Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A házon kívül egyik riportja...

A házon kívül egyik riportja szerint rengeteget spórolhatunk, ha kihagyjuk a 4. -es sebességfokozatot?

Figyelt kérdés

Azaz, ha a 3. sebesség után 5. fokozatba kapcsolunk, illetve fordítva. Ez mennyire igaz, illetve tényleg így van?


Forrás: [link]


2012. febr. 14. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
ez érdekes.ha 3.ba kihúzatod 70ig akkor zabál a verda + a motornak se tesz jót.
2012. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is. Ezért nem igazán értem. 50-nél 5.be rakni meg szintén motorkínzó szerintem.
2012. febr. 14. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van ott az a negyedik fokozat . nem hiszem , hogy az autófejlesztő , csak azért rakták bele , mert volt néhány felesleges fogaskerekük. :)
2012. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gomzoli ***** válasza:
Az elektronikus, számítógép által vezérelt befecskendezés mindig annyi üzemanyagot próbál adni, ami az adott fordulatszámnál a megfelelő nyomaték és teljesítmény eléréséhez feltétlenül kell. Nem biztos, hogy 5-ben, 1100-as fordulaton kevesebbet fog enni a kocsi, mintha 4-ben menne, 1500-as fordulattal (kb. 50 km/h). Szerintem, ha 50-ről 80-ra akar kigyorsítani (mégha kényelmesen is), akkor 4-ben kevesebbet enne. 5-ben, a hosszú áttétellel erőlködve, 1100-es fordulatról kiindulva, szerintem többet bekóstolna, pont a nagyobb megterhelés miatt.
2012. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
istenem hogy ez fokusz-ban meg hazon kivul-ben szerepelt "szakerto" mekkora lavinat inditott el a hallatlan nagy baromsagaval.........
2012. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj, hagyjuk már az ilyen önjelölt szakértőket, olyan hülyék hogy nem igaz. Érdekes módon apám minden fokozatot kihúzat 3000-ig merthogy az a jó a motornak, nem ha alacsony fordulaton kínozzuk. Ő meg kitüntetéses diplomával végzett gépészmérnök. Nem kérdés, kinek van nagyobb rálátása a dolgokra. Ennyit az önjelölt szakértőkről.
2012. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó!az én oktatóm végzettsége is hasonló az apudéhoz mégis azt sulykolta mindig hogy minden sebességi fokozatot használjam.ha meg húzattam állandóan mondta h váltsál már kiszakítod a motort!igaza van az előttem szólóknak használni kell nem dísznek van beépítve a kocsiba.
2012. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"apudéhoz mégis azt sulykolta mindig hogy minden sebességi fokozatot használjam"


én is erre gondoltam, csak nem írtam le konkrétan.

2012. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!