Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklik kötelező felszerelé...

A biciklik kötelező felszerelésének hiányát komolyan szokták venni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Most nézem, hogy elvileg minek kéne lennie egy biciklinek, ami a forgalomban van:

[link]


Életemben nem láttam olyan biciklit, amin ezek mind rajta vannak :D Komolyan, csengő minek? Meg 234 darab prizma? Igen, tudom, éjszaka tényleg baromi jó nekem autósnak, ha van a biciklin lámpa ami be van kapcsolva, mert tényleg sokat segít a láthatóságon, de ha a lámpát nem látom meg, akkor a prizmákat sem fogom, meg hiába csenget, akkor is elütöm :D


Nappal, bicikliúton is képes lenne ezeknek a hiányáért megvágni a rendőr?



2015. júl. 24. 17:04
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
55%

Hát a csengőről tudnék mesélni.

Vagy frászbukozik a kedves gyalogos azért nem hallja, vagy megsértődik mert mert rámertem csengetni, és leordítja a buksimat. Persze tudom, nem ez volt a kérdés.

2015. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
77%
Nappal nem szoktak belekötni az ilyenekbe, de éjjel vagy borult időben komolyan veszik.
2015. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
90%

"Életemben nem láttam olyan biciklit, amin ezek mind rajta vannak"


Én egy falusi, gumicsizmás, szartaposó parasztgyerek vagyok, és van minden a kerékpáromon ami kötelező, no meg a feleségem és a gyerekeim kerékpárjain is. Se nem nagy kiadás, se nem nagy fáradság felszerelni.

2015. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
90%

ma 17:46

Rohadtul nem pesten lakom. De ha nyomok egy stabil 30-as tempót a bicikli úton, akkor nem fogok ordibálni meg lassítani a paraszt gyalogos miatt, mert nem tudja, hogy az nem járda. A csengőt már kb 40m-50m-ről meghallja és nem kell le**opni magad. Járdán meg amúgyis tilos biciklizni szóval ott kussoljon is a biciklis és örüljön, hogy megtűrik.

Az meg eléggé szomorú, hogy nem vagy tisztában az alap kresz szabályokkal sem. Bár elég bunkó stílusban írsz szóval nem is csodálkozom, hogy nem is ismered vagy teszel rá nagyívben. Már ez a bunkó általánosítás, hogy pesten mi van. Én nem tudom, mert még életemben nem bicikliztem ott és elég messze is lakom onnét, hogy ott biciklizzem.

2015. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

> „ha a lámpát nem látom meg, akkor a prizmákat sem fogom, meg hiába csenget, akkor is elütöm”

A lámpa kiéghet, vagy fokozatosan elhalványulhat. Te lehet, hogy azt mondod, hogy még világít és jól van, közben már csak alig 50 méterről látszik. A prizma viszont az autós reflektorával működik, az nem tud se tönkremenni, se lemerülni, így tényleg nem árt, ha van. Mondjuk szerintem tökéletesen kiváltja a láthatósági mellény, szóval a lámpák mellett esetleg érdemes azt is tartani.


(Amúgy én sem értem, minek a gyalogosra csengetni, arra inkább vigyázni kell. Ha rácsengetek, akkor ki tudja merre akar majd kitérni, mert mikor a csengőt hallja, akkor fogalma sem szokott lenni, hogy hol van… Inkább lassítok, hogy ne legyen baj. Ha sietős, akkor csak hátsófékkel, arra jól reagálnak. De mindegy. Autósok néha megállnak a kereszteződés előtt, ha hallják a csengőt, de abból is van süket is és vak is…)

2015. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
66%

Kedves arogáns, provokáló kérdező. Tk. kérdezel egyáltalán valamit?


Csak szólok, hogy a kifejezetten versenyzésre készült kerékpárokat nem számítva forgalomba sem hozható bringa a kötelező felszerelések nélkül.

Ha te országútra tervezett "parasztbiciklin", túrakerékpáron nem látsz lámpát, prizmát, akkor arról leszedték, lelopták.

2015. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
15: gyalogosra azért jó csengetni, hogy tudja, hogy jössz. Velem nem egyszer megtörtént, hogy nem csengettem és pont elém ment, mert andalog.
2015. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
Falvakban más körülmények között bicikliznek, mint a nagyvárosokban. Ilyen kistelepüléseken általában járda sincs, vagy csak nagyon keskeny gyalogút. A helyiek sötétedésre "elülnek", mint a csirkék, nagyon ritka a falusi éjszakai biciklis. A használt kerékpárok 40-50 évesek, nyugodtan a kisbolt előtt hagyják, nem akarja ellopni senki. Ezekről a bringákról valóban hiányzik a kötelező tartozékokból ez-az, sok esetben még lámpájuk sincs, gond abból szokott lenni, ha cserélődik a körzeti megbízott, de az új általában beéri figyelmeztetéssel.
2015. júl. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

"Már ez a bunkó általánosítás, hogy pesten mi van. Én nem tudom, mert még életemben nem bicikliztem ott és elég messze is lakom onnét, hogy ott biciklizzem."


3 éve Pesten élek, onnan ez a marha nagy általánosítás.


Amúgy már mondtam, hogy tök tárgytalan a dolog, le lehet kattanni a témáról és igen, bunkó, primitív hülyegyerek leszek, ha majdnem mindenki más is ilyen hangnemben ír.

2015. júl. 25. 11:13
 20/45 anonim ***** válasza:

Most, akkor hol is hazudtál? LOL


"Tisztázzuk, nem a fővárosról beszélünk, kisváros, van bicikli út, nincs tömeg. "


"3 éve Pesten élek, onnan ez a marha nagy általánosítás. "

2015. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!