Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen esetben ki a hibás?...

Egy ilyen esetben ki a hibás? Nem túl veszélyes az ilyen?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yJSC9mWpp80


Szerintem legyünk őszinték.Ha kikanyarodunk egy főútra. akkor a legkevésbé sem számítunk arra,hogy valaki előz, így nem számítunk járműre az ellentétes irányból.

Nem tudom,hogy itt volt e tábla, ami tiltotta az előzést, de ilyen már velem is majdnem megtörtént, csak én észrevettem,hogy az bizony ki fog kanyarodni.

(csak az egy Spar parkolónál volt, semmi záró, végig szaggatott, semmi nem tiltotta az előzést)

Itt nem tudom ki a hibás, mire a kamion az autó látószögébe kerül,addigra a kamion már megkezdte az előzést, ergo az autó nem adott elsőbbséget a főúton haladó kamionosnak.

Vagy mégsem?


2015. dec. 24. 09:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
59%

A kérdező kommentje:


"Az a szomorú,hogy hazudsz is, és nem tudsz egy szöveget értelmezni."

Ne személyeskedjünk.


"A legtöbben, úgy kanyarodnak ki,hogy nem számítanak előző járműre"

Ez elszomorító.


"(te is, bár hazudhatod,hogy nem de attól még nem leszel jobb sofőr)"

ez viszont a legszomorúbb. Tudod miért? Mert azt hiszed, kérdező, hogy azért, mert te egy türelmetlen, közveszélyes állat vagy, akkor mindenki az. Sajnálatos, hogy el sem tudod azt képzelni, hogy vnnak emberek, akik ésszel vezetnek. Majd ha megéred a harmincat, negyvenet (HA!), akkor már te is érteni fogod, hogy mekkora egy farok vagy jelenleg.


"Az meg a legirreálisabb baromság,hogy megvárjuk a kamiont."

Na az ilyen emberektől venném el azonnal a jogosítványt és küldeném el őket valami stresszmenedzsmentre.


"Mondjuk jön a kamion 50-el, mögötte meg kilométeres sor mert nem tudják előzni a záró miatt.

Mit fogsz csinálni?Megvárod míg elhalad..ja persze, meg az anyád szűz."

Igen, öcskös, hiszed vagy nem, a többség megvárja. És nem azért, mert beszariak, hanem mert már megtanulták azt, amit te még nem: ha a szembejövő kamionos egy fél másodperccel később reagál, a videós autó sofőrje már halott.


"Úgy kifordulsz mint a szemét, és örülsz,hogy lassan jön ,nem kell várnod.Csak aztán valami barom már előzi a dupla zárón, és beléd csapódik."

Ne hauzdj: nem volt itt dupla záróvonal, szimpla sem.


"Ez így életszerű, de ne mond már,hogy megvárjuk az elhaladást.Elméletben megvárod, meg akkor is megvárod, mikor utólag kell okosnak lenni, de amikor ott vagy, nem fogod te megvárni."

Nem, öcsi. Ez vagy te meg pár hozzád hasonló hülyegyerek, aki azt hiszi, örökéletkóddal majd mindent túl lehet élni.

2015. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

felpont ÓZ nevű felhasználó válasza:


"Megvolt az előzés öt feltétele? Nem volt meg."

Melyik nem volt meg?


"Gyorsan hajtott az előző kamionos? Igen."

Honnan tudod? Traffipax van a fejedben? Ismered a környéket, biztosan ki mered jelenteni, ohgy nem volt 70-es tábla? Nem tudhatjuk.


"Azt nem látjuk, hogy ez főút, vagy csak itt van egy elsőbbségadás kötelező."

Nem látjuk? NEM LÁTJUK?! Bammeg, hát nyisd már ki a csipás szemedet. Van macisajt? Van. A keresztező útvonalon van? Nincs. Akkor mi a tököm lenne, ha nem alá- és fölérendeltség, magyarul EGY KIBAXOTT FŐÚTVONAL?!


Hol szerzitek ti a jogsit, az Ecserin?

2015. dec. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

12-es! És te hol vetted?

A főútvonal a főútvonal kezdete táblától a főútvonal vége tábláig tart.

Állj! Elsőbbségadás kötelező!, illetve Elsőbbségadás kötelező tábla nem csak főútvonalon van.

2015. dec. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

(1) Előzni abban az esetben szabad, ha


a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;


b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;


c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;


d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;


e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.


Nem én írtam az előzés öt feltételét, de az első biztosan nincs meg.

Ha itt ötvenes limit volt, akkor egy 35-38 km/óra sebességnél gyorsabban haladót szabályosan már nem lehet megelőzni, mert a kis sebességkülönbség miatt térben és időben elhúzódik.

2015. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ott van jobbra egy macisajt, de ez nem egy főútvonal, mivel nincsen neki zöld táblás száma és nincs kitéve a főútvonal tábla se. Ergó itt pl tilos előzni.


Az most mellékes, hogy van egy zebra is, ha nem lenne, akkor is tilos.


más:

A videónál a 13. másodpercben amikor épp kiér a kamera az útra, látszik, hogy kb abban a pillanatban vágódik ki a kamion is.


Még azt is megkockáztatom, hogy lényegében más az úton volt a kamerás kocsi (ha nem is pont a saját sávjában), amikor megkezdte az előzést a kamion.

2015. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
*más = már (elírtam)
2015. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elsőbbséget kellett volna adni, de a régi kamion nagyon lassan jött, és simán befért az autós. Ti nem bújtok ki soha ilyen apró lyukakon egy forgalmas útszakaszra? Azt meg nem volt honnan tudja, hogy a másik a kamionnal vagy 30-40-el gyorsabban jön és előzni fog.
2015. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%

Milyen dupla záróvonalról írkálsz? Semmilyen záróvonal itt nincs. Főút tábla lehet hogy van lehet hogy nincs az innen nem látszik. Nagy általánosságban ha macisajt van akkor a másik út főút,vannak kivételek de ha nem vagy ismerős ott ,akkor tekintsd annak ha élni akarsz. Az előzés szabályos volt ,mert nincs szembejövő forgalom,a hülye kamerás meg felelőtlenül vágódik ki a főútra,mert meg kell várni amíg vagy nem jön semmi vagy nincs takarásban semmi.A sebesség nem számít! Ha a főúton 70 el megy a városban 50 helyett,akkor is neki van elsőbbsége,esetleg ha 100al,akkor lehet vitatkozni meg szakértőket bevonni az esetnél,de itt igen hamar megáll a kamion úgyhogy kétlem hogy 70 el menne.


De ha ilyen okos vagy akkor ne nézz körbe soha főúton agyatlanul kanyarodj csak ki ,majd kilapít egy hasonló kamion ,vagy másik autó ad frontális puszit aztán el lehet okoskodni rajta kinek volt igaza. De nem neked lesz hidd el ,még ha túl is éled akkor is a te biztosítód fog fizetni a másiknak.

2015. dec. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
0%

Kamumail nevű felhasználó válasza:


Az Ond vezér útjának semmi köze a kérdéshez. Teljesen más forgalmi helyzet.


Mellesleg szerinted miért van kint a macisajt? Mégis kinek kéne ebben az esetben elsőbbséget adni, a szúnyogoknak?


"A videónál a 13. másodpercben amikor épp kiér a kamera az útra, látszik, hogy kb abban a pillanatban vágódik ki a kamion is."


Teljesen mindegy. A felsőbbrangú úton haladóknak elsőbbséget kell adni. Kutyát nem érdekli (meg a rendőrségi előadót sem, valamint a sírkövest sem), hogy kamion vagy motoros, épp előzött, az orrát túrta, mennyivel ment (egészen extrém esetet kivéve), ült-e mellette prosti. Nincs jelentősége. Elsőbbséget élvez. Pont. Nem vita tárgya.


"Még azt is megkockáztatom, hogy lényegében más az úton volt a kamerás kocsi (ha nem is pont a saját sávjában), amikor megkezdte az előzést a kamion."

Rendőr előtt ilyennel ne próbálj érvelni, mert csak rontasz a helyzeteden.


A helyzet tök egyértelmű, nem tudom, mit okoskodtok. A kamerának macisajt van, keresztben haladóknak nincs, tehát elsőbbséget élveznek.


Lehet ezen rugózni, hogy de miért, lehet félremagyarázni a jogszabályt, de ilyen esetben úgyis csak két dolog számít:


- a rendőrségi előadó kit hoz ki vétkesnek (a kamerást)

- ki veszi át a határozatot: te vagy a téged gyászoló anyád

2015. dec. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

18-as! A dupla záróvonal nem a konkrét esetre vonatkozik, hanem általánosságban jött elő.


Ez egy figyelemre méltó időpillanat:

[link]


A kamerás már kint van, a kamion ebben a pillanatban kezdi az előzést. Egyik sem láthatta a másikat még egy pillanattal korábban, most már mindkettő észlelhette.

Ezen szerintem nincs is mit vitázni.


A két kocsi között 4 villanyoszlopot lehet megszámolni.

Ezek nem mindenhol azonos távolságra vannak, de 20 méter egészen biztosan van közöttük. Akkor a kamion most legalább 75-80 méterre van, ha nem több.

50 km/óra az 13,8 méter. Senki ne mondja nekem azt, hogy ha szabályos, akkor 5-6 másodperc és 80 méter fékúton nem lehet megállítani. Tudom, ez nem Suzuki, még mielőtt valaki ezzel jönne, de azért egy a minimum 45-80 méter elegendő kellene legyen. Szerintem.

2015. dec. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!