Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklik kötelező felszerelé...

A biciklik kötelező felszerelésének hiányát komolyan szokták venni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Most nézem, hogy elvileg minek kéne lennie egy biciklinek, ami a forgalomban van:

[link]


Életemben nem láttam olyan biciklit, amin ezek mind rajta vannak :D Komolyan, csengő minek? Meg 234 darab prizma? Igen, tudom, éjszaka tényleg baromi jó nekem autósnak, ha van a biciklin lámpa ami be van kapcsolva, mert tényleg sokat segít a láthatóságon, de ha a lámpát nem látom meg, akkor a prizmákat sem fogom, meg hiába csenget, akkor is elütöm :D


Nappal, bicikliúton is képes lenne ezeknek a hiányáért megvágni a rendőr?



2015. júl. 24. 17:04
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%
Az enyémen mind van, és igen, komolyan veszik nappal is.
2015. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
73%

A felsoroltak hiányában a hatóság bírságot szabhat ki.

Feltételes módban :-)

Amiért valóban szoktak szólni, este, sötétedés után, a lámpa nélküli biciklizés - ilyenért akár valóban meg is bírságolják a bringást...

Olyan esetről nem tudok, amikor a rendőr a prizmákat kezdte összeszámolni a biciklin, vagy fékeket, csengőt ellenőrzött.

Sőt, nappal bicikliúton azért sem szólhat, ha nincs lámpa a bringán, mostanság már a felcsatolós, elemes világítás a divat, amit napközben leszed a biciklis, hogy ne valamelyik műgyűjtő tegye zsebre, de esete ki kell világítani a kerékpárt.

2015. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
96%

Komolyan szokták venni, de ne a rendőr miatt legyél szabályos, hanem hogy sokáig bringázhass.


A cikk egyébként elavult.


- Fehér vagy borostyánsárga színű első lámpa.

- Vörös színű hátsó lámpa.

- Vörös színű hátsó prizma.

- Két, egymástól független fék.

- Csengő.


A féket gondolom, nem hagyod otthon. Egy darab lámpa elöl, egy darab hátul meg egy prizma - ezen mi van, ami nem teljesíthető?


- a csengő nem az autósnak szól, hanem gyalogosnak, másik bringásnak, ha az szabálytalankodik és veszélyeztet.

Pici csingilingivel szoktunk utat is kérni, illetve a csendes bringa közeledtét jelezni.


Ezzel sem tudom mi bajod van.


A küllőprizma nem kötelező, s nem is kell millió belőle, elég volt egy is. Ma már a fényvisszaverő kerék vagy gumi is elfogadott, s az lehet fehér is.


Nem látod a küllőprizmát? Oldalról sem? Mert az onnan védi a bringást, nem elölről vagy hátulról

2015. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted a csengő az autósok miatt kell??? Ne röhögtess már!!!

A prizmát meg baromi messziről ki lehet szúrni, mert összegyűjti azt a kis fényt is ami ráesik. A lámpának is legalább 150m-ről láthatónak kell lennie. Ha te ezt a kettőt nem látod, akkor sürgősen add vissza a jogsidat, mert qrvára rossz a szemed.

Az enyémen is van van minden nem nagy dolog és még egy rakás ilyen biciklit tudok.

És igen képes megbüntetni, amikor razziáznak, akkor büntetnek is. Sőt büntessék is a sok nyomorékot amelyik kivilágítatlan meg fék nélküli ócskavasakkal mennek. Eddig két olyan balesetet láttam amikor biciklis is volt benne. Mindkét esetben ők voltak a hibásak. Az egyiknél a tahója kihajtott az alacsonyabb rendű útról a főútra szétnézés nélkül, a másiknál meg belehajtott oldalról egy kerítés mögül a járdáról egy a kereszteződésnél megálló autóba. Miért? Mert nem volt fék a biciklin, meg mert büdösbunkó paraszt módon a járdán ment az istenbarma. Ott már én is majdnem elcsaptam egy idiótát amikor az úton szembe a forgalommal jött én meg kanyarodtam ki.

2015. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk, nem a fővárosról beszélünk, kisváros, van bicikli út, nincs tömeg.

Csengetni akkor sem csengetnék, ha van, gyalogosnak pofám sem lenne, ez tipikus pesti sajátosság, hogy 4 percenként lecsengetnek a JÁRDÁRÓL. Prizmát biciklin sosem láttam, lámpa az van, az első nem működik. De akkor jó, igazából 20 éve járok ilyen biciklivel, csak most hallottam egy ismerősömről, akinek szóltak a lámpa miatt a rendőrök.

2015. júl. 24. 17:46
 6/45 A kérdező kommentje:

"Szerinted a csengő az autósok miatt kell??? Ne röhögtess már!!! "


Nem röhögtetlek, de a gyalogosnak meg a biciklisnek nem tudsz szólni? Már csak falun divat kinyitni a szádat vagy mi az anyám van?


"A lámpának is legalább 150m-ről láthatónak kell lennie. Ha te ezt a kettőt nem látod, akkor sürgősen add vissza a jogsidat, mert qrvára rossz a szemed. "


Most akkor ku..rvára gyorsan fogd magad és olvasd el még egyszer amit írtam, te nagyra nőtt ovis. Bakker, mondatot nem tudsz értelmezni, de azért tapló hangnemben itt pattogsz. Imádom ezt az oldalt :D Kérdezek valamit és k..urvára nem arra válaszolnak amit kérdeztem, de köszi. Tekintsétek semmisnek a kérdést.

2015. júl. 24. 17:53
 7/45 anonim ***** válasza:
93%
A gyalogosnak hogy szólsz fél km-ről? Nem fogja meghallani, a csengőt meg igen. Amikor már látod, hogy ott ténfereg a bicikliúton, és nem akarod elütni.
2015. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogok minden bringaúton szédelgő gyalogost egyesével megszólítgani és megkérni, hogy hussanjanak már odébb. Plusz néha a beláthatatlan kereszteződésekben csöngetek előre, hogy tudjanak rólam.
2015. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Oldalról meg a prizmától fog meglátni jó messziről ha rávetül a fényszórója.
2015. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy nem tudom milyen tanyabájkkal járnak arrafele, ha nem láttál még bringán prizmát :)
2015. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!