Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy hívják ezt az érzéket?...

Hogy hívják ezt az érzéket? KRESZ-en tanították.

Figyelt kérdés

Már régen jártam elméletre, de volt ott valami érzék megnevezése, valami d betűs azt hiszem.


Az a lényege, hogy az a vezető, akinek jó ez az érzéke, az mintegy előre látja a forgalom mozgását, és előre felkészül minden váratlanra, így nehezebben érhetik meglepetések.


(Pl. játszótér mellett megy, akkor figyel, nehogy valami kirepüljön onnan, mondjuk egy labda, vagy egy gyerek, stb.


2011. júl. 17. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a "dinomen" helyzetre asszociálok.Némi rutinnal rendelkezek már és jó ideje gyakorlom a "deffenzív vezetést".Azt vettem magamon észre,hogy nem kell tudatosan koncentrálnom a veszélyes helyekre,felkutatnom őket,hanem már a szemem sarkából látva megérzek dolgokat és odafigyelek,amíg elhaladok mellette.Szóval én dinomen érzéknek nevezném.
2011. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja, ez volt az, kösz.
2011. júl. 17. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
defenzív (előrelátó) vezetés...
2011. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!