Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a helyes döntés akkor, ha...

Mi a helyes döntés akkor, ha féktávolságon belül satuféket nyom egy előttem haladó?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nincs szembeforgalom, viszont pár gyalogos lelépett a járdáról, zebra sehol.
2015. aug. 2. 23:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nekem is volt egy ilyen balesetem. Autópályán megállt a belső sáv, az előttem lévőnek még sikerült kitérnie a külsőbe, nekem sajnos nem, mert jöttek mellettem. Esélyem sem volt megállni.
2015. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Alap dolognak kellene lenni ,hogy betartjuk a követési távot. Olyan nincs hogy nem lehet. Ha bejönnek eléd akkor azonnal fékezel ,visszaveszed a gázt és újra felveszed a biztonságos követési távot.Én mindig inkább nagyobb távot hagyok még városban is,így nem ér váratlanul egy fékezés. Sajnos más ezt nem tartja be és le is zúzták már a kocsim hátát nem is egyszer. Fékezek ,én meg tudok állni, a másik seggtúró barom meg nem.Aztán belelök az előttem állóba és megy persze a vita körömszakadtáig ,hogy ki ütközött előbb..ezért kell kamera is.

De ha nem megy a megállás akkor kinézel balra, nem jön semmi ,kirántod a kocsit oda.De jobbra is ránthatod pl egy autópályán a leállósávba.Ha jön valami,nincs hely akkor belemész a másikba ,ez van.

2015. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Olyan nincs hogy nem lehet. Ha bejönnek eléd akkor azonnal fékezel ,visszaveszed a gázt és újra felveszed a biztonságos követési távot."


Egyetértek, valóban így lehet, de ez nem életszerű. Gondolj bele, egyre csak lassulsz autópályán, állandóan megelőznek, állandóan fékezned kell.

2015. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem lassulok le. Miért lassulnék? Megyek 120-al,az előttem lévő is, meg azelőtti is stb,előttem kellő hely. Bevág valaki elém,és felveszi az eddig előttem lévő sebességét a 120-at. Én visszaveszek addig amíg meglesz a táv,aztán követem ugyanúgy 120-al. Nem álltam meg és nem megyek lassabban,csak addig a néhány mp-ig amíg a követési távot felvettem. Nálam beválik. Olyan nem nagyon van hogy folyamatosan jönnek be,hacsak nem valami sávelfogyás van.
2015. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Nem kötözködni akarok, csak kíváncsi voltam, hogy működik ez a gyakorlatban. Nekem csak az a gondom, ha 120-ra be van állva a külső sáv, akkor ha bejön eléd valaki és lassítasz, nem kezd-e el megelőzni téged a mögötted jövő, és aztán dominószerűen az azutániak is.
2015. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én ezt nem igazán tapasztaltam, hiszen ha van egy kis esze meg szeme, látja hogy ,bevágtak elém és azért lassítok átmenetileg,aztán felveszem az elém bevágó sebességét csak nagyobb térközzel. Persze türelmetlen átgondolatlan soför mindig van és lehet beelőz,de az utána jövő már lehet normális és ő rájön hogy a lassítás csak néhány mp-ig tart.
2015. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Velem az történt, hogy motorral mentem és elvakított a nap, mert volt annyi eszem, hogy nem volt nálam a napszemüvegem. Arra az időre, amíg vak voltam, csak gyengén láttam, hogy az előttem távolabb haladó autó lassul, de a féklámpáit nem láttam, azt hittem, hogy tovább fog menni, mert nem tűnt drasztikus lassulásnak. Amikor pedig észrevettem, hogy már nem fogok tudni megállni, mert blokkolt a kerék is, akkor a balra kitérés mellett döntöttem. Nem akartam sem az autó alá csúszni, sem eldobni a motort, sem neki csattanni. Nagy szerencsémre nem volt szembe forgalom, illetve a gyalogosok sem veszett majmok módjára ugrottak le a járdáról, így minden lehetséges balesetet elkerültem. Persze nem volt zebra ott, de a jóindulatú hétvégi sofőrök engem egyszer kinyírnak.
2015. aug. 3. 21:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Az előtted haladót nem okolhatod, pláne, ha okkal fékezett. Még neked is feltűnt, hogy lassul, de nem reagáltál rá megfelelően. A balra kitérés előtt tudtad, hogy azt gond nélkül megteheted, vagy csak szerencséd volt, hogy nem lett nagyobb baj? A balra kitérés sokszor ösztönös, de veszélyes manőver. Motorral jobbra érdemes kísérni, ha ott van annyi hely, hogy ne ütközz, autóval meg inkább az előtted haladó autóval koccanj, a gyalogos, vagy szemből érkező sokkal nagyobb rizikó.
2015. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jobb oldalt nem volt elég hely, mert oszlopok voltak. Baloldalt láttam, hogy nincs forgalom és a gyalogosok sem értek még oda, ezért mertem arra kitérni. Azért is lepődtem meg, mert nem számítottam arra, hogy valaki meg fog állni egy az egyenes utunkat keresztező bicikli út előtt és átenged néhány gyalogost bicikli nélkül.
2015. aug. 4. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!