Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Totálkárosra törtem egy...

Totálkárosra törtem egy előttem haladó autót, mennyi pénzbírságra számíthatok?

Figyelt kérdés

Nem ittam, az autó amibe belementem totálkáros lett, a benne ülő 8 napon belül gyógyuló enyhe sérülést szenvedett.

Mekkora pénzbírságra számíthatok?



2015. jan. 13. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
56 827,43 FT egészen pontosan (A leirtak alapján!)
2015. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ezért van a kötelező biztosítás... Elvileg semmit nem kell fizetned.
2015. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem történt rendőri intézkedés,akkor nincs pénzbírság,KGFB fizet,te kettőt visszalépsz a bónusz-rendszerben(kb.15%-os díjemelkedés).Ha volt rendőri intézkedés(gondolom volt,mivel személyi sérülés történt)akkor a szabálysértési előadótól függ,illetve az is,hogy figyelmeztet,vagy esetleg bevonja az adott járműkategóriára érvényes vezetői engedélyed.
2015. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fizetned nem valószínű, hogy a kár miatt kell, a körülményeket meg nem ismerjük, értelemszerűen ez a része meg arról szól, hogy konkrétan miért mentél bele, nem vettél figyelembe táblát, követési táv. stb...
2015. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha 8 napon belül gyógyul, akkor szabálysértést követtél el, a bírság 5000-150000 Ft és 1-12 hónap járművezetéstől eltiltás lehet, utóbbi opcionális (tehát nem biztos, hogy elveszik a jogsidat, ha pl. ez volt az első baleseted).
2015. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!