Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg nem szabad átmenni a...

Tényleg nem szabad átmenni a srágán?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve van jogsim, és amikor még én tanultam vezetni akkor az volt hogy amikor a lámpák előtt voltunk és zöld volt a lámpa lehetett menni. De ha sárgára váltott és csak nagy fékezéssel lehetett volna csak megállítani az autót, akkor át kellett menni a sárgán, mert különben balesetveszélyes lett volna. (hátulról belémjöhet valaki, ha hirtelen fékezek)


És akkor most szüleim mondták h már nem lehet átmenni a sárgán semmi esetben sem, mert különben 50 000 Ft büntetés? Azt mondják hogy a híradóban látták.

Ez nekem elég hihetetlenül hangzik, mert szerintem nagyon balesetveszélyes a hírtelen fékezgetés, főleg a lámpáknál, mert ott azért mindenki azon van hogy még átérjen a zöldön, és azért ott az emberek nyomni szokták a gázpedált meg közbe figyelik a lámpákat is, és ha akkor vki hirtelen fékez mert sárgára váltott a lámpa akkor egyből ott a veszélyhelyzet amiből nagyon könnyen baleset lehet.


Most mi az igazság? Változott a kresznek ez a szabálya vagy nem?


2009. szept. 20. 15:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Már nagyon okosan kivesézték, amit minden vezetőnek tudni kell, miszerint sárgánál meg kell állni, ha ez lehetséges.


A témában nem is ez a bökkenő, hanem az, hogy amikor a legjobb hiszeműen, tényleg a kereszteződés előtt megállni nem tudva áthajtasz, DE a rendőrnek (mivel ez a munkája) ki van adva a bírságolás és állítja, hogy megállhattál volna, mivel fogod bizonyítani, hogy ez nem volt lehetséges (abból meg csak dörzsölten jössz ki nullára, ha a mögötted jövő letarol)?

Az ügyet pedig csupa olyan bírálja el, aki állami bevételből, tehát a valóban dolgozók adóterhéből és bírságolásából, illetékeiből befolyt bevételekből él. Az ártatlanság bármilyen vélelme feledhető.

Nem a kresz változik, hanem a rendőr belátására (khm) bízzák, hogy mikor tekintse a sárgádat pirosnak. A rendőr belátása pedig a felettesétől függ, aki utasíthatja akár szabálysértésre is.

2009. szept. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!