Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legegyszerűbb módja a...

Egerecske kérdése:

Mi a legegyszerűbb módja a frontális ütközés elkerülésének a lenti mód alapján?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy amikor szabályosan közlekedem és velem szembe hirtelen feltűnik a kocsisort előző autó. Csak az a baj ha jelentősen nem lassítok akkor nem fér vissza az ő sávjába. Vagy azért csinálják mert friss jogsis vagyok?
2012. szept. 15. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy azért csinálják mert friss jogsis vagyok?"


Nem ők, hanem te csinálod mert friss jogsis vagy! Ne izgulj, majd egyszer neked is kialakul a távolság érzékelésed, és akkor nem fogsz lépten-nyomon fékezgetni ha szembejövő autót látsz!

:D

2012. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jO de amikor annak ellenére h lassítok épp hogy vissza ér a másik sávba, kicsit durva. De lehet h tényleg bennem van a baj.
2012. szept. 15. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na, én friss motoros jogsival hogy fosok... Előz egy kamion, énmeg félreállok, mert szívrohamot kapok... Már kezdem érezni, de akkor is szörnyű érzés... De szerintem majd te is hozzászoksz, meg én is.
2012. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem azért csinálják mert friss jogsid van, aki veled szemből előz nem tudja mikor kaptál jogsit. Vannak ilyen kamikáze vezetők. Egyszerű megoldás, ha lessítasz, ha nem tudja idő előtt befejezni az előzést akkor jobbra félre húzódsz, ha kell akkor az árokba, frontális ütközést mindenképpen el kell kerülni. Sajnos ilyen a magyar közlekedési morál.


Oktatófilm: http://www.youtube.com/watch?v=tbolYbg4fGk


http://www.youtube.com/watch?v=Smp_NfwmxWg

2012. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan az, amit írtál: fékezel.

A másik autóból nem látják, hogy a jogsidban milyen dátum van.

Amúgy velem pár hete volt egy ilyen eset. Zala megyében autóztam munkahelyi kiküldetésben a 76-os úton. Elég kanyargós. Pont egy ilyen jobb kanyarból kiérve egy nagy fekete Audival találtam magam szembe a saját sávomban. Éppen előzött a kanyar előtt, tiltó tábla, záróvonal ellenére. (Nem értem hogy gondolta, hogy ő lát a kanyarban.)

Én rögtön fékeztem, és teljesen lehúzódtam a padkára. Szerencsére ő is meggondolta magát az előzés tekintetében, ő is fékezett, így még időben vissza tudott sorolni az előzendő autó mögé a saját sávjában.

Ezek után azért elgondolkoztam, hogy mi lett volna, ha 1-2 másodperccel később érek oda.

2012. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!