Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen esetben ki a hibás?...

Egy ilyen esetben ki a hibás? Nem túl veszélyes az ilyen?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yJSC9mWpp80


Szerintem legyünk őszinték.Ha kikanyarodunk egy főútra. akkor a legkevésbé sem számítunk arra,hogy valaki előz, így nem számítunk járműre az ellentétes irányból.

Nem tudom,hogy itt volt e tábla, ami tiltotta az előzést, de ilyen már velem is majdnem megtörtént, csak én észrevettem,hogy az bizony ki fog kanyarodni.

(csak az egy Spar parkolónál volt, semmi záró, végig szaggatott, semmi nem tiltotta az előzést)

Itt nem tudom ki a hibás, mire a kamion az autó látószögébe kerül,addigra a kamion már megkezdte az előzést, ergo az autó nem adott elsőbbséget a főúton haladó kamionosnak.

Vagy mégsem?


2015. dec. 24. 09:52
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

18-as! Az Ond vezér arra volt demó, hogy nem csak főúton van macisajt és stoptábla.

Márpedig, ha nem főútvonal, akkor minden egyes utcasarkon meg kell nézni, hogy kinek van elsőbbsége.

2015. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt kihagyod a számításból a reakcióidőt. Elég, ha épp tüsszentett, kapásból három másodperc.


Másrészt lehet, hogy egy 1200kg-os autóval megállsz 50-ről 13 méteren belül, de egy negyven tonnás nyerges kicsit másképp viselkedik.

2015. dec. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy 13 méteren belül megáll, hanem azt, hogy az 50 km/óra más szóval 13,8 méter/szekundum
2015. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%
Ezen a képen pont látszik: már megkezdte az előzést a kamion,mikor a kamerás még nem áll egyenesen az úton. A számításod sántít mert nem vetted bele egy megrakott kamion sokkal nagyobb féktávját. De mindez lényegtelen,mert a kamion megy a védett úton. Ez olyan mintha arra hivatkoznál mikor a zebrán elcsapsz egy gyalogost ,hogy nem láthattad a sötétben vagy hogy takarásból lépett ki . Senkit nem fog érdekelni,mert elsőbbsége van! Itt is meg kellett volna várni hogy elhalad a kisebb teherkocsi és ha tiszta a terep akkor menni ki.
2015. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

"Márpedig, ha nem főútvonal, akkor minden egyes utcasarkon meg kell nézni, hogy kinek van elsőbbsége."


Macisajt, ember. Macisajt. Messziről látszik. Sőt, aki gyakran jár arra, TUDJA, hogy macisajt van, tehát neki elsőbbsége van.


Márpedig ha TUDOM, hogy nekem elsőbbségem van, nem kell lassítanom, nem kell hogy kérvényt nyújtsak be neked, hogy légyszi add meg nekem az engem megillető elsőbbséget. Főleg nem, ha negyven tonna van alattam.


Ez a lényege az egésznek, és ezt nem értitek meg: a saját mocskos kis életetek a tét.

2015. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

25-ös!

Macisajt van, de azt a kamionos CSAK AKKOR tudhatja, ha FŐÚTON halad. Ha nem főút, akkor lehet jobbkezes után stop, stop után maci, maci után meg még az is, hogy ő kap stoppot.

2015. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

11-es


Ne személyeskedjünk?Akkor miért személyeskedsz? :)

Nagyon kedvelem az ilyen KRESZ oktató,F1 pilóta,baleseti helyszínelő,közlekedési szakértő, tudós sofőröket mint te, (és bocs aha valami kimaradt) akik a KRESZ könyvnek megfelelően élik az életüket, vagy legalábbis ezt próbálják elhitetni.

Ha valaki mondjuk egy alacsonyabb akár ültetett autóban ül, az örökké ott fog állni a mellékutcában, mert nem látja,hogy előzik e a többi járművet?Egész biztos (főleg ha te vagy a sofőr)

De tudod ez az egyik legnagyobb hazugság.Tudod miért vártad volna meg ezt a kamiont?Mert láttad a videó végkimenetelét...így hidd el,hogy én is megvárom.

Elhiszem,hogy te vagy a világ legjobb sofőrje, de ne utólag legyél okos.Velem sem történt még ilyen, ha veled sem,akkor te mitől lennél jobb?


A videóban szerintem is az autós a hibás, de nem venném a fejét mert ez tényleg bárkivel megtörténhet (kivétel veled,tudom) ez egy alig kivédhető eset, a legtöbb ember nem számít arra,hogy onnét is jöhet autó.

Ráadásul a kamion akkor mozdult, mikor az autós kifordult, szinte egyszerre.

2015. dec. 24. 14:32
 28/44 anonim ***** válasza:
28%

Öcsi, attól, hogy hisztizel, csak méginkább megerősíted azt a képet, hogy egy 18 éves mitugrász vagy friss jogsival, nulla tapasztalattal, aki csak a gázt tudja nyomni, de még nem értette meg, hogy lassan járj, tovább érsz/élsz.


Teljesen felesleges gúnyolódnod, ahogy az is értelmetlen, hogy kijelented, szerinted én hogyan vezetek. Ezzel csak sértegetni próbálsz, azonban valójában magadból csinálsz bohócot.


Negyven évvel, majd' egymillió kilométerrel és jópár csúnya helyzettel a hátam mögött mondom, amit mondok. A vezetés nem játék, és ha toporzékolsz, akkor is csak azt tusom mondani, amit eddig: ha meg akarod élni a nyugdíjat, akkor ésszel közlekedj, ne a vakszerencsédben bízz. Nem elég, hogy sok hülye van amúgy is az utakon? Még neked is annak kell lenni?

2015. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

27-es kérdező írásához: Ha itt vizsgán nem mentem volna ki, húzná is be a vonalat a vizsgabiztos. Abba persze nem lehet belehalni.


Nem értem azokat egyébként akik azzal jönnek, hogy majd a temetés stb. Abban mindenki egyetért, hogy aki járművel közlekedik, az veszélynek van kitéve. Abban sincs vita, hogy aki vezeti, annak a biztonság legyen az elsődleges. Maga és mások élete. Lehetőleg ne hibázzon, s legyen kész arra, hogy másik hibáját kivédje. Ez nem is lehet kérdés.

2015. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Már felesleges is leírnom,hogy hány éves vagyok, mert ha nincs igazad akkor úgyis hazudok.De ne legyen igazad, akkor leszek 14 éves, és a GTA a kedvenc játékom.

A forgalom akadályozása meg ugyan olyan butaság mint kikanyarodni.Csak felbosszantod a mögötted lévőt, és ő meg majd azért balesetezik, mert felhúztad az agyát és nem figyelt.

(igen, persze ne vezessen az aki bármivel is fellehet húzni)

Állj ott tőlem egész nap, és várd meg a kamiont, bánom is én.

De azért mert valaki nem tötymörög biztonsogáso vezetésre hivatkzova az attól még nem hülye, csupán haladni szeretne.

2015. dec. 24. 15:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!