Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg nem szabad átmenni a...

Tényleg nem szabad átmenni a srágán?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve van jogsim, és amikor még én tanultam vezetni akkor az volt hogy amikor a lámpák előtt voltunk és zöld volt a lámpa lehetett menni. De ha sárgára váltott és csak nagy fékezéssel lehetett volna csak megállítani az autót, akkor át kellett menni a sárgán, mert különben balesetveszélyes lett volna. (hátulról belémjöhet valaki, ha hirtelen fékezek)


És akkor most szüleim mondták h már nem lehet átmenni a sárgán semmi esetben sem, mert különben 50 000 Ft büntetés? Azt mondják hogy a híradóban látták.

Ez nekem elég hihetetlenül hangzik, mert szerintem nagyon balesetveszélyes a hírtelen fékezgetés, főleg a lámpáknál, mert ott azért mindenki azon van hogy még átérjen a zöldön, és azért ott az emberek nyomni szokták a gázpedált meg közbe figyelik a lámpákat is, és ha akkor vki hirtelen fékez mert sárgára váltott a lámpa akkor egyből ott a veszélyhelyzet amiből nagyon könnyen baleset lehet.


Most mi az igazság? Változott a kresznek ez a szabálya vagy nem?


2009. szept. 20. 15:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
58%

Nem vennék mérget rá, de úgy tudom, ez nem változott. Ha a zebra előtt 1-2 méterrel meglátod hogy átvált sárgára, nem szabad befékezni, mivel ahogy mondtad, balesetveszélyes. De ha előtted már ketten átmentek a sárgán, azaz nem ért hirtelen, akkor tilos áthajtani rajta.

Ilyen esetben szabhatják ki a büntetést.

2009. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
50ezer helyett 30ezer és csak az "ezt a sárgát még elkapom"okat büntetik
2009. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
ez hülyeség így megfoglamazva... Akkor nincs büntetés ha átmész a sárgán úgy, hogy nem tudsz már biztonságosan megállni a lámpa előtt, viszont szerintem a folyamatosan sárgán áthaladókat meg kell büntetni keményen, hisz a sárgát nem erre találták ki...
2009. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

értem, reméltem hogy ez lesz a válasz mert szerintem hülyeség lett volna megváltoztatni :D


köszi a válaszokat.

2009. szept. 20. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

[link]

Hello! Az a helyzet amit a kérdésed után leírtál az pontosan úgy van. Én 10 éve vezetek te 1 éve, de nem értem hogy aki rendeleteket hoz hogy lehet annyira hülye hogy ezt nem látja át. A zéró toleranciáról is ugyanez a véleményem, meg amikor 110-es tábla van mész lefelé egy lejtőn, ott van egy 70-es tábla, mire meglátod egy hírtelen fékezéssel lehet megoldani hogy betartsd, stb. Szóval tényleg büntetnek a sárgán való áthajtásért, de aki ezt kitalálta szerintem annak sofőrje van és el sem tudna indulni egy autóval a barom. Megszokott dolog itt nálunk hogy szedik mindenért a pénzt.

2009. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
elolvastam a linket amit adtál, és egyszerűen nem bírom felfogni azt hogy hogyan lehet ilyen törvényt, rendeletet vagy nem is tudom mit hozni. ez egyszerűen nevetséges! aki ezt kitalálta annak tényleg biztosan sofőrje van, és még nem vezetett autót.
2009. szept. 20. 22:08
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó válaszadó vagyok, ne idegesítsük ezen magunkat, úgy se lehet ez ellen mit tenni. Lődd be jól a középső tükröt, gondolom úgy vezetsz hogy folyamatosan figyeled. És ha meg tudsz állni biztonságosan, megállsz, ha nem akkor meg áthajtasz a sárgán. Tényleg szomorú hogy a döntéseket se..fejek hozzák, dehát ez van.
2009. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

" ... 110-es tábla van mész lefelé egy lejtőn, ott van egy 70-es tábla, mire meglátod egy hírtelen fékezéssel lehet megoldani hogy betartsd, stb ..."


Ez már csak azért sem stimmel, mert minden sebességcsökkentéses esetnél max. 20 Km/h lehet a csökkentés mértéke, tehát ha 110-es tábla van, a 70-es előtt ott volt, van a 90-es is! Ez előírás, max, ha pl. építkezés miatt kiszedik a táblát olyankor fordulhat elő, hogy nem látni ...


Az eredeti kérdésre felelve egészen pontosan úgy lehetne felelni, hogy áthaladni csak a zöld jelzésen szabad. Ha nem megoldható a biztonságos megállás, akkor senki nem fog büntetni érte. Jogilag, féktávon belüli sárgán át kell menni, de aki "piros-sárga" jelzésen vagy féktávon "kívüli" sárgán megy át, az büntethető. Gyakorlatban nem büntetik azt az áthaladást, ahol csak erőteljes fékezéssel volna megvalósítható a megállás a jelzés előtt. Azonban a rendőr is ember, és nehéz lehet adott esetben bizonyítani hogy jogos vagy jogtalan volt-e a büntetése. " ... az igaz hogy sárga volt, de meg tudott volna állni ..." ezekkel a szavakkal kapott ismerősöm csekket sárgán való áthaladáskor.

2009. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
ez kéééééész. magyarul, a következőt kell csinálni: ha távolból látod h lámpa lesz, akkor a szemedet a lámpára szegezed, máshova nem nézhetsz, pl az útra, vagy gyalogosra, vagy akármire, mert ha elszalasztod a sárgát, akkor 50ezer. naaszóval tekinteted a lámpán, reflexeidet élesíted, hogy amint sárga lett, satuféket nyomhass...már közeledik a lámpa, még mindig zöld...egyre közelebb van, ésmég mindig zöld. épp kezdesz megkönnyebülni h ezt megúszni, amikor sárgára vált. kétségbeesel, mind 2 lábadat a fékre rakod h 1000% h megállj, kerekek csikorognak, te eközben lefulladtál, mer kuplungolni már nemvolt időd, deeeeeeeee....megálltál. büszkén indítod újra a kocsit, és már alig várod a következő lámpás kereszteződést....
2009. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ez tényleg a vicc teteje, nem is beszélve a többi újonnan bevezetett szabályról(bringások a belső sávban is előzhetnek!...). Ha már mindenképpen bevezették ezt az új szabályt( ami nemcsak lassítja , de még veszélyesebbé teszi a közúti közlekedést) az lenne a minimum (mint néhány EU-s országban , ahol egyébként nincs ilyen szabály),hogy a lámpa mellé kis számlálót szerelnek ami megmutatja ,hogy mennyi idő van a következő váltásig.
2009. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!