp valaki valakit...

2016. máj. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"Hol van az a más tápegység, Asus megyében? :)"

LOL :)

ez jó volt!

Elírás ... nyilván telefonról. Tájegység.

2016. máj. 8. 09:11
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Valahol én is azt érzem, hogy gyerekkori KRESZ nevelés sokat segítene. Ha sokan érezzük így, mit tudunk ezért tenni?

2016. máj. 8. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!