Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet csinálni egy kerékpá...

Mit lehet csinálni egy kerékpárossal, aki leköp?

Figyelt kérdés

Most, hogy jön a nagy felvonulás, ideje elgondolkodni, hogy nem csak a kerékpárosoknak az érdekeit, de a viselkedési normáit is figyelembe vegyék.


Miért nem lehet azonosítani a kérekpárost? Mit lehet velük tenni, ha leköpnek gyalogosként, vagy fellöknek.


Naponta vám erre példa.


Mikor jön el az, hogy arról beszél egy kerékpáros, hogy miként kell kerékpárosoknak viselkedni?


Ma láttam egy srácot, akit leköpött egy bringás. Rendesen folyt a csula róla.


Adtam neki egy zsepit. De ez akkor is fertőző lehet. Ezt mióta teheti meg a bringás? Egy hete láttam, hogy csengetés és lassítás nélkül ment járdán el a kerékpár úgy a gyalogos mellett, hogy azt félre lökte.


A rendőrség töketlen, nem hajlandó papírok és időrabláson kívül foglalkozni testi sérüléssel sem, a kerékpáros klub vonja a vállát, nem ők voltak, a gyalogos egyedül marad.


Mit lehet tenni?


2016. ápr. 22. 19:49
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Felrúgás, fotó. Milyen ötlet van még, ha egyáltalán van?
2016. ápr. 23. 06:07
 12/27 anonim ***** válasza:
56%

Ugyanazt lehet vele tenni, mint a téged leköpő autóssal, rolleressel, gördeszkással, mentőssel, buszon utazó cigánnyal/zsidóval/magyarral/migránssal/kommunistával/szabadkőművessel, lámával, rövidtávfutó Európa-bajnokkal.


Megállsz, lefényképezed a köpetet, letörlöd a nyálat, keresel egy mosdót vagy kézfertőtlenítőt használsz. Utána eldöntöd, mennyit ér neked az eset. Ha gondolod, hívhatsz rendőrt és feljelentést tehetsz könnyű testi sértés vagy garazdaság miatt. Csak hát utána képzeld el, mekkora elánnal kezdenek nyomozásba: még ha rendszám is van (autós eset) vagy ismert a személyazonosság, akkor is nehezen áll meg bármilyen büntetőjogi kategória egy leköpés esetén. Igaz, ha utána tényleg megbetegszel, az segíti a tényállás igazolását!


Nekem amúgy az a taktikám, hogy kerülöm a konfliktusokat. Még a bődületes baromságok, életveszélyes helyzetek esetén sem kell durván reagálni és akkor nincs köpködés. Én pl. rengeteget vezettem már autót is, kerékpárt is, de egyszer sem köptek le és bokszbajnokkal is csak gyalogosként volt dolgom (ő autós volt), el is ítélték garázdaságért. Le is ültették, mert próbaidőn volt más miatt. "Kár" érte.

2016. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Szóval, az akit halálra gázolnak a zebrán, az keresi a balhét? Akit leköpnek a járdán vagy akit fellöknek járdán úgy, hogy aki köpött szabálytanalul volt a helyszínen, az a gyerek, akit a sétáló utcán elüt egy kerékpáros, az mind keresi a balhét?

Mert veled nem történt meg, ezért akivel megtörtenik az nem úgy viselkedik, mint te? Ezt mondod?

Az áldozat a hibás, amiért fellöki egy kerékpáros a járdán, amikor van bringa sáv is?


Értem, hogy a konfliktus kerülés jó dolgok. De nem kell a bajt keresni, az jön magától. Hiába vagy kedves és békés. Legyinteni rá - Lehet azt kell.

2016. ápr. 23. 13:44
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

Egyszer úgy négy évvel ezelőtt egy biciklis a XI. kerületben meg akart dobni egy félig megevett húsfélével, mert rászóltam. Konkrétan nekem jött a járdán, szerencsére félreugrottam, így nem lökött fel. Rákiabáltam hogy mit csinálszt te elmebeteg, erre visszakerekezett, és dobott. Egy mellettem álló nőt dobott arcon, akinek semmi köze nem volt az egészhez, csak arra járt.

Elővettem a gázspray-t, ezt észrevette, és elmenekült, egy középkorú magas férfi volt, olyan 190 cm, körüli, rikító zöldes színű felső volt rajta, és hasonló színű sisak.

2016. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%

Nem érdemes vele foglalkozni. Jó ,leköp ..utánaszólhatsz valami cifrát és ennyi. Ha felrugod a bicaját és ő megsérül mert rosszul esik, téged fognak lecsukni,ha eltörik a bicikli azt is veled fizettetik ki. Ha megvered szintén téged fognak lecsukni vagy/és fizethetsz kártérítést. Ja és egy bíróság sem fogja elfogadni a testi sértés indokaként a köpetet.


Ha feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen és egy megszáradt nyál lesz a "bizonyíték" a kabátodon akkor senki nem fog nyomozni egy ilyen ügy miatt.Nem fognak dns mintákat venni stb..10milliós autólopásokat is lezárnak 2 hónap alatt tettes ismeretlen jelzéssel,pedig elvileg minden be van kamerázva szóval egy kocsi útvonalkövetése nem sem lenne nagy kunszt. Szóval menj tovább és ne rágódj az egészen.

2016. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

# Caution

Ez is XI. kerben volt. kb 190 magas volt a bringás és a köpés után itt is volt beszólás, visszajött a bringás lánccal fenyegetőzve, a szpré előkerült, eltekert. Ez simán kimeríti a garázdaság fogalmát.


Úgy látszik, ilyenkor a szpré jelenthet védelmet. Ha velem történne ilyen, biztos én is anyáznék egy nagyot. Ha ezek után nekem jönne a bringás, kéne nekem is valami, ami megvéd, de nem árt nagyon.

2016. ápr. 24. 22:16
 17/27 anonim ***** válasza:

Hát Kérdező, ami nem árt nagyon az meg sem véd nagyon. :) A legálisan utcára vihető gázspray-k nem sokat érnek, én Klever Antihund sprayt hordok, CN-CS hatóanyag keveréke van benne, 50 milliliteres, tehát megvásárolható, de utcára elvileg szabálysértés kivinni, viszont hatásos, nagyon.

A gázpisztolyt azért nem ajánlom a városban, mert nagyot durran, és felfigyelnek rá ha használod, aztán téged is meggyanusítanak garázdaság elkövetésével, az inkább egy erdei kirándulásra való, kóbor kutyák ellen.


Ez a biciklis meg lehet hogy ugyanaz volt, talán ilyen nem normális, kötözködős fajta, lehet hogy egyszer már le is fújta valaki, azért fél a spraytól, ki tudja.

Az én esetem az Hengermalom úton volt, volt arrafelé egy buszmegálló, attól nem messze.

2016. ápr. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit megkésett válasz, és nyilván le lesz pontozva, mert nem csak a kerékpárosokba, hanem konkrétan mindenkibe beleköt, de az érmének két oldala van. (Plusz tisztelet az autósok és kerékpárosok azon bizonyos 60 illetve 10 százalékának, akiket lentebb majd közvetve említek.)


A rendőrség tényleg töketlen. Kéne néhány biciklis rendőr, aki csúcsidőben járja az utakat, és rájuk szól, meg esetleg egy pár tízezer forinttal megbírságolja őket. Nyáron már láttam két biciklis rendőrt Budapesten, azóta egyet sem… (Szerintem nem is tudnak kerékpározni, de mindegy.) Másrészt ez azért is jó lenne, mert így talán azokat az autósokat is észrevennék, akiknek a KRESZ oktatásról kimaradt a kerékpárút, és akkor eggyel kevesebb oka lenne a bringásoknak agresszívnak lenni. De azt elismerem, hogy még a bringások kb. 90%-a szabálytalankodik rendszeresen, addig az autósoknak csak 30-40. Nem teljesen érthetetlen dolog, mert én nem merek úgy elindulni a zöld jelzésnél bringával, hogy előtte ne nézzek szét (akkor meg már csak az írott szabály miatt várom meg a zöldet, nem azért, mert biztonságosabb vagy bármi, illetve azért, hogy lássák a többiek, hogy lehet szabályosan is menni kerékpárral). Vagy hiába van kitéve az autósoknak a STOP tábla a kerékpárút előtt, ők – legalábbis a 30% – nem fognak szétnézni, mielőtt megállnak KERESZTBE. Vagy elütnek, ha nem figyelek. Az autósoknak is meg kéne érteni, hogy „hogy azért mert sokan csinálják, nem lesz igazuk. Ha jól csinálják, akkor lesz igazuk.” Hiába tudják nagyobb arányban a KRESZ-t, egy bringaúton 2 kilométerenként találkozni egy bunkó autóssal. A bringázást egyelőre azért elég kevesen csinálják. (A rendőrök közül például senki.)


Az azonosítómellénnyel egyetértek. Mondjuk nem világos, hogy hogyan fogják betartatni, hogy minden bringáson legyen, meg mi van akkor, ha valaki rávesz egy táskát, de biztos megoldható.


A köpködést, anyagi kár okozását, testi sértést,… természetesen én is elítélem, mondjuk már az anyázás se szép dolog. De ettől függetlenül a mit lehet tenni kérdésre még az is válasz, hogy utána futsz és szépen elkapod a grabancát. Nem esélytelen, mert ha nagy áttételen van, akkor nehezen tud gyorsítani, és rövid távon ez nagy hátrány.


Utóirat: a gyalogosoktól se szép dolog, mikor úgy közlekednek, hogy teljes szélességében elállják a GYKP kerékpárosok számára kijelölt részét, vagy véletlenül egészen konkrétan egy kerékpárutat. Az utóbbi fajtának javaslom, hogy hogy egyszer az úttesten álljon el egy forgalmi sávot, aztán nézze meg, hogy az autósoktól mit kap majd. A közoktatásban tényleg nagyobb szerepet kéne kapjon a KRESZ.


Utóirat 2: Még egyszer hangsúlyosan is elismerem, hogy sajnos igaza van a korábbi válaszolóknak meg a kérdezőnek, hogy a bringások nagy része bunkó.


(És szívesen nyavalygok még arról, hogy milyen bunkók az autósok, ha gondoljátok… – A bringásokat már nagyjából kiveséztétek, de bringás szemmel is tudok hozzátenni a listához…)

2016. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Azokról a barmokról meg, akik kijelölik a „kerékpárutakat” meg sajnos elfelejtkeztem… Amennyire ők tudják a KRESZ-t még egy földútra is kiraknák, hogy autópálya, és komolyan gondolnák, hogy ott mindenki legalább 60-nal fog menni… No mindegy.
2016. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Kicsit beszélgettem erről más tápegységekről származókkal is. Ők úgy fogalmaztak, hogy terjed a közöny és a gyűlölködés, és ezért nem figyelnek másikra az emberek.


Igenis gond, ha valaki bunkó a közlekedésben. Nyafogás ide-vagy-oda. Én törekszem arra, hogy figyeljek a másikra. Nem tudom, hogy ehhez EQ vagy IQ vagy józan paraszti ész vagy jó érzés kell, de sokszor érthetetlen számomra, miért viselkedik úgy a másik.


Nincs retorzió. Egyre merészebben fogja csinálni.

Hiába van még mai napig elsőként említve a relatív gyorshajtás autósoknál, ha 15 kmel többel mehet mindenki mindenhol. Ugyan ez a bringásra, ha kivilágítatlanul megy, mikor büntetik meg? Ha át megy az autós előtt keresztbe a tilos jelzés ellenére, senki nem bünteti meg, ha fellök egy kisgyereket a sétáló utcán, senki nem bünteti meg.


Miért ne csinálja? Úgysem lesz következménye?


Amíg nem lehet ellene tenni, mindig ott lesz, aki megteszi.

2016. máj. 1. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!