Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nincs lehetőség megállni a...

Ha nincs lehetőség megállni a rendőrnek akkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Tegnap egy rendőrautó jött mögöttem felkapcsolta a fényeket, már megijedtem,hogy nekem szól, de rögtön megelőzött, és az előttem lévőnek hangjelzéseket adva a fény mellé jelezte,hogy álljon meg, de olyan magas padka volt végig,hogy én sem álltam volna fel arra, az autós meg lelassított és ment már majdnem odaért egy kiállóhoz ahol nem volt padka de a rendőrök szóltak,hogy "álljon már meg végre" és akkor megállt, de ő sem ment fel a padkára a rendőrök meg megkezdték az intézkedést és kikerülni az istenért sem lehetett mert állandóan jöttek szemből, én kb fél perc után tudtam kikerülni őket, de addigra már 7-8 autó állt mögöttem.

Nem értem miért nem tudták megvárni,hogy odaérjen a kiállóhoz, vagy miért nem tudtak várni,hogy megfelelő helyet keressen, ha menekülni akart volna akkor nem lassít nekik...


2014. dec. 23. 11:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
20%
Csíra zsernyákok azthiszik hogy mindent megtehetnek, elvannak szálva maguktól manapság már szinte mindenki lehet rendőr az nembaj ha aztse tudja 1+1 mennyi. És még most bíztatni akarják a cigókat hogy menjenek rendőrnek na az lesz a vicces
2014. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%
Ebből a szempontból teljesen igazad van, hogy első az ésszerűség lenne. Ettől függetlenül ha a rendőr jelzi, hogy állj meg, nem igazán van mérlegelési lehetőséged, ha nem tudsz félreállni pár méteren belül, akkor akár az út közepén, de kénytelen vagy megállni.
2014. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha jelzi hogy állj meg akkor a legközelebbi, erre alkalmas helyen kell megállnod! Természetesen lassítással lejezned kell hogy mi a szándékod. De nem kell rögtön megállni. Ha a rendőr magyaráz akkor szimplán hülye. Egy ilyen esetért simán lehet panaszt tenni ellene.


Autópályán sem kell rögtön megállni. Ha épp kanyarodsz ki a pihenőből és villog a rendőr akkor te szépen elmész a következő pihenőig(a rendőrrel a nyomodban) és ott állsz csak meg.

2014. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell a padkára felállni, hanem megállsz ott ahol vagy. Ha kilométereket autózol még a jelzés után ,akkor 100% meg leszel büntetve, vagy még be is visznek fogdára. A többi közlekedő majd kikerül ,azért van ott a rendőrségi villogó a kocsin és azért áll be mögéd ,hogy azt észrevegyék.
2014. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 petizacc ***** válasza:

"A többi közlekedő majd kikerül ,azért van ott a rendőrségi villogó a kocsin és azért áll be mögéd ,hogy azt észrevegyék."


https://www.youtube.com/watch?v=oTJQOHLzi_E


Hát persze!

2014. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én vészvillogó felvillantásával jelezném, hogy tudomásul vettem a félreállítási szándékot. Autópályán pl. soha, semmilyen körülmények közt nem állnék meg a leállósávban, mert életveszélyes. Így ott mennék tovább a következő lehajtóig.
2014. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, az idíóta vakegér az elüt a járdán is. Ha a rendőr leállít a leállósávon de te tovább hajtsz km-eket a benzinkútig akkor meg leszel @@@@va ,abban biztos lehetsz
2014. dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Napkiraly ***** válasza:
Egyszer eljátszottam ezt velük, megálltam a parkolóban. Hisztiztek érte, szerintük az út közepén kellett volna. Szerintem meg nem. Így jártak.
2014. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem-nem, leállósávon akkor sem állunk meg, ha hőbörög érte a rendőr. A leállósávon ugyanis

az alvó kamionsofőr közlekedik, meg ritkábban a 180-nal kaszkadőrködő bömzsis. Ott bizony nem állunk meg se igazoltatás okán, sem hugyozni. De kerékcsere esetén is kitereljük a kedves utasokat a kocsiból, sőt, ha van időnk, le is bójáztatjuk az autópálya-kezelővel. (Oké, ez utóbbi kicsit hardcore.)


Szóval ha problémázik a yard, akkor nagyonokostelefon elő, gugli: "leállósáv - csak vészhelyzetben", rendőrnek videó megmutat, rendőr néz, rendőr elnéz.

2014. dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem egyszer megállított a gyökér az M5 -ös leállósávján, gázszállító tartálykocsival, hozzá korán reggel volt, jó ködös idő. Elém jött, fékezett, muszáj volt megállnom. Mondom: biztos jó ez így? Tele vagyok cseppfolyós gázzal, még nekünk jönnek.

Mire: Azt hiszi magára más vonatkozik? Ő ott állít meg ahol akar - mondta a fakabát.


Amúgy olyan is volt, hogy későn integetett, és tényleg csak jó messze tudtam megállni - nem fogok padlóféket nyomni a kedvéért - aztán sétálgathatott a marhája.

2014. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!