Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet csinálni egy kerékpá...

Mit lehet csinálni egy kerékpárossal, aki leköp?

Figyelt kérdés

Most, hogy jön a nagy felvonulás, ideje elgondolkodni, hogy nem csak a kerékpárosoknak az érdekeit, de a viselkedési normáit is figyelembe vegyék.


Miért nem lehet azonosítani a kérekpárost? Mit lehet velük tenni, ha leköpnek gyalogosként, vagy fellöknek.


Naponta vám erre példa.


Mikor jön el az, hogy arról beszél egy kerékpáros, hogy miként kell kerékpárosoknak viselkedni?


Ma láttam egy srácot, akit leköpött egy bringás. Rendesen folyt a csula róla.


Adtam neki egy zsepit. De ez akkor is fertőző lehet. Ezt mióta teheti meg a bringás? Egy hete láttam, hogy csengetés és lassítás nélkül ment járdán el a kerékpár úgy a gyalogos mellett, hogy azt félre lökte.


A rendőrség töketlen, nem hajlandó papírok és időrabláson kívül foglalkozni testi sérüléssel sem, a kerékpáros klub vonja a vállát, nem ők voltak, a gyalogos egyedül marad.


Mit lehet tenni?


2016. ápr. 22. 19:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Például oldalról belerúgni a hátsókerékbe. Ennyi idő még legtöbbször van.
2016. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha legközelebb látod egy szép fénykép róla.. a többit kitalálod. :D
2016. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Koaxk Ábel ***** válasza:
86%

Ez az a válasz amiért le leszek pontozva már előre látom!


Felháborítónak tartom, hogy a kerékpárosok szinte bármit büntetlenül megtehetnek.


A kerékpáros átmehet a piros lámpán (ezt napi szinten tapasztalom Budapesten), vagy azt csinál a forgalomba amit akar, sőt tulajdonképpen a kresz-t sem kell ismernie, ezáltal csak a szerencsén és az életösztönén múlik, hogy éppen a stop táblánál nem kerekezik ki elém a főútra, az elsőbbségadásra fittyet hányva!


Én ilyen téren radikális változásokat eszközölnék, a bicikliseknek minimum egy kresz vizsgát előírnék, hogy legalább legyenek képben, hogy mi mit jelent, mikor mit szabad csinálni.


Mert jelenleg az van, hogy biciklivel oda megyek ahova akarok, akkor és amikor kedvem tartja, járdán, úttesten piros lámpán, tök mindegy.

2016. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

# 3/3 Időpont ma 20:06

Részemről nem leszel lepontozva.

Gyakorlatilag hányingerem van a kerékpárosok többségére jellemző pofátlanságtól.

Ahogy te is írod: már az tűnik fel, ha egy kerékpáros hajlandó megállni a "Tilos" jelzésnél. Mennek ezerrel a gyalogosok között, gyalogátkelőhelyen le nem szállnának, még csak kósza ötlet szintjén sem fordul meg az agyukba, hogy az irányváltást jelezzék. Egyik kedvencem az a kerékpáros, aki pont annyira megy belül a sávba, hogy még véletlenül se lehessen elmenni mellette, és még neki áll feljebb, ha dudálnak neki.

A másik kedvenc az este fekete ruhában, mindenféle világítás, fényvisszaverés nélkül öntudatosan a felezővonalon kerékpározó idióta.

2016. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

#3-as maximálisan egyet értek veled! Nekem is meggyűlt már a bajom párszor a biciklisekkel. Pár évvel ezelőtt autóval mentem egy viszonylag gyér forgalmú utcában, mikor egy kereszteződéshez érve hirtelen elémvágott egy biciklis. Elsőbségadás kötelező tábla révén lassan araszolgattam előre - az egyébként nagyon rosszul belátható kereszteződésbe - és ahogyan már említettem, a járdán keresztül vagy 20-30km/h-s sebességgel egy ilyen "sportbringás" keresztül gázolt előttem. Majd miután átért a másik oldalra leugrott a bicikliről és nekem támadt hogy mi a fenét csinálok, meg elkezdte szidni az anyukámat, leköpte az autómat.. Hozzátenném hogy kb 1,5-2 méter volt közöttünk és nagyon lassú sebességgel érkeztem, mialatt ő izomból sprintelt a járdán, majd átvágott az úton ahol sem járda, sem bicikliút nem volt felfestve. Hirtelen annyira megilyedtem hogy meg sem mertem szólalni, pedig én aztán semmi szabálytalanságot nem produkáltam.


A másik - sűrűbben megtörténő eset - amikor főúton megyek, és kilométer hússzúságig záróvonal van felfestve, a kerékpáros meg a sáv kellős közepén teker.. Ezen annyira felhúzom magamat mindig, mert nem értem meg hogy miért nem tud lemenni az útpadkára, legalább arra a rövid időre. Hiszen most ott záróvonalnál vagy megpróbálod ugye sávon belül kikerülni, vagy záróvonalon keresztül.. Ha szerencséd van még a rendőrök is lefotóznak. De mégjobb ettől is amikor este, vak sötétben kivilágítás nélkül, részegen hajtanak.


Én nekem egyébként semmi bajom nem lenne a biciklisekkel, én is nagyon szeretek kerékpározni. De felháborító hogy azt gondolják magukról hogy mindent megcsinálhatnak. Rengetegen nincsenek is tisztában a KRESZ szabályaival.

2016. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Semmit nem lehet tenni.

Ha felrúgod, te leszel a hunyó.

Egyszer valakinek el fog pattanni az ütő, és vérfürdőt fog rendezni. Addig nem fogják komolyan venni a gyalogosokat.

Gondolkodtam én is ezen, hogy kimegyek a bringás felvonulásra: "Kulturált Kerékpározást Követelek" , vagy "Azonosítható bűnözőket!" molinóval.


Egyszer el fog jönni a Magyar Kerékpáros Klub "ellenfele" a Magyar Gyalogos Klub is! :)

2016. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a bringások amúgy érdekesek. Nem szennyezik a környezetet, ezért azt hiszik, máris övék az egész világ. Adót a bringára nem fizetnek, de ugatni azt tudnak, hogy nekik csináljanak biciklisutat még a Holdra is. Ha az autósok veszélyeztetik őket (ami néha tényleg fennáll) akkor ők nagyon kikelnek magukból, de sose halljuk azt, hogy ők milyen trehány módra közlekednek.


Van egy régi mondás. "Ha autóval közlekedem, a gyalogosokat utálom. Ha gyalog közlekedem, az autósokat utálom. De a bicikliseket minden körülmények között utálom."


Így, ahogy leírtad a sztorit, hogy leköpte a bringást a gyalogos, elszomorító, de a másik nemtudta lefejelni a biciklist?

2016. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%

Autósként és gyalogosként is kezd elegem lenni belőlük. Annyira bírom autósként, amikor egymás mellett tekernek az úton, be nem húzódnának egymás mögé, de kikerülni nem lehet őket, mert jönnek szemből, én meg mehetek ott 2-esben alapjáraton, nehogy nekimenjek csóriknak. Rohadtul nem veszik észre magukat. Meg persze, hogy minden tiltójelzést figyelmen kívül hagynak. Olyan utakra is rámennek, ahova tilos, aztán nem lehet elhaladni mellettük, mert ahhoz át kéne húzódni a szembejövő sávba, de ott jönnek (nem véletlenül nem engedélyezik a kerékpárhasználatot bizonyos utakon), és akkor óvatosan elhúzódhatsz mellette, de oldaltávolságot nem tudsz eleget tartani, és szó szerint izzadsz, hogy kicentizd, nehogy nekimenj csórikámnak, mert akkor téged vesz elő a yard. Aztán másik kedvencem, amikor leelőzöm őket, de az első piros lámpánál már ott van mellettem. Hát marha jó. Állandóan figyelni kell rájuk, mint a hímes tojásokra, nehogy összetörj egyet...

Aztán gyalogosként sem szeretem őket jobban. Mert ezek rendszeresen a járdán tekernek. Már kezd elegem lenni, hogy sétálgatok a fővárosban a járdán, és egyszer csak elhúz mellettem egy kerékpáros. Egy gyalog- és kerékpárúton még érthető, mert ott számít rájuk az ember (bár ott is neked kell odafigyelni rájuk), na de egy sima járdán vagy gyalogúton, ahol nem is mehetne, kicsit túlzás. Menjetek csak el a Kálvin vagy a Pollack Mihály térre, és sétálgassatok ott egy kicsit, érteni fogjátok, miről beszélek. És esküszöm, nincs olyan nap, amikor ne húzna el ott egy kerékpáros.

Meg az a kedvencem, hogy egyszer sétálok a busz felé a járdán. Majdnem nekem jön egy tahó biciklis. Szólok neki, hogy "Figyeljél már oda!" Erre elkezdi: "Odamegyek, és szétverem a pofádat." Hát anyád. Mondtam neki: "Legközelebb ne a járdán kerékpározz, te köcsög."

Ennyire tesznek mindenre.

2016. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Tomcatters ***** válasza:
70%
#3 En sokat kerékpározok is(ha jó az idő),DE ! Teljesen egyetértek veled ,sajnos 10 kerékpárosból megmerem kockáztatni,hogy 8 nemismeri a közlekedés szabályait .. Nekem már volt olyan ,városban ,hogy a kormánnyal nekem jött... egyböl megállt bennem az ütő ... En minden porszemtől óvom az autómat... erre jön egy félőrült ficsúr azt..... leamortizálja 1 masodperc alatt!!! :/
2016. ápr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a trollokat látogatását is. Értelmetlen adózási ötletekkel és környezetbaráti besorolását nem ebben a tipikban kéne kidobni a lelki szemetest.


Fotó van az illetőről. Küldjem?


Ha leköp valaki a nyál becsapódásának érzékelése és a lehetőséges felrúgás között pont annyi idő tellik el, hogy a tettes messze jár. Értékelem az ötletet, és valóban nem látok én sem másfajta lehetőséget, mint a megtorlást, ami törvényekkel ellentétes. Ám sem a törvény sem a hatóság sem az érdek képviselő (MKk) nem tud megoldást. Ezért tényleg a felrúgás a leghumánusabb ötlet. Csak kivitelezés nehéz. Nem annyira, mint törvényesen elintézni.


A szabálytalanság még olyan, amit elviselnek legtöbben. Az igazi gond, hogy veszélyes kerékpárosok vannak. Akik veszélyeztetik a közlekedést és a nyugodt életet, garázdaság is felmerül.


Nem! Nem az a fontos most, hogy vannak hülye autósok, meg hülye gyalogosok. A téma eltérése megint csak trollok kedvence. Persze, hogy vannak. De előbb a szemgerenda kéne eltűnjön! Én vidéken bringázok sokat. Szemkontakt, szabályok itt sem ismert fogalmak egyeseknek, de nincs önbíráskodás. Nincs szándékos veszélyeztetés. Budapesten ez nemcsak mindennapos, hanem minden négyzet kilométerre esik egy ilyen eset.


Normálisan bringázol? Ez szerinted ellentéte annak, hogy valaki veszélyezteti a polgárokat? Nem az. Az, hogy normális vagy, (mint a szó jelentése is mondja, ) az alap. A veszelyeztető ellentéte a segítő, a megmentő, amilyen bringásról még álmodni sem lehet Budapesten.

Vidéken láttam már, hogy bringás megáll a zebra előtt, leszáll, átkíséri a mámit a zebrán, aki egyedül nem mert átmenni. Bp-n nincs ilyen ember, aki ennyire törődne mással, és a pigment dús népség is ellopná a bringáját. Szerintem benne lenne a 20 órás hírekben, hogy ilyen történt, annyira elképzelhetetlen Bp-n!


Ami kéne, hogy végre legyen:

- KRESZ oktatás általános iskolás és gimis tanmenetet része legyen!

- Azonosítani lehessen a kerékpár tulajdonost! És lehessen felelősségre vonni!

- Valódi közúti ellenőrzések legyenek kerékpárra! Ne lehessen éjszaka kivilágítatlanul bringázni!

- Kultúrát és viselkedést oktatni a kerékpáros képviselő testületek által a kerékpárt kezelőknek!


Ehelyett az van, hogy agresszió terjed. Egyre nagyobb a okkal érzet gyűlölet minden bringás ellen. Egyre több bringás viselkedik igazolhatatlanul. Aki normális, azoknak okoznak rossz hírnevet ezzel!

Meg kéne érteni, hogy azért mert sokan csinálják, nem lesz igazuk. Ha jól csinálják, akkor lesz igazuk.

2016. ápr. 23. 06:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!