Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklik kötelező felszerelé...

A biciklik kötelező felszerelésének hiányát komolyan szokták venni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Most nézem, hogy elvileg minek kéne lennie egy biciklinek, ami a forgalomban van:

[link]


Életemben nem láttam olyan biciklit, amin ezek mind rajta vannak :D Komolyan, csengő minek? Meg 234 darab prizma? Igen, tudom, éjszaka tényleg baromi jó nekem autósnak, ha van a biciklin lámpa ami be van kapcsolva, mert tényleg sokat segít a láthatóságon, de ha a lámpát nem látom meg, akkor a prizmákat sem fogom, meg hiába csenget, akkor is elütöm :D


Nappal, bicikliúton is képes lenne ezeknek a hiányáért megvágni a rendőr?



2015. júl. 24. 17:04
1 2 3 4 5
 41/45 Alex Fly ***** válasza:
46%
#32: a kereskedő olyan alkatrészekkel forgalmathatja a kerékpárt, amilyennel a gyártó felszerelte. Nem változtathat a specifikáción. A gyártó határozza meg, hogy az adott kerékpármodellt milyen alkatrészekből állítja össze, milyen felszereltséggel dobja piacra. A kereskedő annyit tehet, hogy az adott gépet a gyári állapotban értékesíti. Ha a KRESZ által kötelező felszerelések (vagy azok egy része) hiányzik róla, akkor annak felsuerelése (amennyiben közúti forgalomban lesz a gép használva) a tulajdonos feladata. A gyártó simán leperelhetné a gatyáját is, ha mgváltoztatja a gyári setupot.
2015. júl. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
89%

Ordibálást nehezebben dolgozza fel az ember, mint a csengetést. A csengő = bringás jön.

Nem 2 méterre, meg előzés közben kell csengetni, hanem jóval előtte, hogy a másik is fel tudjon készülni a szituációra. Valamint előzési szándék jelzésére is használható, ilyenkor akár a másik bringásnak is szól. Én mindig használom ilyen helyzetben, mert balesetet előz meg. Ellenben ott, ahol a gyalogosnak van elsőbbsége, ott nem. Ezért ha járdán mész, amikor az útviszonyok ezt nem indokolják, és közelről rácsengetsz a buszmegállóban gyalogosan közlekedőre, akkor egyszerre négy szabályt is megsértesz. De alapvetően nagyon hasznos a csengő, mert messziről és egyértelmű beazonosíthatóan észre vehető.

2015. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron annyi szabálysértés van, hogy letolja a rendőr. Jó, ha minden 10. bringa legalább a közlekedési szabályok felét betartja! Hatalmas káosz van!

Buszmegállóban löki el a bringás a gyalogost, és közben kikéri magának, hogy engedje már el, miközben semmi keresni valója nincs ott. A rendőr meg csak néz.


Tudod mikor veszik majd komolyan, hogy milyen színű a prizma.... Vicc az egész!


Almádiban, már egyszer végig nézték a bringát. Megkérdezték, hol a lámpa. Mondtam a hátizsákban, nappal nem rakom fel. Megkért vegyem elő. Megkérdezte, meddig visz el, mondom 180. Aztán viszont látás.


Bp-n szintén ma is bringa jött a buszmegállóban, amikor jobbra és balra is szabad útja lett volna... De neki 30 embert kellett odébb csengetni.


Vicc az egész. Bringásként én szégyenlem magam a többi balfszah helyett is. És bocsi mindenkitől, de néhányan, mindig be fogjuk tartani a közlekedési szabályokat. Ránk ne haragudjatok, ha más nem teszi ezt.

2015. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Ha tényleg komolyan vennék, mindenki kérdés nélkül betartaná.
2015. aug. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Ma reggel 12 bringásból 2 a járdán közlekedett, 7 kivilágítatlanul. 6 behajtani tilosban a megengedett forgalommal szemben. Ezekkel minden reggel találkozom munkába menet. A rendőrség kiröhögne, ha ilyet bejelentenék. Fegyveres fenyegetésre azt mondták, hogy nincs idejük ezzel foglalkozni, közlekedési vacsora sem lesz idejük és nem fogják komolyan venni.


Szerintem ezt inkább területileg lehet meghatározni, hol-mit vesz komolyan a rendőrség.

2015. aug. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!