Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen esetben ki a hibás?...

Egy ilyen esetben ki a hibás? Nem túl veszélyes az ilyen?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yJSC9mWpp80


Szerintem legyünk őszinték.Ha kikanyarodunk egy főútra. akkor a legkevésbé sem számítunk arra,hogy valaki előz, így nem számítunk járműre az ellentétes irányból.

Nem tudom,hogy itt volt e tábla, ami tiltotta az előzést, de ilyen már velem is majdnem megtörtént, csak én észrevettem,hogy az bizony ki fog kanyarodni.

(csak az egy Spar parkolónál volt, semmi záró, végig szaggatott, semmi nem tiltotta az előzést)

Itt nem tudom ki a hibás, mire a kamion az autó látószögébe kerül,addigra a kamion már megkezdte az előzést, ergo az autó nem adott elsőbbséget a főúton haladó kamionosnak.

Vagy mégsem?


2015. dec. 24. 09:52
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
42%

Rendben, nekem mindegy, azt csinálsz, amit akarsz. Tudom, hogy meggyőzni úgysem tudlak, majd talán az élet. Addig pedig örülök annak, hogy az országban, ahol élek, a közlekedési kultúra összehasonlíthatatlanul jobb, mint Oroszországban vagy Magyarországon.


Részemről a témát lezártam, további boldog kamion elé kihajtást és kellemes karácsonyt!

2015. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
42%

"Ha kikanyarodunk egy főútra. akkor a legkevésbé sem számítunk arra,hogy valaki előz, így nem számítunk járműre az ellentétes irányból."


Persze, teljesen elképzelhetetlen, hogy egy védett főúton előzzenek. Ha így gondolkodsz, nem jósolok nagy jövőt neked az utakon.


Sokszor ez a szitu a jobbra kanyarodáskor fordul elő. Aki kikanyarodik, kinéz balra, jobbra egyáltalán nem figyel - pedig ott előzhetnek.


Amúgy elég béna a kamerás autó sofőrje, ez simán megoldható helyzet volt, de csak egyszerűen figyelni kellett volna, akkor ki sem alakul a vészhelyzet.

2015. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Most Delphoiban vagyunk, vagy a gyakorikérdések.hu-n?

Mert az a baj,hogy nem sokat jósoltok, de bő 10 éve balesetmentesen vezetek,és lesz ez még több is.

De majd néhány név nélküli unatkozó biztos megváltja a világot.

Nem fog menni.

2015. dec. 24. 18:17
 34/44 anonim ***** válasza:

Azért mert mások eddig kivédték a hülyeségeidet még ne légy magadra büszke. Nyugodtan menjél főútra körülnézés nélkül takarásban,ne is számíts rá hogy más szabályosan előz a főúton, csak a vakszerencse fog megmenteni.


Inkább "feltartom" a forgalmat minthogy valami idegbeteg miatt én kerüljek a balesetbe az meg mögöttem röhögve elhajtson. Képzeld vannak még felelősségteljes emberek is akiknek 30 másodperc várakozás meg néhány vadbarom dudálgatása nem érdekel annyira, mint hogy olyan helyzetbe behajtsanak ami nem 100%-ig tiszta.

2015. dec. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Te meg valami karácsonyi kis angyal vagy aki ott ül a jobb vállamon?Vagy honnét veszed,hogy mások védtek ki engem?

Igen volt olyan, de többször védtem ki én más hülyeségét.

A tiéteket is védték ki, nem egyszer, csak nehéz bevallani így jobb az a kép,hogy "én vagyok a tökéletes sofőr", de ezért nem hibáztatlak.

2015. dec. 24. 18:57
 36/44 anonim ***** válasza:
42%

Senki nem mondta, hogy ő tökéletes. Vagy esetleg tudod idézni?


Mi mindössze annyit szajkózunk - bár mintha a falnak mondanánk - hogy józan ésszel az ember nem megy bele bizonytalan helyzetekbe. Így is elég veszély van az utakon az idióták képében, nem kell még a saját idiótasdágunkkal is fokozni.


Csak neked hiába beszél az ember, te konokul hajtogatod a magad igazát, és mész fejjel a falnak. Vagy kamionnak, ki tudja. Aztán majd a kórházban milyen jól fog esni, hogy amputálás közben arra gondolsz, hogy de bammeg akkor is nekem van igazam.

2015. dec. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Miben lenne igazam?

Nem állítom,hogy bármiben is igazam lenne.

De te már nem lezártad a témát?

2015. dec. 24. 19:55
 38/44 anonim ***** válasza:

Hogy karácsonykor se unatkozzatok, itt történt:


[link]


:D

2015. dec. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Tehát főútvonal
2015. dec. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"bő 10 éve balesetmentesen vezetek,és lesz ez még több is."


Reméljük lesz, nem kívánok én rosszat neked. Csak vigyázz, ez egy veszélyes időszak, 10 év, azt hiszed már tudsz mindent, (különben is, a vezetési gyakorlat km - ben mérendő, 10 év alatt lehet menni 100 ezret is meg 1 millió felett is), de érhetnek még meglepetések.

2015. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!