Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklik kötelező felszerelé...

A biciklik kötelező felszerelésének hiányát komolyan szokták venni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Most nézem, hogy elvileg minek kéne lennie egy biciklinek, ami a forgalomban van:

[link]


Életemben nem láttam olyan biciklit, amin ezek mind rajta vannak :D Komolyan, csengő minek? Meg 234 darab prizma? Igen, tudom, éjszaka tényleg baromi jó nekem autósnak, ha van a biciklin lámpa ami be van kapcsolva, mert tényleg sokat segít a láthatóságon, de ha a lámpát nem látom meg, akkor a prizmákat sem fogom, meg hiába csenget, akkor is elütöm :D


Nappal, bicikliúton is képes lenne ezeknek a hiányáért megvágni a rendőr?



2015. júl. 24. 17:04
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sehol. Én is úgy voltam vele, hogy Pesten születtem, és itt élek azóta, viszont biciklizni csak a nagyszüleimnél bicikliztem sokáig a faluban nyaranta. Pesten körülbelül 15 évesen kezdtem csak. Tehát lehet, hogy ő is csak kisvárosban biciklizik, és közben rendesen Pesten él.
2015. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 Alex Fly ***** válasza:
Amúgy tényleg elavult a linkelt írás... Azóta kötelező ezeken kívül előre egy fehér színű fényvisszaverő is, továbbá már nem egy, hanem két, mindkét irányba hatásos borostyánsárga küllőprizma az első keréken (reflexcsíkos külső vagy felnigyűrű viszont helyettesíti a küllőprizmát). És igen, az én kerékpárom minden szükségessel el van látva.
2015. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Alex Fly ***** válasza:
100%
Kiegészítés: találkoztam már fényes nappal olyan sünnel, aki alig várta, hogy találjon valami hiányosságot. Első körben rögtön a csangő után érdeklődött (látni kellett volna az arckifejezését, amikorbtapasztalta, hogy az is van...)
2015. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
53%
Tegnap az egyik budapesti nagyáruházban egy halom eladó új bringába botlottam. Egyiken sem volt kerékprizma.
2015. júl. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

24-es! És a gumin nem láttál körbefutó fehér részt? Az fényvisszaverő, s az is megfelelő. De már ezt írtam.

Versenybringára, MTB-re nem kell, de nem is mehet utcára.

2015. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Falvakban más körülmények között bicikliznek… gond abból szokott lenni, ha cserélődik a körzeti megbízott, de az új általában beéri figyelmeztetéssel.


Én pesti vagyok, de kis falvakban sokszor láttam olyant, hogy a rendőr együtt fröccsözik a civilekkel, s akár 8-10 után is simán beülnek a kocsiba, vagy bringára szállnak, s mennek haza.

2015. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
55%

ma 05:47

És?? Megveszed rá ott. A boltnak nem kötelessége ezeket rárakni, nem ő használja az utcán.

2015. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Alex Fly ***** válasza:
50%

#24: ez így van. Régi probléma ez, a gyártók nem szerelik fel a kerékpárt mindennel, egyrészt költségcsökkentés miatt, másrészt a vevő általában a felszerelt komponenseket úgyis lecseréli az ő igényeinek jobban megfelelőre és akkor minek fizessen felesleges alkatrészekért.

Ha bemész egy kerékpárüzletbe, akkor az is feltűnhet, hogy ugyanezen ok miatt pedálok sincsenek rajtuk -márpedig senki nem gondolná, hogy anélkül kellene rendeltetésszerűen használni őket.

Sokak szerint a kereskedő is felszerelhetné ezeket a gépre és eleve így kellene árulnia, ám ez tiltott árukapcsolásnak minősül. Mindenesetre a kerékpárszaküzletben az eladók tapasztalatom szerint minden esetben segítenek a megfelelő kiegészítők kiválasztásában, felszerelésében, hogy a vevő a közlekedésre tökéletesen alkalmas járművel hagyja el az üzletet.

2015. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
53%

A #24-es vagyok. Azért írtam, mintha itt valakinél olvastam volna, hogy új kerékpárokat felszerelten árusítanak. És nem volt fényvisszaverős a kerékgumi.

Azt nem figyeltem, van-e más tartozék is fölszerelve, mint csengő, lámpa, prizma, de ha a bringagyártó úgy gondolja, akkor ezeknek sem kellene rajtuk lenni, a vevő majd vesz a maga ízlésének valót.

2015. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
53%

Még #24-es vagyok: meg nyereg se kell rá, abból is olyat vesz magának, ami neki tetszik. Meg itt van a bringakormány, ezt se kellene a gyártónak rárakni, majd vesz a maga ízlésének megfelelőt a vevő. És a fék? Van abból is ilyen-olyan, azt se kellene rá előre fölszerelni.

(ez persze így mind hülyeség, mint a pedálnélküliség)

2015. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!