Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így ki lett volna a hibás?

Így ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

2 sávos körforgalomnál előttem egy busz állt, rögtön betudtam menni utána, és a belsőben megakartam előzni.

A harmadik kijáratnál kellett kimennem, tehát amúgy is így szabályos.

Viszont ő is a harmadiknál akart kimenni, és ahogy fordult, szépen jött be a belsőbe (nyilván nagyobb ív kell neki).

Végül be is zárta előttem a szöget, így fékeznem kellett.


Nem dudáltam, nem dühöngtem, de nem tetszett ,mert egyrészt nem sikerült megelőznöm, és még egy darabig tökölhettem mögötte a kihajtásnál.

Másrészt meg, zárja előttem a szöget?


Viszont őszintén nem tudom,hogy szabályos lett volna e, ha megelőzöm a belsőben.

Meg persze gondolhattam volna,hogy neki nagyobb ív kell, de kérem, ha egysávos a körforgalom,akkor sem hajt be a középen lévő ágyásba...


Utólag most nem tudom eldönteni,hogy ki miben hibázott.


2015. dec. 6. 19:32
 1/4 SándorÚr ***** válasza:
ha a szélső sávod válsztod/válsztja akkor a másodiknál el kell hagyni a körforgalmat, mert ha a harmadik kihajtó kell akkor a belső sávot kell kell választanod
2015. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolom nem akarta kiborítani az utasokat az ülésből azzal,hogy szűken a belsőt használva veszi a kört, de akkor tehát ő volt az abszolút szabálytalan?
2015. dec. 6. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:

A több sávos körforgalomban pont úgy kell közlekedni, mint a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton. A sávváltás is pont úgy történik. Nincs kötelező sáv sem (kivéve ha olyan a körforgalom kialakítása)

A belső sávból először ki kell sorolni és csak úgy szabályos elhagyni a körforgalmat. A buszosnak pedig nem szabad mindenféle jelzés és elsőbbségadás nélkül sávot váltani még akkor se, nem tud kis ívben kikanyarodni.

2015. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy a mérete, akkor sem mehet be eléd. Valószínű, hogy ő lett volna a hibás, de igazából nem is értem, látnia kellett volna téged. Szerintem azt hitte, hogy mivel mögötte mentél be a körforgalomba maradsz a külsőben és max a másodikon kimész. Egyszer rám is húzta egy buszsofőr a kormányt ugyanígy, csak ő buszmegállóból állt ki. Indexelt, hogy jönne meg lakott területen belül is volt,szóval ki kellett volna engednem, de nem engedtem, aztán mikor odaértem nemes egyszerűséggel kijött én meg már a szembesávba kellett húzzak, hogy ne szorítson le. Lehet egy kis bosszú is volt benne, amiért nem engedtem ki. :D
2015. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!