Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nekem azt tanították, hogy a...

Nekem azt tanították, hogy a frontális ütközést minden képen el kell kerülni. Mégis volt aki majdnem belém jött. Miért?

Figyelt kérdés

Én lettem volna a hibás, de azt mondta az oktatóm, az mindegy, ki lett volna a hibás, ha valaki megsérül. Az senkit nem fog vigasztalni.

Kikerültem a busszt a megállóban, előtte elnéztem előre, és nem jöttek. De aztán kanyar volt a megálló után, egy kis enyhe kanyar, elkezdem kikerülni a buszt, és még a busz mellett jöttem, mikor jött szembe egy autó, de nagyon gyorsan. Még csak nem is lassított, visszamentem a busz elé, és elhúzott melettem.

Szerintem ha 10 méterrel később megyek vissza, telibe vág.


Miért vannak ilyenek?

Ok, hogy valszeg én sérültem volna meg mert Ő egy vadi új Audival jött, és biztos jobb a töréstesztje, mint az én 10 éves Thaliam, de miért csinál valaki olyat, hogy megyek vele szembe, látja, és jön ugyn úgy olyan iszonyú gyorsan?


Talán ha suatuzott volna, csak nekem csúszik, de akkor is. Ha nem jövök el előle, és nem akart volna megállni, akkor frontálisan belém 70-80 körül jött biztos.

Miért vannak ilyenek?



2013. ápr. 22. 14:14
 1/6 Antimod ***** válasza:
Ilyennel már én is találkoztam, mutatni akarja talán, hogy ő az "erősebb", meg a "szabályosan közlekedő" (már ha nem gyorshajtott...), és így utasít rendre. Velük nem tudsz mit kezdeni, de legközelebb kanyarban (és dombtető előtt) azért ne előzz! :)
2013. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha te kerülted ki a buszt, meg kellett volna arról győződnöd, hogy senki nem jön a szembe. Mindig rá kell számolni, van aki nem tartja be a sebességhatárokat. Persze, ezt ránézésre nehéz eldönteni, hiszen nem mérte senki, ütközés se történt (szerencsére), hogy a deformációból ki lehessen számítani.

Az elsőbbség akkor is elsőbbség, ha az elsőbbséget élvező gyorsabban hajtott. Külön megítélés kérdése, ha olyan extrém magas sebességgel hajt, hogy semmiképpen nem észlelhető. (motorosoknál fordul elő ilyen).


Valószínűleg rutinos volt a vagány, és látta, hogy ha szoros is, nem lesz csattanás, s nem vette le a lábát a gázról. Hiszen baleset nem történt - ez őt igazolja. És hogy gyorsan visszasoroltál? Még szép, te kezdtél kikerülő manővert. Írod kanyar következett. Biztos, hogy minden feltétel adott volt a kikerüléshez?

Gondolj bele, ha fordítva történt volna: a bunkó audis, arra számol, hogy majd én fékezzek! Sokan ezt mondanák erre.

2013. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

34. § Előzés

(1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;


Ő elkerülte a balesetet, te meg tanultál belőle...

2013. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ott sem volt. Szóval addig nem volt a busz előtt, még elkezdtem KIKERÜLNI!
2013. ápr. 23. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Beláthatatlan útszakaszban nem szabad előzni, pont ezért.
2013. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előttem szóló +1

Az már más tészta ha nemláttad a busztól a kanyart..

2013. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!