Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Túl magas fekvőrendőrök, az...

Túl magas fekvőrendőrök, az Önkormányzat legalább olyan magasról tesz rá, mit lehetne lépni?

Figyelt kérdés

A lakótelepen van kb 20 fekvőrendőr, amik viszont olyan magasak, hogy 5km/h-s sebességgel sem mindig sikerül úgy áthajtani rajtuk, hogy ne érjen le az autó alja. Annak ellenére, hogyjogszabály vonatkozik arra, hogy egy fekvőrendőr nem lassíthat le jobban, mint az adott helyen érvényben lévő sebességkorlátozás. Ez lakó-pihenő övezetben 20km/h. Tehát egy ilyen fekvőrendőrön 20km/h-val át kéne tudni hajtani. Ha 15-tel lehetne, egy szavam nem lenne, de 5-tel is alig lehet. Az imént folytattam le egy hosszú, ám annál eredménytelenebb beszélgetést az illetékessel (önkormányzat városigazgatási osztálya). Hablatyolt össze-vissza, a végén viszont csak kilyukadtunk oda, hogy nincs a felújításokra/javításokra keret. Továbbá, ami kinyitotta a bicskát a zsebemben, közölte, hogy ha kell, akkor 3 km/h-val haladjak át a fekvőrendőrön, vagy ha úgy látom, akkor inkább egyáltalán ne menjek át rajta.


A kérdésem, hogy mit lehet ilyeknor még lépni? Az aláírásgyűjtés segítene? Vagy tök felesleges az is?


2014. aug. 18. 09:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
29%
Üdvözlöm a fekvőrendőrötöket. Kell is a sok csicska senkiházi őrült miatt.
2014. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség az önkormányzatot zaklatni ,csak megzavarod őket az orrtúrásban és a következő mutyi megszervezésében.


Nagyon sok helyen egyszerűen megoldották a dolgot, szépen kivették a fekvőrendőr elemeit egy sötét éjszaka és azóta nincs gond. Magad uram ha szolgád nincsen.

2014. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kata kata ***** válasza:

#2

Ez jó! :))

2014. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezek nem modern fekvőrendőrök. A 80as évek végén épült a lakótelep. Kb 5m*5m-es kiemelkedés, az elején és végén macskakőszerű felvezetéssel/levezetéssel (ilyenek: [link] ).


Kedves roppant intelligens 1-es: akkor kérlek, add meg a címedet, ahová elmehetek a számlával, amit a kocsi javításakor kaptam (ugyanis eltört a lökhárítóm, amikor félelmetes, 5km/h-s sebességgel hajtottam át egy ilyen sz.aron), gondolom te kifizeted.


A kérdésemre még nem kaptam választ, miszerint mit lehetne tenni, milyen szervhez lehetne fordulni, érdemes-e aláírást gyűjteni, stb.?

2014. aug. 18. 10:03
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Kérdés, milyen autónak ér le. Ha egy BMW leér attól még lehet egy Skoda gond nélkül át tud rajta menni.
2014. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kb minden autó alja leér a kérdéses fekvőrendőrnél. Valószínűleg egy Hummeré nem, de egy közúti használatra tervezett, nem tuningolt autó alja leér. De majd mindjárt lecserélem egy kisbuszra a kocsimat, hogy gond nélkül áthajthassak ezeken a k.urva fekvőrendőrökön. Egyértelmű, hogy én vagyok a hülye, hogy nem azzal járok.
2014. aug. 18. 11:09
 7/12 A kérdező kommentje:
A továbbiakban csak olyan szóljon hozzá, aki a feltett kédésre tud válaszolni.
2014. aug. 18. 11:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor fel kell csákányozni, vagy betonozni neki két keréknyomon felfutót. Mindkettőt láttam már, a "népi kezdeményezés" hatásos és gyors. Az önkormányzatra ne várj, addigra mire lépnének már elrohad a jelenlegi kocsid..
2014. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2014. aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es: ugyanezt a cikket találtam meg az origon 2012-es dátummal. Sajnos azonban a kérdésemre ebben sem találtam választ, miszerint hogyan lehetne változást elérni, ha az önkormányzat annyival hárít, hogy nincs rá keret.
2014. aug. 18. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!