Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklik kötelező felszerelé...

A biciklik kötelező felszerelésének hiányát komolyan szokták venni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Most nézem, hogy elvileg minek kéne lennie egy biciklinek, ami a forgalomban van:

[link]


Életemben nem láttam olyan biciklit, amin ezek mind rajta vannak :D Komolyan, csengő minek? Meg 234 darab prizma? Igen, tudom, éjszaka tényleg baromi jó nekem autósnak, ha van a biciklin lámpa ami be van kapcsolva, mert tényleg sokat segít a láthatóságon, de ha a lámpát nem látom meg, akkor a prizmákat sem fogom, meg hiába csenget, akkor is elütöm :D


Nappal, bicikliúton is képes lenne ezeknek a hiányáért megvágni a rendőr?



2015. júl. 24. 17:04
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

ma 09:56

Látom nem fogod fel, hogy nem kötelesek ezeket rátenni. Ennyi.

Ráadásul egy valamire való biciklis boltban bármelyik alkatrészt kicserélik másikra ami a vevőnek kell. A pedál egy eléggé alap dolog, hogy nincs a biciklin. De akár a kormányt vagy a nyerget is cserélik, sőt a féket is.

2015. júl. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
53%

31-es! Hagy ne azzal töltsem az időt, hogy előbányászom a jogtárban az arra vonatkozó részt, mely kötelezi a kereskedőt arra, hogy utcai forgalomra gyártott gépet nem adhat el az előírt felszerelések nélkül.

Valami írt a tiltott árukapcsolásról. Marhaság. Ha csak utánfutóval árusítana kerékpárt, az sem lenne tilos.

A cipőkben is van talpbetét és fűző.

Az egyéni igényekhez igazodás nem jelenti azt, hogy nem teszek a bringára nyerget, kormányt, lámpát.

Egyéni igények teljesíthetők váz nélkül is. Vehetek nyerget, pedált kereket váz nélkül.

Az, hogy te boltban olyan bringákat látsz, amelyen nincs rajta az alapfelszereltség, elképzelhető.

De eladni nem adhatja el szabályosan.

Vevőt megkérdezheti pl. világítást szeretne. Ám a köszi semmilyent nem fogadhatja el. Az ellenőrzés boltokban nem túl gyakori. Ez lehet az oka annak, hogy egyes helyeken lazán veszik.

2015. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
66%

ma 12:39

Márpedig ha nem tudsz felmutatni semmit sem ami ezt alátámasztja, akkor max magánvélemény és semmi több.

Ráadásul ha nekem otthon van minden ami kötelező tartozék, akkor nehogy már meg kelljen vennem mégegyzser. Ez is ugyanúgy baromság. Szóval ha nem tudsz semmit sem felmutatni ami alátámasztja az elméletedet, akkor csak okoskodsz itt.

2015. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
50%
Továbbá mi van akkor, hogyha én elszállítom a biciklit és nem azzal megyek haza??? Akkor mi is indokolja, hogy vegyek hozzá lámpát meg a többi cuccot?? SEMMI!!! Amúgy sem kötelezhet erre a kereskedő. Szóval jó nagy baromság amit írtál. Persze továbbra is várom a nem létező jogszabályodat. LOL :D :D Addig is jót röhögök ezen a nyomorult szerencsétlen próbálkozásodon. :D :D
2015. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
53%
Mielőtt minden válasz baromsággá válna, gyorsan leírom, hogy a tegnap látott rakás új kerékpár mindegyikén volt pedál, fék, csengő, nyereg, némelyiken sárhányó és azon a piros prizma. Mellettük elmenve ezek mind a szemembe tűntek, habár csak arra összpontosítottam a figyelmem, hogy felszerelték rájuk a küllőprizmákat vagy sem? Ahogy írtam, egyiken se volt küllőprizma.
2015. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

"Most, akkor hol is hazudtál? LOL


"Tisztázzuk, nem a fővárosról beszélünk, kisváros, van bicikli út, nincs tömeg. "


"3 éve Pesten élek, onnan ez a marha nagy általánosítás. ""


Attól mert Pesten élek, nem biciklizhetek máshol te agyirokkant?


Éjjel én sem lennék olyan idióta, hogy lámpa nélkül menjek, de még mindig nappalról volt szó, kisvárosban, bicikliúton. Egyébként mindegy.


Mondjuk én is kicsit butaságnak érzem azt, hogy úgy árusítanak bicikliket, hogy azok elvileg nem alkalmasak a közúti közlekedésre.


A csengőt meg még mindig nem tartom olyan marhára hasznosnak, hogy bármi indokolja, hogy KÖTELEZŐ felszerelés legyen. Biztos hasznos lehet ha nagy a forgalom és gyalogosokkal van tele a bicikliút, de még akkor is ki lehet váltani azzal, hogy szólsz. Nekem is volt olyan biciklim, amin volt csengő, sosem használtam.

2015. júl. 26. 14:28
 37/45 anonim ***** válasza:

"Mondjuk én is kicsit butaságnak érzem azt, hogy úgy árusítanak bicikliket, hogy azok elvileg nem alkalmasak a közúti közlekedésre.


A csengőt meg még mindig nem tartom olyan marhára hasznosnak, hogy bármi indokolja, hogy KÖTELEZŐ felszerelés legyen. Biztos hasznos lehet ha nagy a forgalom és gyalogosokkal van tele a bicikliút, de még akkor is ki lehet váltani azzal, hogy szólsz. Nekem is volt olyan biciklim, amin volt csengő, sosem használtam."


Nyilván sokkal célszerűbb ordibálni, mint csengetni. Pláne, hogy a csengőt sokkal messzebbről hallani, mert éles hangot ad. FACEPALM Szerencse, hogy nem az ilyen agyasok találják ki ezt. Azért, mert te nem használtad azért értelmetlen. FACEPALM.

Ami meg azt illeti sokan nem közúti használatra vesznek biciklit. Így egy rakat felesleges cucc lenne rajta. De csak induljunk ki abból, hogy miért kéne nekem ott megvennem egy alkatrészt amit mondjuk sokkal olcsóbban megvehetek máshol vagy ha eleve nem is árulnak ott olyan lámpát amit én fel akarok szerelni? Nyilván majd a fél raktár csak lámpákkal lesz tele. :D Így mindenki eldöntheti maga, hogy mivel szereli fel a biciklit.

2015. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
53%
Csak eljutunk a boltokban kapható új biciklik közül a közúti közlekedésre gyártottakhoz. Ezeket az előírt kellékekkel kellene fölszerelni, amikkel a vásárlást követően azonnal bringázni lehessen.
2015. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

"Nyilván sokkal célszerűbb ordibálni, mint csengetni. Pláne, hogy a csengőt sokkal messzebbről hallani, mert éles hangot ad. FACEPALM Szerencse, hogy nem az ilyen agyasok találják ki ezt. Azért, mert te nem használtad azért értelmetlen. FACEPALM."


Facepalm... ja... akkor gondolom te is 14 éves vagy. Na akkor Mr. Face, nem sokkal célszerűbb ordibálni, de ennyi erővel nem célszerű hátratekintgetni, miért nem kötelező a tükör? Sokkal célszerűbb nem beütni a fejedet, miért nem kötelező a sisak? A könyöködre is célszerű vigyázni facepalm, könyökvédő miért nincs? Tök célszerű mozgás közben inni is, miért nem kötelező a kulacstartó? Célszerű lenne nyomnod egy facepalmot is, csak előtte még keress egy százas szeget és tett az ujjaid közé.


"Ami meg azt illeti sokan nem közúti használatra vesznek biciklit."


Igen, sokan szoktak az udvarukban körbe-körbe biciklizni nyilván.

2015. júl. 26. 17:55
 40/45 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, sokan szoktak az udvarukban körbe-körbe biciklizni nyilván."


Ebből látszik, hogy mennyire súlyosan korlátoltan gondolkodsz. Szerinted aki kifejezetten versenyre szánt gépet vesz az hol használja??? Mert a nagy része nem az utcán te nagyokos. Tudod a földút az nem közút és bizony sokan vannak akik kifejezetten oda vesznek bringát és nem közlekednek vele közúton. Ennyire ismered a bicikliseket. Abból is látszik, hogy az alap kresz ismeretekkel sem vagy tisztában és az ilyen közveszélyes idióták közlekednek. Gondolom a tanyán meg a faluban elég az is, hogy odaóbégatsz, hogy "Józsi bammeg húzzá má innét"

De a civilizált emberek általában nem ordibálnak, mint az ótvarcigányok, azoknak szokása ez.

2015. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!