Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen esetben ki a hibás?...

Egy ilyen esetben ki a hibás? Nem túl veszélyes az ilyen?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yJSC9mWpp80


Szerintem legyünk őszinték.Ha kikanyarodunk egy főútra. akkor a legkevésbé sem számítunk arra,hogy valaki előz, így nem számítunk járműre az ellentétes irányból.

Nem tudom,hogy itt volt e tábla, ami tiltotta az előzést, de ilyen már velem is majdnem megtörtént, csak én észrevettem,hogy az bizony ki fog kanyarodni.

(csak az egy Spar parkolónál volt, semmi záró, végig szaggatott, semmi nem tiltotta az előzést)

Itt nem tudom ki a hibás, mire a kamion az autó látószögébe kerül,addigra a kamion már megkezdte az előzést, ergo az autó nem adott elsőbbséget a főúton haladó kamionosnak.

Vagy mégsem?


2015. dec. 24. 09:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
64%

Ez Oroszországi felvétel? A KRESZ nem teljesen egységes, nem tudom, mit tartalmaz a bécsi egyezmény, s hogy Oroszország is tagja-e.

Magyar szabályok szerint az előző teherautó volt a hibás. Útkereszteződésben tilos előzni (van, ahol igen, de ez nem olyan hely volt. Ez a teherautó két - igaz egymáshoz közel lévő - kereszteződésben is előzött, szabálytalanul.

A másik teherautónak nem kellett satuznia, kormányt elrántania, továbbhaladása sem akadályozott. Szóval a kamerás kocsi szabályosan hajtott ki. Igaz, vannak olyanok, akik már túl közelinek gondolnák.

A KRESZ nem kínál megoldást rossz döntésekre. Az elsőbbségadásra kötelező tábla az útra szól, s az úton szabálytalan (vagy szabálytalannak tűnő) járműnek is meg kell adni.

Az előző kamionost nem láthatta. Mivel a (hazai) szabályozás tiltja az útkereszteződésekben előzést, ezért azzal számolnia nem kellett.

2015. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
47%
Nem tiltja a kresz az útkereszteződésben előzést! Ha főúton vagy ,ahogy a kamionos is azon volt,akkor lehet előzni! Szóval a kamerás kocsi a hibás. Bár lehet az orosz kresz más,azt nem tudom,de idehaza lehet előzni főúton,ha nincs záróvonal.
2015. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
30%

(8) Tilos elõzni:


...


e) útkeresztezõdésben és közvetlenül útkeresztezõdés elõtt, kivéve


- ha a forgalmat rendõr vagy fényjelzõ készülék irányítja és az elõzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

- ha a jármû fõútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsõbbségét jelzõtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

- körforgalmú úton,

- ha a jármûvel csak jobbról szabad elõzni [(4) bek.].


...

2015. dec. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
60%

"Mivel a (hazai) szabályozás tiltja az útkereszteződésekben előzést"


Egyeske, neked ugye nincs jogsid? Honnan veszed ezt a marhaságot?


Idézet a kreszből:

"34. § (8) Tilos előzni:

e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi."


Márpedig a videón elég egyértelműen látszik a macisajt, ami a világ összes országában azt jelenti, hogy főútvonalra akarsz rákanyarodni.


A kérdezőnek:

"Szerintem legyünk őszinték.Ha kikanyarodunk egy főútra. akkor a legkevésbé sem számítunk arra,hogy valaki előz, így nem számítunk járműre az ellentétes irányból."

Legyünk őszinték: ez igaz a hülyegyerekekre, a kalapos zombikra, a frissjogsisokra akiknek fogalmuk nincs, mit csinálnak vagy hol vannak - rájuk is csak addig, amíg össze nem töri őket egy a főúton épp előző kamion. És ha ezt túlélik.


Egyébként az átlagos sofőr tisztában KELL hogy legyen azzal, hogy a főútvonalon bizony mindkét irányba körül kell nézni és elsőbbséget kell adni. Különben meghalsz, és nem töltheted vissza a korábbi állást.

2015. dec. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
8%
Az a szomorú hogy a kérdező meg az egyes válaszoló és társai is igaza biztos tudatába kanyarodgatnak ki körülnézés nélkül főutakra mert ,hogy ott tilos előzni,ők tudják..Aztán benne vannak a hiradóban. Sajnos én is már majdnem frontálisan ütköztem egy ilyen okos miatt aki kisívben kanyarodott ki főútra és "logikusan" csak balra nézett.
2015. dec. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%

Mikor kinézett a sofőr (nyilván a kamerán ez nem látszik), akkor a kamion még a régi teherautó mögött volt, nem gondolhatta, hogy előzni fog, és látta hogy simán befér. A kamionos ezután kezdett bele az előzésbe. Az volt a baj, hogy a kamionos elég komoly lendületben volt, és nagyon nagy volt a sebességkülönbség a régihez képest. De lehet így is jobb döntés lett volna, ha visszahúzza a saját sávjába, és inkább nekimegy a másiknak, bár utólag könnyű okoskodni. Ja és folytonos vonal sem volt, lehet hogy még előzni tilos tábla sem volt, akkor honnan tudta volna a kamionos, hogy nem szabad előzni. Bár egy fix, nem 50-el jött a kamionos, hanem jóval többel.

Őszintén, nem tudom ki itt a hibás, nehéz eset.

2015. dec. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

"Mikor kinézett a sofőr (nyilván a kamerán ez nem látszik), akkor a kamion még a régi teherautó mögött volt, nem gondolhatta, hogy előzni fog, és látta hogy simán befér."


Gyerekek! Ha már gondolkodni nem tudtok és a kreszt sem ismeritek, legalább az egészséges életösztön működhetne bennetek!


Nem hinni kell, meg nem erre-arra gondolni, hanem a főútvonalon haladóknak megadni az elsőbbséget!


Ha nem látod, hogy jön-e valami, akkor nem abból indulsz ki, hogy tegnap sem jött ott semmi, mert meghalsz. Megvárod, míg elhalad a kamion, ami miatt nem látod, mi van mögötte.


Jogilag teljesen mindegy, hogy a kamiontól nem láttad-e a másikat, ahogy az is, hogy mennyivel jön a kamion. Ha ötven helyett hetvennel jön, AKKOR IS ELSŐBBSÉGE VAN! Egyébként honnan tudod, hogy nem volt hetvenes tábla a főútvonalon?


A főútvonalon haladóknak elsőbbséget kell adni. Pont. Ez a kresz, ez alapján fog a rendőrségi előadó határozatot hozni, és őt pont ugyanannyitra nem érdekli, ha lepontozzátok, mint engem. Attól még nincs igazatok.


Tessék tudomásul venni, hogy a közlekedés nem Need For Speed. A saját és mások életével játszotok.

2015. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
0%
És ha éppen egy motoros előz egy kamiont? Az még annyira sem fog látszani,aztán megölöd mert szerinted neked van elsöbbséged! Ezért kell elengedni a nagy méretű járműveket ha azok takarhatnak bármit is!
2015. dec. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

5-ös


Az a szomorú,hogy hazudsz is, és nem tudsz egy szöveget értelmezni.

A legtöbben, úgy kanyarodnak ki,hogy nem számítanak előző járműre, (te is, bár hazudhatod,hogy nem de attól még nem leszel jobb sofőr)

Az meg a legirreálisabb baromság,hogy megvárjuk a kamiont.

Mondjuk jön a kamion 50-el, mögötte meg kilométeres sor mert nem tudják előzni a záró miatt.

Mit fogsz csinálni?Megvárod míg elhalad..ja persze, meg az anyád szűz.

Úgy kifordulsz mint a szemét, és örülsz,hogy lassan jön ,nem kell várnod.Csak aztán valami barom már előzi a dupla zárón, és beléd csapódik.

Ez így életszerű, de ne mond már,hogy megvárjuk az elhaladást.Elméletben megvárod, meg akkor is megvárod, mikor utólag kell okosnak lenni, de amikor ott vagy, nem fogod te megvárni.

2015. dec. 24. 12:18
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Megvolt az előzés öt feltétele? Nem volt meg. Gyorsan hajtott az előző kamionos? Igen.

Azt nem látjuk, hogy ez főút, vagy csak itt van egy elsőbbségadás kötelező. Ha nem főút, akkor minden egyes kereszteződés előtt meg kell győződni arról, hogy elsőbbségünk van. Ilyen úton így is sorakozhatnak a betorkolló utak: jobbos, jobbos, maci, stop, jobbos, jobbos, stop stb.


Úgy látom, heves vita van a videó alatt, több száz hozzászólással. Eléggé vegyesek.

2015. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!