Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Túl magas fekvőrendőrök, az...

Túl magas fekvőrendőrök, az Önkormányzat legalább olyan magasról tesz rá, mit lehetne lépni?

Figyelt kérdés

A lakótelepen van kb 20 fekvőrendőr, amik viszont olyan magasak, hogy 5km/h-s sebességgel sem mindig sikerül úgy áthajtani rajtuk, hogy ne érjen le az autó alja. Annak ellenére, hogyjogszabály vonatkozik arra, hogy egy fekvőrendőr nem lassíthat le jobban, mint az adott helyen érvényben lévő sebességkorlátozás. Ez lakó-pihenő övezetben 20km/h. Tehát egy ilyen fekvőrendőrön 20km/h-val át kéne tudni hajtani. Ha 15-tel lehetne, egy szavam nem lenne, de 5-tel is alig lehet. Az imént folytattam le egy hosszú, ám annál eredménytelenebb beszélgetést az illetékessel (önkormányzat városigazgatási osztálya). Hablatyolt össze-vissza, a végén viszont csak kilyukadtunk oda, hogy nincs a felújításokra/javításokra keret. Továbbá, ami kinyitotta a bicskát a zsebemben, közölte, hogy ha kell, akkor 3 km/h-val haladjak át a fekvőrendőrön, vagy ha úgy látom, akkor inkább egyáltalán ne menjek át rajta.


A kérdésem, hogy mit lehet ilyeknor még lépni? Az aláírásgyűjtés segítene? Vagy tök felesleges az is?


2014. aug. 18. 09:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A javításról nyújtsd be a számlát az önkormányzatnak (legyen egy tanúd, aki látta, hogy 5-tel mentél). Biztasd erre a többi autótulajdonost, akinek megsérült a kocsija (gondolom sokan vannak a környéken, hiszen azt írod, minden autónak leér az alja). Fogadjatok közösen egy ügyvédet és verjétek ki a károtokat az önkormányzatból. Idővel elkezdenek gondolkodni, hogy olcsóbb lesz megcsináltatni a fekvőrendőröket.

Ha viszont csak a te autód alja ér le, akkor tényleg abban lesz a hiba, nem a fekvőrendőrben.

2014. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem csak az enyém ér le, az erkélyen is hallom, amikor valaki átmegy egy fekvőrendőrön.

A kátérítést csak rendőrségi jegyzőkönyvvel nyújthatom be, ezt részletesen megválaszolták nekem. Tehát a mostani eset kártérítését már buktam (mivel nem hívtam rendőrt).

Egy fórumon rátaláltam egy tavaly májusi bejelentsére is, amit szintén elintéztek annyival, hogy nincs rá keret (a javításukra). Ez is bizonyítja azt, hogy nem csak nekem van problémám az itteni fekvőrendőrökkel.

A pertársaság jó ötlet, már én is gondoltam rá. Most ismét írtam a városigazgatási főosztály vezetőjének (aki megadta annak a kollégájának az elérhetőségét, akivel telefonon folytattam le a meddő vitát), amelyben rávilágítottam arra, hogy amennyiben a továbbiakban sem látom a hajlandóságot bennük a probléma megoldására, úgy megteszem a szükséges jogi lépéseket.

2014. aug. 20. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!